• فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

اپل، اولین نسخه ی عربی سیری را منتشر کرد!

apple-siri

 

 

 

اپل، دستیار مجازی شخصی سیری را برای عربی زبانان در امارات متحده ی عربی و عربستان سعودی منتشر کرد که به طور بالقوه ای آیفون را در بازار تا حد زیادی برای بیش از ۳۰ میلیون نفر جذاب می سازد.

این حرکت، بخشی از آخرین به روز رسانی نرم افزار اپل، بدین معنی است که مردم این کشورها قادر خواهند بود تا از Siri در زبان مادری خود روی آیفون، iPad و ساعت Apple استفاده کنند. او گوگل را که اکنون، عمل جستجوی صدا عربی را نیز حمایت میکند، روی گوشی های اندروید دنبال می کند.

مدیر ارتباطات و رسانه در شرق میانه، ترکیه و آفریقا، Paul Black، گفت: «این بخشی از مصرف گرایی و شخصی خدمات مبنی بر IT است که ما آن را در تمام سطوح صنعت می بینیم».

اپل و رقیب اولیه ی او در گوشی هوشمند، گوگل، آمریکا و غرب اروپا را از خدمات خود اشباع نمودند و بازارهایی مانند شرق میانه، چین و هند را به عنوان مکان های اولیه ای برای رشد، ترک نمودند.

به گفته ی تحلیلگران، اپل در حال حاضر در میان مصرف کنندگان شرق میانه به عنوان برند قوی شناخته شده است. باز شدن دو فروشگاه در امارات متحده در ماه اکتبر باعث شادی زیاد مردم شد. فروش گوشی های هوشمند در شرق میانه و آفریقا در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۵، حدود ۶۶ درصد صعود کرد. با توجه به گفته ی IDC انتظار می رود، فروش امسال به ۱۵۵ میلیون واحد برسد.

با این حال، بسیاری از رشد فروش، مربوط مردمی است که تمایل دارند گوشی هایی با قیمت کمتر از ۲۰۰ دلار خریداری نمایند، قیمتی که غالبا مربوط به سیستم عامل اندروید گوگل است. سهم شرکت اپل در بازار روی ۱۷ درصد ایستاده، اما سهم اندروید در بازار به ۸۰ درصد رسیده است.

مدیر عامل مرکز کارافرینی و فناوری در دانشگاه برکلی، Ken Singer، گفت: « در دسترس بودن سیری در عربی ممکن است  مصرف کنندگان بیشتری پذیرای نرم افزار اپل شوند. او اضافه کرد، این دستگاه فوق العاده شخصی است.

اپل به طور مداوم از سال ۲۰۱۱ که اولین نسخه ی Siri اش را منتشر کرد، در حال گسترش دادن آن است و دستیار دیجیتالی اکنون ۱۸ زبان در ۳۱ کشور را پشتیبانی می کند. عربی زبانان خارج از عربستان سعودی و امارات متحده عربی نیز قادر به استفاده از سیری هستند، هر چند که گوششان با آن متناسب نباشد.

آقای Singer گفت: عربی یک زبان چالش برانگیز برای شرکت های تکنولوژی با تغییرات منطقه ای قوی بوده است.

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]
Avatar

سپیده خرازی

کارشناس ارشد مهندسی شیمی،که علاقه زیادی به زبان های خارجی دارم

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1
0
0
 
1 نویسندگان دیدگاه
مرتضی بهره مند
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مرتضی بهره مند
مهمان
مرتضی بهره مند

باسلام وتقدیم احترام
اینجانب مرتضی بهره مند از شرکت مهرادپویش طب جهت آشنائی نیاز به سرویس و خدمات شرکت محترم شمارا دارم در صورت تمایل باشماره ۰۹۱۲۱۴۵۷۴۵۹ و eng_bahremand@yahoo.com , eng.bahremand1@gmail.com تماس گیزید
با تجدید احترام
مهرادپویش طب
مرتضی بهر ه مند