اهمیت نگرش برای دستیابی به موفقیت

دستیابی به موفقیت و عوامل زیادی که برای رسیدن به آن کمک می کنند، در پست های متعدد بررسی شده اند. در این پست به اهمیت نگرش می پردازیم.

 

اهمیت نگرش برای دستیابی به موفقیت

 

دستیابی به موفقیت

ارزشمندترین درسی که آموختم این است که هیچ چیزی در زندگی به هدر نمی رود اگر به عنوان یک درسِ آموخته شده به آن بنگریم. من حالا می فهمم هر قدمی که برداشتم -خواه رو به جلو باشد یا به عقب- برای آماده شدن من ضروری بوده تا هر استعداد و هدیه ای را که به من اعطا شده شناسایی کرده و درک کنم. من به همه ی آزمایش ها نیاز داشتم تا به رشد من کمک کند. منظورم دقیقا تک تک آزمایش هاست -خوب و بد، موفقیت ها و حتی شکست ها!

من به مردم نشان دادم که چگونه با یک نگرش غیرقابل متوقف کردن به سمت موفقیت هر روز خود را شروع کنند. به آنها آموختم که چطور در کل روز -بی توجه به پیامدها- باانگیزه بمانند.

این پست را ایجاد می کنیم تا به همه بگوییم که عواقب و پیامدها اصلا مهم نیستند شما فقط با تنظیم و سازگاری نگرش تان می توانید واقعیت های روشن تری را پدید آورید.

این دوران کودکی بد شما نیست که باعث شده به سمت اشتباه بروید. همه ی اتفاقات تقصیر دبیر یا والدین شما نیست که به استعداد هنری شما بی توجهی کردند تا شما به چیزی که امروز هستید تبدیل شوید! تفکر ذهنی درباره “نگرش” است که به شما قدرت می دهد تا در مقابل اتفاقات زندگی قرار بگیرید

 

تفکر ذهنی درباره “نگرش” است که به شما قدرت می دهد تا در مقابل اتفاقات زندگی قرار بگیرید

 

 

بهتر است قبول کنید که عواقب، پیامدها، رویدادها و شرایط در زندگی، نتیجه ی نهایی کیفیت زندگی شما نیستند! اصلا شدت این اتفاق ها مهم نیست! نحوه ی عکس العمل شما به آنها، ترس و احساسات منفی هست که تفاوت اصلی را در دستیابی به موفقیت ایجاد می کند. بیش تر از هر چیز، تغییر ذهنی درباره ی نگرش است که به شما اجازه می دهد تا روبروی هر چیزی که زندگی در مقابل تان قرار می دهد بایستید. باور کنید که همه چیز به “نگرش” شما برمی گردد و برخواهد گشت. در اینجا درباره ی نگرشی صحبت می کنیم که به شدت شرایط و موقعیت ها اهمیت نمی دهد! چطور می توان چنین نگرشی را درون خود ایجاد کرد؟

می توانید به تماشای گربه بنشینید. به هر گربه ای که دقت کنید، به نحوه ی راه رفتنش بنگرید. آنها به گونه ای قدم می زنند که گویی خداوند آنها را پادشاه قلمرو حیوانات آفریده است. شاید شنیده باشید که می گویند گربه ها، ۹ بار زندگی می کنند! این موضوع بخاطرِ انعطاف پذیری آنهاست. آنها می توانند به عقب جست و خیز کنند. به نظر می رسد که هیچ چیز روی آنها اثر نمی گذارد. شاید ببینید که گربه ای با سرعت زیاد به سمت یک دیوار حرکت می کند اما ناگهان به عقب برمی گردد و طوری به شما نگاه می کند انگار که می گوید “خودم می دونم اونجا دیوار هست!” سپس به آرامی قدم زنان از کنارتان عبور می کند.

موضوع اصلی اینجاست: گربه ها در دنیای خودشان با کلمات و عبارت های خودشان زندگی می کنند. هیچ کسی به آنها نمی گوید چه کاری انجام دهند. گربه ها، شانس را تحریک می کنند و اگر نتیجه نداد، سریعاً توسط حالت ارتجاعی که دارند برمی گردند. همه ی ما باید چنین نگرشی را در زندگی برای خود ایجاد کنیم!

 

نویسنده: Steve Rizzo

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar