• اسفند ۸, ۱۳۹۸

اهداف کسب و کار تجاری چگونه باعث موفقیت پروژه ها می شوند

اهداف کسب و کار تجاری

اهداف کسب و کار تجاری باعث نظم دادن به کار می شود. بیشتر صاحبان کسب و کارهای کوچک در ابتدای راه بخاطر محدودیت های تعیین اهداف کسب و کار تجاری دچار مشکل شده، و اگر به تعیین اهداف خود پرداخته اند اهدافی عمومی و سطحی را برگزیده اند. تعیین اهداف باعث موفقیت در پروژه هاست و در نهایت به موفقیت شما در کل جهان منجرب می شود.

اهداف کسب و کار تجاری

اهداف قابل تحقق اهدافی هستند که مردم برای دیگران نوشتند، اگر این معیار ساده را نسنجید فرصت موفقیت را از دست داده اید. اهدافی که غیر قابل تحقق اند باعث هدر رفتن زمان، و آزار دیگران است. صفات معیینی برای وضع اهداف وجود ندارد اما برخی نکات را برای تعیین هدف باید به یاد داشته باشید این نکات عبارتند از؛

اولین قاعده در تعیین هدف راستگویی ست

– اگر با خودتان صادق نباشید، اهدافتان معنی نخواهد داشت.

-سبک شمردن اهداف نهایی باعث عدم تحقق آن ها می شود.

– با واقع گرایی و عمل درست به تحقق اهداف بپردازید.

– تمرکز روی اهداف و استفاده از کلماتی که هدف معینی را بازگو می کند. به طور مثال رشد محصولات تولیدی در ۱ ماه بهتر از نیت تولید محصولات در ۱ ماه است.

– در تعیین اهدافی که بزرگ نیستند مراقب باشید تا اهمیت آن ها بخاطر کوچک بودن پایین نیاید. تعیین اهداف کوچک بهتر اجرا می شود.

– داشتن اشتیاق برای تعیین اهداف کسب و کار تجاری، برای دادن حقوق کارکنان عجله کنید و دیر آن ها را پرداخت ننماید، کارشناسان می گوییند این روش از لحاظ علمی باعث پوشش برخی مشکلات شده و تمرکز روی کار را بهتر جلوه می دهد.

وقتی اهداف مربوط به کار می شوند فردی واقع گرا باشید. هدفی را تعیین کنید که واقعا می توانید آن را محقق سازید. به طور مثال اگر میانگین رشد سالیانه پروژه شما ۱۰ درصد باشد، وضع هدف ۵۰ درصد فروش غیر ممکن است اما تا ۲۰ درصد فروش را می توانید محقق سازید.

عدم اندازه گیری هدف

اگر نمی توانید هدف خود را اندازه گیری کنید، پس این مورد یک خواسته است و هدف نمی باشد. باید توانایی کنترل راهی که انتخاب می کنید را داشته باشید. اندازه گیری زمان و مدت زمان رسیدن به هدف باعث می شود بدانید آیا هدف شما فایده و نتیجه ای در آینده دارد یا خیر!

ارائه اهداف برای کارکنان

ارائه اهداف برای کارکنان باعث تمرکز بهتر کارگران روی کار می شود. تحقق هدف با جمع آوری اهداف کوچک و متوسط تعیین می شود زیرا اهداف کوچک و متوسط برنامه ریزی دقیق تری نسبت به اهداف بزرگ دارند. اهداف کوچک در حد هفتگی و اهداف متوسط به صورت ماهانه قابل اجرا و تحقق اند. و اهداف بزرگ ممکن است سال ها زمان شما را بگیرد.

گاهی می بینید که اهداف با مرور زمان و طبق شرایط متغییراند به طور مثال اگر شما تنها وارد کننده محصولی بوده اید، و رقیبی با ظهور خود باعث کاهش سود شما شد، می بینید که اهدافی که سال پیش تعیین کرده اید، با ظهور این رقیب دست نیافتنی شده اند و دیگر قادر به ادامه چنین هدفی نیستید.

اگر هدف تان دارای یک مرکزیت نباشد باید آن را تغییر داد، اهدافی که روی دیوارهای شرکت تعیین شده اند و قابل اجرا نیستند را بردارید زیرا باعث احساس منفی گری و شکست روحیه کارکنان می شود. تعیین اهداف کسب و کار تجاری مانند تلفظ آن کار راحتی نیست.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar