اهمیت ایموجی : ۳ راه استفاده از شکلک ها برای ماندگاری کاربران

اهمیت ایموجی در بازاریابی و ارسال پیام ها به مردم از طریق آمار و ارقام سنجیده شده است. بدین ترتیب، در این مقاله پیشنهاد می شود که با آگاهی از اهمیت ایموجی و شکلک ها روی مردم، به استفاده ی صحیح از آنها بپردازید تا شاهد رونق کسب وکار خود باشید.

 

اهمیت ایموجی : 3 راه استفاده از شکلک ها برای ماندگاری کاربران
اهمیت ایموجی و شکلک ها

 

اهمیت ایموجی

 

برای اپلیکیشن های موبایل، درگیریِ پیام برای ماندگاری، خیلی ضروری است. نوتیفیکیشن و اطلاعیه ها یکی از بهترین راه هاست تا اپلیکیشن خود را در رأس ذهن قرار دهید. در حقیقت، داده ها نشان می دهند که انتشاراتی های اپلیکیشن که نوتیفیکیشن ارسال می کنند می توانند نرخ ماندگاری را تا ۲۰ درصد افزایش دهند. و اگر این پیام ها را خصوصی سازی کنند تاثیر ۷ برابر بیش تر خواهد داشت.

یک راز دیگر هم برای درگیری نوتیفیکیشن وجود دارد که اغلب نادیده گرفته می شوند و آن، ایموجی یا همان  ? شکلک ها ? هستند.

شاید شگفت انگیز باشد اما آمار سختی نشان می دهد که کاربران موبایل ایموجی ها را حتی اگر در پیام های بازاریابی نیز استفاده شوند، دوست دارند. نوتیفیکیشن هایی که ایموجی را در خود داشته باشند نسبت به نقطه ی مقابل خود تا سقف ۸۵ درصد بیش تر باز می شوند. از آنجاییکه ایموجی ها در افزایش درگیر کردن بسیار موثرند تاثیر مستقیم در ماندگاری طولانی مدت کاربر نیز دارد.

با این سه تاکتیک خواهید دید که ایموجی ها چگونه می توانند برای بازاریابی موبایل تان کار کنند:

۱- نوتیفیکیشن های حامل ایموجی، ۸۵ درصد بیش تر گشوده می شوند

خواه باور کنید خواه نه؛ ایموجی و شکلک ها قدرت و تاثیر زیادی را نسبت به بدون شکلک بودن دارند. در پیام هایی که حامل ایموجی ست غالباً دو برابر بیش تر باز شده و خوانده می شوند.

نکات ظریف بسیاری در هنر ارسال نوتیفیکیشن و اطلاعیه ها وجود دارد. مثلاً Marketing Land توضیح می دهد که نوتیفیکیشن هایی که با زمان ⏱ بهینه سازی شده اند ماندگاری را تا ۷ برابر افزایش می دهد. بسیار مهم است که زمان پیام و همینطور محتوای پیام را بهینه کنید.

 

 

بطور خلاصه می توان تاکید کرد که رابطه ای واقعی بین استفاده از ایموجی و ماندگاری وجود دارد. بنابراین ارزش این را دارد که در استراتژی پیام رسانی خود روی قدرت ایموجی و شکلک ها سرمایه گذاری کنید.

۲- ایموجی سطح احساساتی را تشدید می کند

خیلی خوب است اگر بدانیم که کاربران ایموجی را دوست دارند اما چرا اینگونه است؟ دانشی که در پشت این ایموجی ها قرار دارد توضیح می دهد مغز ما شکلک ها را به عنوان ارتباطات غیرکلامی شناسایی می کند. این موضوع بُعد احساسی را به مسئله می افزاید. چیزی که درکِ آن از طریق نوشته سخت می باشد. نحوه ی انتقال شوخ طبعی در سطح اینترنت ممکن نیست بنابراین ایموجی ها می توانند به مطلب شفافیت ببخشند. به گونه ای که انگار تُنِ صدای طرف مقابل را احساس کنیم. -که این در نوشته های خالص وجود ندارد!

ایموجی هایی با رنگ های روشن ?  و با حالات زنده ? در القا کردن احساسات بهتر هم عمل می کنند. خیلی سخت است که بتوان اثرات احساسی این ایموجی ها را روی کاربران موبایل سنجید. ایجاد رابطه ی احساسی با کاربر، دیدگاه آنان را درباره ی اپلیکیشن تغییر داده و نرخ باز شدن آن را افزایش خواهد داد. چه کسی دوست ندارد پیامی را که صمیمی و احساسی به نظر می آید باز کند و سرگرم آن شود؟

۳- ایموجی ها به برند اجازه می دهند تا به زبان کاربر سخن بگویند

در گذشته های دور، پیام های بازاریابی از ارتباطات شخصی متمایز بود. بازاریابی، دنیای بیلبورد و آگهی و تراکت ها را به خود مشغول می کرد و مکالمات دو نفره هم از طریق نامه و یا رو در رو صورت می گرفت. اما موبایل ذاتاً یک رسانه ی شخصی بود.

کانال هایی مثل ? تلفن و ایمیل ? همیشه توسط هم دوستان شخصی و هم بازاریابان استفاده می شد. اما این فقط شروع ماجرا بود. امروز پیام های بازاریابی بی توجه به اینکه کجا هستیم و چه کاری انجام می دهیم، از طریق دستگاهی که کل ارتباطات شخصی ماست به ما می رسند.

با این قدرت عظیم، انتظارات بالای کاربر نیز همراه می شود. حالا به نظر می رسید که اطلاعیه ها و نوتیفیکیشن ها در کنار پیام های شخصی دوستان و خانواده خیلی تصور بدی را ایجاد کنند، بدین ترتیب نوبت بازاریابان رسید که شخصی سازی کنند.

ایموجی ها مثل شعارند. آنها به برند اجازه می دهند تا به زبان خود کاربران صحبت کند. طبق آماری که نشان می دهد جوانان هم نسبت به سایر رده های سنی، با ایموجی بیش تر درگیر می شوند. همین نتیجه هم قدرت ایموجی در پیام ها را برای برندهایی که قصد دستیابی به جوانان دارد را دو برابر افزایش می دهد.

 

کاربران بیش تری را با ❣️ ایموجی ❣️ از آنِ خود سازید

چند راه هست که ایموجی می تواند ماندگاری را از طریق آنها افزایش دهد. اما همه ی آنها به یک پیش زمینه ی اصلی برمی گردند و آن هم، این است که ایموجی ها عشقِ کاربر را می بَرَند.

اگر ما اثر ایموجی را از طریق آمارِ باز شدن پیام ها یا روانشناسی بسنجیم، کاربران نشان می دهند که از دیدن ایموجی ها لذت می برند و دوست شان دارند -دقیقاً به همان میزان که از آن استفاده می کنند. برندها اگر قصد ماندگاری دارند نمی توانند نسبت به ایموجی بی توجه باشند!

با بازاریابیِ احساسی و درگیرکننده، وفاداری مشتری افزایش می یابد و سپس با وفاداری، ماندگاری ظهور می کند.

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar