اهمیت حفظ مشتری و نحوه استفاده از آن برای شکست رقیبان در کسب و کار

اهمیت حفظ مشتری فواید بسیاری دارد که یکی از آن ها شکست رقیبان است. حفظ مشتری برای شکست رقیب از روش های رایج شرکت های مختلف است. کارشناسان بازاریابی بازگو کردند اگر به دست آوردن مشتری سخت باشد حفظ مشتری سخت تر خواهد بود.

اهمیت حفظ مشتری برای شکست رقیب

اهمیت حفظ مشتری برای شکست رقیب

طبق تحقیقات انجام شده درباره کسب و کارهای کوچک و متوسط تعیین شده که اگر ۵ درصد توانستید مشتری خود را حفظ کنید حدود ۲۵ تا ۸۵ درصد سود فوق العاده کسب می کنید. بازاریابان توسعه یافته از این روش برای پیشرفت در کار خود استفاده می نمایند.

چرا مشتریان را از دست می دهید؟

آیا محصولات یا خدمات خود را به فروش می رسانید اما مشتریان خود را از دست می دهید؟ ۱۳ درصد از دلایل از دست دادن مشتری به سبب فروش محصولات و خدمات بوده و رقبا حدود ۹ درصد باعث این امر هستند. ۶۸ درصد از مشتریان علت ترک شرکت ها را بی کیفیت بودن محصولات می دانند. ئس اهمیت حفظ مشتری اینجا خود را به خوبی نشان می دهد.

تکیه بر آزمایش ها و اطلاعات اجتماعی

 

چگونه روابط را شروع کنیم؟ با آشنایی ساده شروع کنید، نمی توانید با مشتریانی که نمی شناسید روابط صمیمی داشته باشید. به اطلاعاتی درباره رفتار مشتریان نیاز دارید اما چگونه؟

اولا، انجام آزمایش با استفاده از ابزار دیجیتالی

دوم، آزمایش شما باید پاسخ گوی تمام مشکلات باشد مانند؛

* انگیزه، روش ورود مشتریان برای ورود به سایت شما چیست؟

* آیا عملکرد مشتریان تفاعلی است؟

* خدمات شما را چگونه می بینند؟

* تغییر، آیا تحولی در کار ایجاد کرده؟

* آیا در عملیات خرید مشکلی پیش آمده است؟

* آیا سایت با تجربه فراوانی تاسیس شده؟

با وجود توسعه و پیشرفت تکنولوژی رفتار هر یک از مشتریان قابل پیش بینی شده است.

تعیین توقعات مشتریان

 

برند تجاری چیست؟ ارزش یک برند چقدر است؟ آیا احترام به برند اجباری ست؟ یا بخاطر کیفیت برند ها عاشق آن ها هستید؟ محصولات باعث جذب شما و اعتماد شده؟ گاهی یک برند باعث می شود هر صفت خوبی در آن جای گیرد، توقعات مشتریان را برآورده می سازد، و هر آن چه از آن انتظار می رود محیا می سازد. حاهمیت حفظ مشتری برای شکست رقیب باعث رسیدن به سود است.

استفاده از ابزارهای ارتباطات مشتریان، سررسید سالیانه از لیست وظایف

* کمک به مشتریان برای فعالیت های روزانه

* آمادگی برای وقوع حوادث

* تقسیم ارزش های اجتماعی و داشتن نظم

* جمع آوری اطلاعات مشتریان، اعتماد به آن ها، و یاداشت عملکردهای خرید

*ارتباط مداوم برای تبادل اطلاعات و ارائه محصولات جدید

* انتشار اخبار مفید در شبکه های اجتماعی برای کمک به مشتریان

اگر اهمیت حفظ مشتری را درک کردی استفاده از موارد بالا را در جهت آن از یاد نبرید.

داشتن ارتباط مداوم با مشتری نه تنها به فروش محصولات جدید کمک می کند بلکه جزو مشتریان ثابت هم می شوند. اهمیت حفظ مشتری برای اکثر کارآفرینان ملموس است و حفظ مشتری برای شکست رقیب آرزوی خیلی از کارآفرینان می باشد.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
همکار
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
همکار
مهمان
همکار

این یک قانون است که هزینه جذب مشتری جدید ۵ برابر حفظ مشتریان قبلی است . متاسفانه این قانون در بسیاری از مواقع نادیده گرفته می شود و مشتری را که با هزینه بالا جذب نموده ایم به سادگی از دست می دهیم و مجددا برای جذب همان مشتری هزینه می نماییم. پس بهتر است به جای ایجاد نارضایتی و کم اهمیت نمودن حتی یک مشتری، به دنبال جلب رضایت آن و حفظ کردن وی باشیم. زمانی که تبلیغاتی انجام می دهید که تعداد مخاطبان آن خارج از کنترل شماست ممکن است در زمانی که تبلیغات شما انجام شده است… موارد بیشتر »