• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

ایده بازاریابی اینترنتی ارزان برای کسب و کارهای کوچک

ایده بازاریابی اینترنتی ارزان

ایده بازاریابی اینترنتی ارزان و خلاقانه

ایده بازاریابی اینترنتی ارزان برای کسب و کارهای کوچک همیشه جذاب است. اکثر صاحبان کسب و کارهای کوچک نسبت به هزینه ها آگاه هستند. و به طور مداوم به دنبال راه های اصلاح بودجه و افزایش حد سود آوری هستند. بازاریابی حوزه ای است که در آن فرصت های زیادی برای کاهش هزینه های یک کسب و کار کوچک وجود دارد.

با تغییر مداوم دنیای بازاریابی دیجیتال، راه های زیادی برای تبلیغ کسب و کار شما وجود دارد. که نیازی به سرمایه گذاری قابل توجه مالی ندارد. در واقع بزرگترین سرمایه گذاری یک بار انجام می شود.

برای مطالعه بیشتر :

 ۴ روش بازاریابی کسب و کارهای کوچک

بازاریابی دیجیتال ، بازاریابی سنتی و مزیت های آن ها

در اینجا شش ایده بازاریابی اینترنتی ارزان وجود دارد که می توانید در کسب و کار کوچک خود به کار ببرید.

۱. محتوای چند هدفه ایجاد کنید

بازاریابی محتوا مدتهاست که انجام می شود. اما به دلیل وجود تمام پلتفرم های اینترنتیِ در حال ظهور برای به اشتراک گذاشتن آن، محتوا به مسئله ی اصلی و مهم بسیاری از انواع فعالیت های بازاریابی تبدیل شده است. به علاوه، یک بخش از محتوا را می توان به روش های مختلفی استفاده کرد.

به عنوان مثال، می توانید یک پست وبلاگ ایجاد کنید. آن را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. و با یک لینک به پست خود ارجاع دهید. یک ویدیو یا  اینفوگرافی ضبط کنید. که محتوای مورد نظر را به صورت بصری ارائه دهد. و گرافیک تایل هایی با نقل قولی از پست را برای اشتراک در پینترست و اینستاگرام ایجاد کنید.

برای مطالعه بیشتر:

بازاریابی محتوا درباره چیست ؟

نکات بازاریابی محتوا که هر بازاریابی باید بداند

نکاتی درباره بازاریابی محتوا: همه غافل اند ازچیزی که بازاریابی محتوا را نابود می کند

۲. از سایت های ارزیابی آنلاین استفاده کنید

محتوای تولید شده توسط کاربر یا محتویاتی که توسط مشتریان شما ایجاد می شود، در صورتی که به درستی آن را استفاده کنید، راهی عالی برای تبلیغ کسب و کار شما است. سایت های ارزیابی آنلاین یک نمونه عالی از این مورد هستند. مشتریان مورد نظر خود را در مورد کسب و کار شما به صورت عمومی برای همه به اشتراک می گذارند. اگر بازخورد آنها مثبت باشد، می توانید از این شواهد در وب سایت و در مواد بازاریابی خود استفاده کنید.

اگر بازخورد کمتر از انتظار باشد، فرصت خوبی برای ایجاد آن در اختیار عموم قرار می دهد. و خدمات مشتریان استثنایی را ارائه می دهد.

۳. فیلم های کوتاه و جالب ضبط کنید

فیلم ها یکی از بهترین فرمت ها برای به اشتراک گذاری اطلاعات آنلاین هستند. در واقع، در فیسبوک هر روز بیش از ۴ میلیارد ویدیو نمایش داده می شود. فیلم هایی که برای کسب و کار کوچک ایجاد می شوند لازم نیست به صورت حرفه ای ضبط شود. تا تاثیر عمده ای داشته باشد. شما می توانید از یک دوربین فیلمبرداری معمولی یا حتی یک گوشی هوشمند برای ایجاد ویدیوهای کوتاه و در عین حال جذای استفاده کنید. که به راحتی به اشتراک گذاشته می شوند. می توانید فیلم های خود را در توییتر، فیسبوک، پینترست ،Vine و بسیاری از پلترفرم های دیگر برای انتشار سریع، آپلود کنید.

برای مطالعه بیشتر:

 ۱۱ روش استفاده از ویدئو در بازاریابی محتوا !

نحوه ساخت ویدیو برای یوتیوب چگونه است ؟ 

۴. یک گروه اجتماعی ایجاد کنید

یکی از مخاطب محورترین شیوه ها برای ترویج کسب و کار به صورت آنلاین، ایجاد یک گروه است. این کار را می توان با پرسش و پاسخ به نظرات در وبلاگ کسب و کار خود، ایجاد یک گروه در فیسبوک یا LinkedIn، و یا حتی از طریق کانال های رسانه های اجتماعی خود، با شروع منظم گفتگو با فالورها انجام داد.

برای مطالعه بیشتر:

چگونه توجه شبکه های اجتماعی را به کسب و کار خود جلب کنیم؟

چطور شبکه های ارتباطی خود را گسترش دهیم؟ 

۵. کسب و کارتان را برای جستجوی محلی بهینه سازی کنید

به عنوان بخشی از حضور آنلاین تان، مهم است که کسب و کارتان را برای جستجوی محلی بهینه سازی کنید. تا مخاطبان راحت تر بتوانند آن را پیدا کنند. سه روش موثر برون سایتی برای انجام این کار، ایجاد یک صفحه  Google+ استفاده از استنادات NAP (نام، آدرس، شماره تلفن) و استفاده از بهینه سازی نمایه پیوند است. درباره نحوه بهینه سازی کسب و کار خود برای جستجوی محلی بیشتر مطالعه کنید.

۶. Team Up و Co-Host یک رویداد آنلاین

اگر در مدت کوتاهی در ترویج کسب و کار خود در اینترنت مشارکت داشته باشید، احتمالا تعدادی همکار پیدا خواهید کرد. که کسب و کارهایی با محصولات و خدماتی دارند که مکمل کسب و کار شماست.

با یک یا دو مورد از این کسب و کارها برای میزبانی یک وبینار آنلاین، چت تویتر و یا تله کنفرانس همکاری کنید. با همکاری، می توانید هزینه رویداد را تقسیم کنید. دانش و تخصص یک همکار را با دانش خود ترکیب کنید و تعداد مخاطبان را به دو برابر برسانید.

ایده بازاریابی اینترنتی ارزان برای یک کسب و کار کوچک با بودجه محدود وجود دارد، و تنها چیزی که نیاز است کمی خلاقیت و تمایل به سرمایه گذاریِ زمان است. اگر شما هم در این خصوص ایده ایی دارید با ما در میان بگذارید.

[تعداد: 10   میانگین:  3.8/5]
Avatar

ناهید خدایاری

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar