• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

اهمیت محتوای بصری نسبت به محتوای نوشتاری

محتوای بصری چیزهایی هستند که می توانند وب سایت و یا وبلاگ شما را از سایرین متمایز کنند. البته اگر درست از آنها استفاده کنید!

 

اهمیت محتوای بصری نسبت به محتوای نوشتاری از نظر بازاریابان محتوا

 

محتوای بصری

 

چرا وقتی می توان نشان داد، چیزی را می نویسید؟ امروزه این تفکر در پشت تصمیمات بازاریابی محتوا به وضوح نمایان است.

چشم انداز محتوا، با تصاویر و ویدیوهای که جای متون نوشتاری را گرفته اند به محلی بصری تر از همیشه تبدیل می شود.

 

 

طبق نتایج مطالعه ی SOCE که منتشر شد یک عکس با ۱۰۰۰ واژه برابری می کند. عکس و اینفوگرافیک ها متدهای بازاریابی محتوا هستند. براساس گفته های SOCE نیمی از بازاریابان محتوا از عکس ها و ۴۹ درصد، از اینفوگرافیک ها در برخی از مقاطع حرفه ای شان استفاده می کنند.

آیا این فقط یک ترجیح است که بازاریابان از تصاویر و محتوای بصری بیش تر از محتوای نوشتاری استفاده می کنند؟ آیا دلیلی هست که آنها به استفاده از محتوای بصری روی آورده اند؟ جوری که پیداست، پاسخ درست، گزینه ی (دوم) آخر است.

تصاویر سریع ترند

مغز انسان برای تصاویر سیم کشی شده است. تقریباً ۴۰ درصد از رشته های عصبی به شبکیه ی چشم انسان ارتباط داده شده اند و یک فرد معمولی می تواند تصاویر و چیزهای بصری را ۶۰ هزار بار سریع تر از سرعت پردازش متن نوشتاری پردازش کند.

 

تصاویر درگیری بیش تری ایجاد می کنند

مردم نه تنها تصاویر را با سرعت بیش تری پردازش می کنند؛ بلکه مایلند واکنش و عکس العمل بیش تری را نسبت به متون نوشتاری ابراز نمایند. شاید چون پیام را به سرعت دریافت می کنند پست های اجتماعی با تصاویر مایل باشند تا درگیری بیش تری را ایجاد کنند. برای مثال، در یک مطالعه از Forrester در سال ۲۰۱۵ دریافت که اینستاگرام در درگیر کردنِ فالوورها رهبری می کند.

در سال ۲۰۱۵ برندهایی که در اینستاگرام پست می گذاشتند بابت درگیر کردن هر فالوور ۲.۲۶ درصد را دارا بودند. شاید این کم به نظر برسد (واقعاً هم کم است) اما این رقم خیلی بالاتر از نرخ درگیریِ توییتر و فیسبوک است که هر یک به ترتیب ۰.۰۲۷ و ۰.۲۱۶ بوده اند.

 

مردم دیگر عمیق نمی خوانند!

اگر بازاریاب محتوا می خواهد به یک پیام بدیهی، واضح و خلاصه دست یابد بهتر است از عکس و یا ویدیو استفاده کند. دلیل این حرف این است که مردم بصورت آنلاین، اصلاً عمیق مطالعه نمی کنند!

مطالعه ای از Nielsen Norman Group در سال ۲۰۰۸ دریافت که یک فرد بطور متوسط حداکثر ۲۸ درصد از متن را در صفحه ی وب (در طول یک بازدید معمولی) مطالعه می کند. این درصد در مواقعی که هر صفحه ی وبی بطور اتومات برای فرد گشوده شود تنها ۲۰ درصد است.

اینها یعنی اگر بازاریابان محتوا یک پست وب سایت یا بلاگ نسبتاً طولانی تولید کنند یک فرد معمولی یک پنجم (یا یک چهارم) از متن را خواهد خواند. آن هم در صورتی که واقعاً قصدِ خواندن داشته باشد!

 

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1
0
0
 
1 نویسندگان دیدگاه
3d
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
3d
مهمان
3d

بسیار عالی بود با تشکر