• اسفند ۱, ۱۳۹۸

ایجاد سرگرمی در محل کار نوعی سرمایه گذاری است!

ایجاد سرگرمی در محل کارایجاد سرگرمی در محل کار

اکثر کارکنان روز را پر از شور و شوق شروع می کنند، اما در طول روز کسل شده و یا دچار استرس می شوند چرا که باید چندین کار یکسان و یکنواخت را انجام دهند. اما با ایجاد سرگرمی در محل کار می توان بر این مشکل غلبه کرد.

اگر کارکنان بتوانند بخشی از وقت خود را صرف بازی کردن یا مشارکت در کارهای خلاقانه کنند، اتفاقی جادویی می تواند در محل کار رخ دهد. فرصت هایی برای ایجاد روابط قوی با همکاران یا ارتقاء خلاقیت و شادی ایجاد می شود. یک محیط کاری را تصور کنید که کارکنان هرگز اشتیاق خود را از دست نمی دهند. شور و اشتیاق و فعالیت بیشتر در محل کار منجر به افزایش بهره وری و سود بیشتر می شود.

تشویق کارمندان به داشتن سرگرمی

شما باید اجازه دهید کارکنان تان در محل کار سرگرمی داشته باشند، ایجاد سرگرمی در محل کار به آنها انرژی می دهد که به طور موثرتری کار کنند و خلاقیت و نوآوری در محل کار را ارتقا می دهد. داشتن یک محل کار سرگرم کننده نیز به کاهش گردش مالی کمک می کند. حجم کاری بیش از حد می تواند توانایی تخیل را کاهش دهد و کارمندان را ناراضی سازد و در نتیجه سطح بهره وری پایین می آید. با درنظر گرفتن جنبه های مثبت ایجاد سرگرمی در محل کار متوجه می شوید که این کار یک سرمایه گذاری سودمند برای کسب و کار است. به کارکنان خود زمانی برای آرامش اختصاص دهید و ببینید که چگونه ذهن مثبت و بازیگوش وظایف دشوار را به راحتی انجام می دهد.

برای مطالعه بیشتر:

افزایش انگیزه کارکنان: ۴ راه خلاقانه برای انگیزه دادن به تیم

ایده هایی برای ایجاد سرگرمی در محل کار

  • سالروز تولد کارمندان را جشن بگیرید
  • مسابقه ماهانه مانند مسابقه دارت تدارک ببینید و جایزه تعیین کنید
  • با کارمندان برای صرف بستنی یا ناهار بیرون بروید
  • گاهی برنامه نمایش استعداد تدارک ببینید
  • یک دیوار را برای انجام کار هنری و نقاشی دیواری اختصاص دهید و باهم کار هنری ایجاد کنید
  • محل کار را با گلها و گیاهان تزئین کنید

در نهایت، ایجاد سرگرمی در محل کار ، اتلاف وقت نیست. بلکه یک سرمایه گذاری برای پرورش یک فرهنگ پویا و همکاری است که به نوبه خود خلاقیت و شادی در میان کارکنان را افزایش می دهد که منجر به افزایش بهره وری و در نتیجه درآمد بیشتر نیز می شود.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۷/۵]
Avatar

ناهید خدایاری

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2
0
0
 
2 نویسندگان دیدگاه
آرگاناختراع
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اختراع
مهمان
اختراع

واقعا خوب بود ،، البته دوباره باید بررسیش کنم

سایت جالبی دارید لینکتونو برای چندتا از دوستام فرستادم بدردشون میخوره ،، ممنون

آرگان
مهمان
آرگان

خوب بود اتفاقی از گوگل اومدم اینجا ولی خوب بود برای دوستم فرستادم اونم دنبالشه اونم بیاد ببینه

ممنون که سرعت سایتتون بالاست برای این تو خیلی از سایتا رفتم ولی سرعت سایتشون بد بود خداروشکر که راحت چیزی که میخواستم پیدا کردم

ممنون