اولین نمایشگاه بین‌المللی طلا در کیش برگزار می‌شود

 

gold-1

اولین نمایشگاه بین المللی طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی در جزیره کیش برگزار می‌شود .

اولین نمایشگاه بین المللی طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی با حضور ده ها شرکت، کارخانه سازنده و تولیده کننده و صنایع و تجهیزات مرتبط داخلی و خارجی از ۱۲ تا ۱۵ آبان ماه در جزیر کیش برگزار خواهد شد .

در این نمایشگاه انواع سرویس‌های مختلف طـــلا و جواهر (گردنبند، گوشواره، دسبند، زنجیر)، انواع سنگ های قیمتی، انواع جواهرات، انواع فیروزه ها، دستگاه‌های مدرن تولید داخل طلا و جواهر، انواع شیشه های ضد گلوله و مقام در برابر زلزله، انواع دستگاه‌ها و سیستم‌های حکاکی، دستگاه‌های جدید ریخته گری و سازنده مصـــنوعات طلا و پلاتین، دستگاه‌های برش و حالت دهنده طلا، دستگاه‌های میکرو جوش نقطه ای طلا و جواهرات، دستگاه های مدل ســازی با حجم تولید بسیار بالا، کوره های ذوب طلا، ابــــزارآلات، دستگاه‌های ساخت زیورآلات، دستگاه‌های تصفیه طلا، انواع صندوق‌های نسوز و درب‌های ضد سرقت، دستگاه‌های تولید شمش و دیگر تجهیزات و صنایع وابسته ارائه می‌شود .

تاکنون حضور تولیدکنندگانی از کشورهای ترکـــیه، ایتالیا، تایلند و هند در این نمایشگاه بین المللی قطعی شده است و بنا به گفته مـــسئولان، پیش بینی می شود در روزهای آینده نیز تعداد کشورها افزایش یابد .
این نمایشگاه در سه گروه ابزار و تجــــهیزات و ادوات ماشین سازی، سازندگان طلا و جواهر، سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی و حلقه واسط فروش و بازرگانی برگزار می شود .

در حاشیه برپایی این نمایشگاه، کارگاه های مختلف آموزش ساخت و تعمیرات طلا و جواهر و همچنین ساخت و تولید همزمان قطعات ریز طلا و جواهر نیز برگزار خواهد شد. قرار است چند هیات بازرگانی و تجاری از کشورهای مختلف طی روزهای برگزاری نمایشگاه بین المللی طلا، جواهر، نقره و سنگ های قیمتی و نیمه قیمت کیش، با حضور در محل نمایشگاه از پیشرفت‌های این صنعت گرانبهای کشورمان بازدید کنند.

ایران در عرصه تولید طلا و جواهرات سابقه ۸ هزار ساله دارد، در صورتی که دیگر کشور‌ها این سابقه را ندارند. در حال حاضر سالانه حدود ۳۵۰ تن طلا در کشور مصرف و یا خریداری می شود.
گردش مالی طلا و جواهرات جهان سالانه به بیش از ۱۵۰۰ میلیارد دلار می رسد که سهم طلا شامل ۶۵۰ میلیارد دلار و جواهرات هم ۸۵۰ میلیارد دلار است .

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

درباره نویسنده

Avatar

دارای مدرک MBA و کارشناس امور بانکی

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar