اولین ایده موفق در کسب وکار چگونه بدست می آید؟

اولین ایده موفق همیشه برنده است. باور نمی کنید؟

در این پست کوتاه شما را قانع می کنیم تا همیشه اولین بودن را برای خودتان انتخاب کنید.

 

اولین ایده موفق در کسب وکار چگونه بدست می آید؟

 

اولین ایده موفق

ما همیشه Roger Bannister را به یاد داریم چون اولین فردی ست که یک مایل را در کم تر از ۴ دقیقه دویده است. اپل، باارزش ترین شرکت بخاطر سودهایی ست که از آیفون -اولین گوشی هوشمند-  بدست آورده است.

 

از همین دو مثال، دو درس ارزشمند می گیریم:
۱- وقتی شما اولین نفری هستید که کاری انجام می دهید به مدت خیلی طولانی در حافظه ها می ماند. ما Bannister را به خاطر داریم حتی با اینکه فقط ۶ هفته بعد، John Landy استرالیایی رکورد وی را شکست. John Landy حتی از Bannister هم سریع تر بود اما هنوز هم تقریباً ناشناخته باقی ماند چون اولین نفری نبود که به زیر ۴ دقیقه رسید.

۲- موضوع اصلاً “کامل بودن” نیست. اولین آیفون خیلی هم ناجور بود! حتی از ساده ترین تجهیزات کپی & پیست هم به مدت بیش از یک سال برخوردار نبود. با این حال، خیلی هم مفید به حساب می آمد.

سوالی که به وجود می آید چنین است:

اولین محصول یا خدمات برای بازار شما می تواند “اولین” باشد؟

خوشبختانه نیازی نیست که چرخ را دوباره اختراع کنید. برای مثال، خدماتی که در یک حوزه ی دیگر متداول است ممکن است برای شما ناشنیده باقی بماند. این موضوع فقط نیاز دارد که در حوزه ی شما، تخصص و بازار شما جدید باشد.

قطعاً هم نیازی نیست که حتماً “کامل” باشد. فقط باید “مفید” باشد.

مردم دوست دارند بدانند که چه چیزی جدید است. اصلاً برای همین است که News همیشه یک کسب وکار پردرآمد محسوب می شود. حالا آیا واقعاً محصولی هست که جدید باشد؟ توجه ما را به خود جلب می کند. اما اگر واقعاً “جدید” باشد خیلی فراتر از توجه را به خود جلب خواهد کرد.

اولین هواپیما را اورویل و ویلبر.به هوا برافراشتند. اما چه کسی دومین هواپیما را در آسمان به حرکت درآورد؟ معمولاً کسی پاسخش را نمی داند!

البته که راحت می توان یک ایده ی کسب وکار، جایگاه سیاسی یا مأموریت سازمانی را از دیگری کپی کرد اما اگر کسی دیگر، از قبل در ذهن مشتری بالقوه ی شما با همان درک، همان جایگاهی که شما قصد داشتید را گرفته باشد کارِ شما خیلی سخت خواهد بود!

در این شرایط انتخاب یک برداشت متفاوت، وضعیت بهتری را رقم خواهد زد. این انتخاب، اولین چیزی باشد که در ذهن مخاطب شما جای می گیرد.

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar