اهداف کسب و کار خود را چگونه تا پایان سال با قوت نگه داریم!

اهداف کسب و کار

اهداف کسب و کار

اغلب همه ی ما  تصمیمات شخصی و حرفه ای سال نو را تنظیم می کنیم؛ با این حال،۸۰ درصد از ما عمل به این تصمیمات را پس از یک ماه رها می کنیم. با توجه به اینکه حدود هفت ماه از سال جاری باقیست، زمان آنست که اهداف کسب و کار تان را بازبینی کرده و تا پایان سال به آنها عمل کنید. بدین منظور لازم است طبق مراحل زیر عمل کنید:

اهداف خود را از ابتدای سال بازخوانی کنید

ممکن است در ماه های گذشته اهداف کسب و کار خود را فراموش کرده باشید. و یا ممکن است  به خودتان بگویید که سال بعد به آنها عمل می کنم، در اینصورت خودتان را در وضعیت مشابه خواهید یافت.

اما خوشبختانه برای بازگشت به مسیر اهداف  تان چندان دیر نشده است. با بازبینی اهداف خود از ابتدای سال شروع کنید. اهداف خود را روی یک برگه پیاده کرده و آنهایی را که انجام داده اید علامت بزنید (اگر وجود داشته باشد). روی اهدافی که تحقق نیافته و برنامه های خود برای انجام آنها، تمرکز کنید.

به عنوان مثال، هدف شما ممکن است افزایش تعداد بازدیدکنندگان وبسایت تان به ۱۲۰۰۰ نفر تا پایان سال باشد به این صورت که در هر ماه ۱۰۰۰ بازدید جدید وجود داشته باشد. با این حال، اگر در این مرحله به ۳۰۰۰ بازدید رسیده است، بعید نیست که در ظرف هفت ماه آینده، ۹۰۰۰ بازدید بیشتر دریافت کنید. اهداف خود را تنظیم کنید تا امسال بتوانید آنها را به دست آورید.

برای مطالعه بیشتر:

ایده هایی از برایان تریسی برای دستیابی به اهداف

چگونه برای تحقق اهداف خود در سال جدید تلاش کنیم؟

اهداف قابل اندازه گیری تعیین کنید

برای دستیابی به اهداف کسب و کار خود باید از طرح های مبهم اجتناب کنید و در تعیین اهداف قابل اندازه گیری تمرکز کنید. برای افزایش شانس رسیدن به هدف، باید اهداف خود را به وظایف کوچک و قابل اندازه گیری با مقررات خاص تقسیم کنید. اگر می خواهید در سال آینده ۱۰٪ فروش را افزایش دهید، باید یک طرح برای چگونگی دستیابی به آن داشته باشید. ممکن است مجبور شوید هر ماه یک بودجه خاص را به بازار و یا برای استخدام و آموزش فروشندگان جدید اختصاص دهید. هر یک از این اقدامات نیاز به برنامه ریزی و گام های خاصی دارد و هنگامیکه نتایج قابل اندازه گیری است شما می توانید برای ماندن در مسیر مشخص خود پاسخگو و توجیه پذیر باشید.

به خودتان پاداش بدهید

پس از دستیابی به یک هدف خاص، لازم است به خودتان پاداش بدهید. با این حال، هنگامی که شما تازه شروع به انجام یک هدف می کنید، پیشنهاد رفتن به یک تعطیلات یا یک خرید شیک و منحصر به فرد چندان عاقلانه نیست. اگر چه پاداش بزرگ و معنی دار می تواند امیدوار کننده باشد، اما باید در نظر داشته باشید که پاداش بزرگی که سریع به خود می دهد ممکن است به نوعی به شما القا کند که به تمامی اهداف کسب و کار خود دست یافته اید و این تفکر موجب می شود از تلاش دست بکشید.

پاداش های کوچکتری تعیین کنید که انگیزه شما را برای رسیدن به هدف در مسیرتان حفظ کنند. این پاداش ها می توانند شامل یک روز دیر بیدار شدن از خواب، صرف یک دسر فوق العاده، ۳۰ دقیقه کار تفریحی با اینترنت و غیره باشد. گرچه پاداش های بزرگ می تواند خیلی دلگرم کننده باشد، اما پاداش های کوچک می تواند انگیزه بیشتری به شما داده و در دستیابی به اهداف کسب و کار تان کمک کند.

[تعداد: ۳    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar