اهمیت صفحه اصلی وب سایت چقدر است؟

اهمیت صفحه اصلی وب سایت چقدر است؟

 

اهمیت صفحه اصلی وب سایت

اهمیت صفحه اصلی وب سایت چه میزان است؟ نتیجه ی تجربه های شخصی شما در این رابطه چیست؟ آیا باید همه ی زمان خود را روی بهبود صفحه اصلی وب سایت تان صرف کنید؟

اصول محتوا و طراحی خوب به برندها و شرکت ها کمک می کند و تعداد زیادی از کاربرانِ صفحه ی اصلی وب سایت شما را نگاه می دارد. اما این موضوع، همچنان به محیطی مناسب نیاز دارد.

از نظر شما دیگر صفحه Home/ اصلی کارآیی ندارد؟

بستگی دارد. در نگاه اول و روی ماجرا هیچ جواب ساده و روشنی وجود ندارد. از نظر کلی جواب بله است ولی از نقطه نظر دقیق تر پاسخ این سوال خیر می باشد.

برای مثال، محتوای اجتماعی و ارگانیک بیش ترین ترافیک سایت lion را از طریق به اشتراک گذاری ایجاد می کند.

در حقیقت، براساس داده های سال گذشته، هشت شبکه اجتماعی برتر، با ۳۱ درصد کاهش ترافیک کلی مواجه شدند و این رقم همچنان به رشد خود ادامه می دهد. با این حال، برای منابع مرجع هم چندان مرسوم نیست که کاربران را بطور مستقیم به صفحه ی اصلی وب سایت متصل کنند.
مشکل در اینجا نهفته است و اینکه چرا طراحان وب و استراتژیست های دیجیتال در این ایده مشترکند که تمام صفحات ورودی باید مانند صفحه اصلی/ Home/ خانه ی وب سایت باشند؟ بطور منطقی هرچقدر که تعداد ورود کاربران بیش تر باشد فرصت بیش تری برای سرگرم کردن آنها وجود دارد. اصول طراحی خوب مهم است اما اهمیت صفحه اصلی وب سایت در اینجا هم احساس می شود.
با این حال برندها، ناشران، موسسات غیرانتفاعی، موسسات دولتی و دیگر شرکت ها موفقیت زیادی در رشد ترافیک صفحه اصلی ب سایت خود داشته اند. دلیل این ترافیک هم طراحی مدرن سایت و جریان ثابتی از محتوای قوی بوده است. داده ها نشان می دهد که کاربران به مطالب صفحه “خانه” علاقمند هستند، در واقع آنها فقط ترجیح می دهند که آن صفحات به نیاز های اولیه و توقعات آنها پاسخ دهد.

اقدامات سایر وب سایت ها در رابطه با صفحه اصلی

سایت خبری بریتانیایی The Sun ، ادعا می کند که ترافیک صفحه اصلی این سایت بطور متوسط ۲۵ درصد افزایش داشته است که این بخشی از استراتژی انجام شده توسط این شرکت در سال گذشته و اقدامی بوده که بر اساس حجم و سرعت صورت گرفته است. حجم مطالب، کلید اصلی برای این سایت و دیگر ناشران است. The Sun روزانه ۲۵۰ مطلب منتشر می کند. این تعداد نه تنها ترافیک اجتماعی و ارگانیک زیادی به همراه دارد بلکه باعث می شود که کاربران وقت زیادی را در سایت بگذرانند چون می دانند به زودی مطالب جدیدی به سایت افزوده می شود.
مجله اینترنتی GQ نیز اولویت را به صفحه اصلی خود داده است. و در شش ماه گذشته تا ۲۰ درصد افزایش ترافیک داشته است که بر اساس مطالب منتشر شده محاسبه می شود. آنها با کاهش زمان لود شدن سایت، بهبود سایت برای گوشی های موبایل و افزایش ۳۶ درصدی مطالب منتشر شده نسبت به سال قبل به این افزایش ترافیک دست یافته اند.
استراتژی ها و ترفند های بسیار زیادی برای افزایش عملکرد صفحه اصلی/ خانه وب سایت وجود دارد که شامل پیمایش صفحه، ویدئو هایی پر محتوا و جذاب، طراحی بهینه، عکس هایی با کیفیت بالا، داستان سرایی تعاملی و ویژگی های طراحی سفارشی می باشند.
سایت ورزشی فاکس از semi-infinite scroll استفاده کرده است. بدین معنی که شما می توانید به مطالب قدیمی تر حتی روزهای گذشته و هفته های قبل مستقیماً از همان صفحه ی اصلی دسترسی داشته باشید. این سایت با این ترفند در مدت شش هفته به ترافیک قابل توجهی دست یافت.
لیست سایت هایی که با صفحه خانگی به موفقیت رسیده اند همچنان ادامه دارد. comScore یکی نمونه مفید دیگر با رتبه بندی ترافیک بالا و بازدید کنندگان خاص است. همچنین این برندها در مدت زمان کوتاهی با محتوای بهتر مطالب و استراتژی های طراحی به موفقیت های زیادی دست یافته اند.

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar