ایده هایی از برایان تریسی برای دستیابی به اهداف

برایان تریسی را امروز همه ی ما می شناسیم. سخنران، کارآفرین و مشاوری بامهارت و قدرتمند که الگوی بسیاری از جوانان است.

 

ایده هایی از برایان تریسی برای دستیابی به اهداف
برایان تریسی

 

برایان تریسی

“به تعویق انداختن کارها” و “تنبلی” کلماتی هستند که باعث به تاخیر افتادن موفقیت ما می شوند. در این مقاله ایده هایی از کتاب برایان تریسی به نام “با رویاپردازی شروع کن گرچه سخت است” را برای شما شرح می دهیم. این ایده ها می تواند با مشخص کردن اولویت ها شما را سریع تر به اهداف تان برساند.

 

ایده اول: از قانون بهره وری اجباری پیروی کنید

این قانون در عبارت “زمانی برای انجام کار باقی نمانده” خلاصه می شود. اما همیشه زمان برای انجام هر کاری وجود دارد. از خود بپرسید، با ارزش ترین فعالیت های من چیست؟ و پاسخ صادقانه ای به این سوال بدهید. سپس روی نتایج مثبتی که به دست آورده اید وقت بگذارید، و اهدافی را که می خواهید به واقعیت بدل شود دنبال نمایید. هر چه سریع تر این کار را انجام دهید و در کار خود از “قانون زمانی برای انجام کار باقی نمانده” بهره ببرید.

 

ایده دوم: قانون ۸۰/۲۰

اگر نمی دانید این قاعده چیست باید بگوییم که این قانون از دانشمندی به نام ” Blfrydv Barite” مرد اقتصاددان ایتالیایی می باشد. این دانشمند معتقد بود که مردم به دو دسته تقسیم می شوند، ۲۰ درصد از آن ها دارای قدرت و ثروت و ۸۰ درصد نیز انسان های معمولی اند، با تطبیق این قانون روی مهارت های خودتان متوجه می شوید که فقط ۲۰ درصد از ایده های شما دارای ارزش بوده و باقی ایده ها اجتماعی هستند.

 

ایده سوم: هدف خود را تعیین کنید

“کار بدون هدف، دلیل هر شکست است” – Alex Makyzy
بدون شک با نداشتن هدف در کارتان دچار تنبلی می شوید، اما با وجود هدف و طراحی کار از پیش، این اتفاق رخ نمی دهد. پس ابتدا فکر کنید، هدف خود را تعیین کرده سپس کار خود را شروع نمایید. فرقی نمی کند کار شما کوتاه مدت باشد یا بلند مدت، مهم تعیین هدف است. ایده های خود را به بخش های گوناگون تقسیم کنید زیرا اهداف بزرگ سریع محقق نمی شوند بلکه مراحل و راه های گوناگونی دارد. با بخش بندی کار کسب وکارتان سریع تر پیش رفته و اعتماد به نفس همه افزایش می یابد. با صداقت تمام کارهای خود را پیش ببرید و فکر کنید این کار سریع تر شما را به بخش آخر می رساند.

 

ایده چهارم: استفاده از روش ( الف، ب، ج ، د)

قبل از انجام هر کاری فکر کنید و کارهای مهم خود را در جدول یاداشت کنید. روبروی کارهای مهم خود حروفی را قرار دهید تا اهمیت آن را بدانید:

 

  • حرف (الف) به معنای کار بسیار مهم، اگر این کار را انجام ندهید نتایج منفی را برای شما در بر خواهد داشت.
  • حرف (ب) به معنای کار بسیار مهم، اگر این کار را انجام دهید نتایج مثبت و خوبی را خواهید دید.
  • حرف (ج) به معنای کار مهم اما به اهمیت کار (ب) نمی باشد.
  • حرف (د) کار خوبی است و می توانید آن را انجام دهید اما انجام دادن یا ندادن آن تاثیر منفی با مثبتی برای کارتان ندارد.

 

ایده پنجم: مهارت ها را جدا از هم مدیریت کنید

تحقیقات نشان می دهد اگر مردم کاری را شروع کنند و متوقف سازند سپس دوباره آن کار را شروع نمایند زمان به پایان رساندن این کار حدود ۵۰ درصد افزایش می یابد و کار دیرتر انجام می پذیرد. تمرکز روی یک مهارت و مدیریت آن مهارت بدون درگیری ذهنی زمان رسیدن به هدف را ۵۰ درصد کاهش خواهد داد. اگر به تعیین کاری می پردازید و قصد انجام آن را دارید قبل از شروع آماده باشید. یک کاغذ و خودکار بردارید و نیازهای شروع این کار را یاداشت کنید. همه ابزارهای شروع کار را در دسترس خود قرار دهید، جایگاهی مناسب در این کار برای خودتان انتخاب کنید تا در صورت سخت بودن یا طولانی بودن ساعت های کار خسته نشوید.

 

ایده ششم: خودتان را تحت فشار قرار دهید

دو گروه مقابل رویتان هستند:
گروه اول. مردمی هستند که به قدرت خود اعتماد دارند و برای رسیدن به موفقیت از هر تلاشی بهره می برند. این افراد بدون زیر ذره بین بودن کار خود را پیش می برند، و همیشه خودشان را تحت فشار قرار می دهند. با وجود این همه تلاش و سطح بالایی از بهره وری این گروه فقط ۲ درصد هستند، شما هم می توانید یکی از دسته این ۲ درصد باشید. خودتان را تحت فشار قرار دهید تا همه اهداف خود را به حقیقت بدل کنید.

گروه دوم. این افراد، صفت افراد موفق را ندارند، و همیشه منتظر هستند دیگران آن ها را تشویق به انجام کاری کنند، همچنین آن قدر بی حوصله و تنبل اند که باید زیر ذره بین دیگران به کار خود ادامه دهند، این افراد تحت فشار دیگران بوده و برای رسیدن به موفقیت به خود فشار نمی آورند.

[تعداد: ۹    میانگین: ۳.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar