اوباما ‘مجوز فروش هواپیماهای مسافربری به ایران را صادر کرد’

فروش هواپیماهای مسافربری به ایران

توییت ظریف بعد از ورود به وین: “روزاجرا؛ اینک برای همه بویژه مسلمانان زمان آن رسیده که دست دردست هم دهیم و جهان را از افراط گرایی خشن رها سازیم. ایران آماده است.”

ظریف و موگرینی با هم دیدار کردند

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمدجواد ظریف در وین با هم دیدار کرده اند. هلگا اشمید معاون خانم موگرینی و عباس عراقچی معاون آقای ظریف هم در این دیدار حضور داشته اند. علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران که به وین سفر کرده در این جلسه آقای ظریف و خانم موگرینی حاضر بوده.

فروش هواپیماهای مسافربری

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران: با هواپیمای نو به تهران بر می‌گردیم

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران که در جریان مذاکرات اتمی و حصول به توافق نهایی به گفته طرفین نقش کلیدی در حل فنی اختلافات داشته، عازم وین شده است. خبرگزاری ایسنا می گوید آقای صالحی در زمان پرواز به وین به مزاح به خبرنگاران گفته است “با هواپیمای نو به تهران بر می‌گردیم” که تاییدی بر گزارش رفع تحریم فروش هواپیمای مسافربری به ایران از سوی آمریکا است.۰

 

روحانی در تلویزیون حاضر خواهد شد

در تهران اعلام شده است که حسن روحانی، رئیس جمهور ایران پس از قرائت بیانیه مشترک آقای ظریف و خانم موگرینی، از طریق تلویزیون به طور مستقیم با مردم صحبت خواهد کرد.

محل اعلام اجرایی شدن برجام مقر سازمان ملل متحد در وین خواهد بود. رسانه ها گزارش می دهند که پرچم های ایران و گروه ۱+۵ در این ساختمان چیده شده است که نشانی از نزدیک بودن زمان اعلام اجرایی شدن برجام است.

 

اوباما ‘مجوز فروش هواپیماهای مسافربری به ایران را صادر کرد’

با نزدیک به شدن به زمان اجرای توافق جامع اتمی ایران و قدرت های جهانی و رفع تحریم های اتمی علیه ایران، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا طی فرمانی، مجوز فروش هواپیماهای مسافربری به ایران را صادر کرده است.

بر اساس فرمان رئیس جمهور آمریکا، وزارت خارجه این کشور پس از تایید تعهداتی که ایران بر اساس برجام باید انجام دهد، اجازه خواهد داشت مجوز صدور هواپیماهای مسافربری به ایران را صادر کند. تحریم فروش هواپیمای مسافربری به ایران مربوط به تحریم هایی است که آمریکا به دلیل گروگانگیری دیپلمات هایش در سفارت این کشور در تهران در سال ۱۳۵۸ علیه ایران اعمال کرد و ارتباطی با پرونده اتمی ایران نداشت اما در جریان مذاکرات دو ساله اتمی، مقام های ایرانی موفق به متقاعد کردن آمریکا به لغو این تحریم شدند.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2 نویسندگان دیدگاه
مجید احمدیعلی
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
علی
مهمان
علی

نمی دونم نظرم ارسال شد یانه
ولی در یک جمله افسوس که نمی توان خیلی از مواقع بر مبنای عقل صحبت کرد .
لذا بار علمی سایت را باید بر مفاهیم پایه برد ونه احبار روز – چون شما هم تکراری خواهید شد .
مدرس دانشگاه – بازاریابی

مجید احمدی
مدیر

از حسن توجه شما به وب سایت سپاسگزارم
با شما موافقم، هدف ما از درج اخبار این حوزه اطلاع رسانی به صاحبان کسب و کار جهت بررسی تهدیدها و فرصت های داخلی و خارجیست
همینطور شما بازدیدکنندگان محترم نیز میتوانید مقالات علمی خود را برای ما ارسال کنید تا با نام و مشخصات خودتان در وب سایت درج شود.
با تشکر