بازاریابی اجازه ای چیست و در مقابل کدام نوع بازاریابی است؟

بازاریابی اجازه ای

برای مدت ها، بازاریابی و تبلیغات به شکل بازاریابی ناخوانده و وقفه ای بودند نه بازاریابی اجازه ای . تبلیغات تلویزیونی، آگهی در رادیو و تابلوهای تبلیغاتی بزرگ در بزرگراه ها همه بخشی از بازاریابی و تبلیغات سنتی هستند. علاوه بر این، معرفی اینترنت و رسانه های اجتماعی منجر به تبلیغاتی که در رسانه ها شده و زمانبندی های تغذیه رسانه های اجتماعی ما نیز نشان داده شد.

Seth Godin در پاسخ به این سردرگمی مصرف کننده در سال ۱۹۹۹ به این نتیجه رسید که باید ایده ” بازاریابی اجازه ای” را توسعه داد. در کتاب بازاریابی اجازه ای: تبدیل غریبه ها به دوستان و دوستان به مشتری، او این اصطلاح را به عنوان نوع بازاریابی تعریف کرد که در آن نیاز به رضایت مصرف کننده قبل از ارسال اطلاعات مطرح می شود. این بدان معنی است که اگر شما تایید آنها را دریافت کنید، پس آنها علاقه مند بهبرند شما هستند و تمایل به سطح بالاتری از تعامل با شما دارند.

بازاریابی اجازه ای و تفاوت آن با بازاریابی وقفه ای

بازاریابی اجازه ای قدرت را به مصرف کننده منتقل می کند. اینکه مصرف کننده اجازه بدهد تا شما اطلاعات محصول خود را به وی بدهید، به تصمیم او بستگی دارد. این فعالیت به تنهایی با بازاریابی وقفه ای سنتی در تقابل است.

مصرف کنندگان شما تنها می توانند بر روی چیز که اجازه داده اند تمرکز کنند. اگر آنها را با مواد بازاریابی بیشماری بمباران کنید، می تواند باعث دلزدگی از آگهی شود. تنها چیزی که باید انجام دهید این است مخاطبین خود را کمتر برنجانید. مگر اینکه از تجربه کاربری بد خوشحال شوید!!!!
بازاریابی اجازه ای، بهره وری هرگونه استراتژی بازاریابی را با نشانه گیری روی مشتریان بالقوه ای که احتمال بیشتری برای تعامل دارند، افزایش می دهد. همچنین به مخاطبان شما فرصتی برای انتخاب می دهد. با ارائه اطلاعات خاصی مانند نام، آدرس ایمیل یا شماره تلفن، مصرف کننده به شما اجازه می دهد تا از اطلاعات موجود در برابر محتوای ارزشمندی مانند کتاب الکترونیکی یا مقاله استفاده کند.

Seth Godin بارها گفته است که بازاریابی اجازه ای به شما فرصت می دهد تا “امتیاز و حق ویژه” تعامل با مصرف کنندگان خود را کسب کنید. آنها به بازاریابی شما توجه دارند، زیرا شما توجه آنها را جلب کرده اید.

برای مطالعه بیشتر:

آمیخته بازاریابی گردشگری چه کاربردی در بازار کار دارد؟

نمونه هایی از بازاریابی اجازه ای

نمونه های بازاریابی اجازه ای در همه جا هستند، اگرچه ممکن است متوجه آنها نشوید. فعالیت رسانه های اجتماعی مصرف کننده (پسندها، علاقه مندی ها و اشتراک ها) یکی از جنبه های هدف گذاری اجازه ای است. این فعالیت علاقه را نشان می دهد و در بازاریابی اجازه ای این همان چیزی است که به آن نیاز دارید. به عنوان مثال، اگر یک مصرف کننده یک پست را در صفحه یک برند لایک کند، احتمالا در آینده تمایل بیشتری برای تعامل با محتوای این برند از خود نشان خواهد داد.

اشتراک ها نیز گونه ای از بازاریابی اجازه ای در نظر گرفته می شوند. اگر کاربر با دریافت خبرنامه یا عضویت در یک پادکست یا کانال YouTube موافقت کند، باید حداقل بخشی از اطلاعات تماس خود (معمولا یک آدرس ایمیل) را ارائه دهد. هر یک از این اقدامات یک علامت واضح را در مورد منافع مشتری بالقوه ارائه می دهد و به برند شما نیز اجازه جلب توجه وی را خواهد داد.

برای مطالعه بیشتر:

کیت بازاریابی و ضرورت به کار گیری آن در کسب و کارها

مزایای بازاریابی اجازه ای

۱. افزایش لیدهای با کیفیت

مصرف کنندگان شما ابراز علاقه خود را به خرید محصول یا خدمات شما نشان می دهند؛ بنابراین علاقه ذاتی آنها (نسبت به کسانی که برند شما را انتخاب نمی کنند) به میزان مشارکت و نرخ تبدیل شما اضافه می کند. این مشتری های بالقوه را می توان لیدهای با کیفیت در نظر گرفت.

۲. افزایش میزان مرتبط بودن تبلیغات

از آنجا که شما مشتری را هدف قرار می دهید که تقریبا علاقه خود را به محصول یا خدمات تان نشان داده است، می دانید که استراتژی بازاریابی شما مناسب است. علاوه بر این، با دانستن اینکه مخاطبان هدف شما در حال حاضر یک قدم به قیف فروش شما نزدیک شده اند ، می توانید بر اساس اطلاعات جمعیت شناختی و رفتار آنلاین آنها، تبلیغات شخصی ایجاد کنید.

۳. هزینه های پایین

در بیشتر موارد، بازاریابی اجازه ای می تواند و باید خودکار باشد. چندین ابزار بازاریابی اجازه ای (مانند بازاریابی ایمیلی) وجود دارد که می تواند به بهبود کارایی پردازش ها کمک کند و در نهایت، هزینه های متغیر مرتبط با کمپین بازاریابی اجازه ای را کاهش دهد.

۴. ایجاد وفاداری و شهرت

بازاریابی اجازه ای یک تعامل مداوم است. چرا که پس از دادن اجازه، متوقف نمی شود، مخصوصا اگر مخاطبان نحوه ی برقراری ارتباط شما در مرحله اول را دوست داشته باشند. از آنجایی که شما آنها را در مناسب ترین زمان هدف قرار می دهید، احتمال این که استراتژی بازاریابی تان رانادیده بگیرند بسیار کم است. این کار همیشه یک ایده خوب برای ایجاد شهرت خوب در میان مصرف کنندگان است.

برای مطالعه بیشتر:

بازاریابی جاویژه چیست و چگونه یک جاویژه ایجاد کنیم؟

چالش های بازاریابی اجازه ای

۱. دریافت اجازه

بازاریابی اجازه ای متکی به دریافت “اجازه” از مصرف کنندگان است. اما چه باید کرد تا آنها این کار را انجام دهند؟ خب، شما باید قادر به انتقال ارزش پیشنهاد خود باشید، بدون اینکه تحمیل و زور در کار باشد.

پیشنهاد فروش منحصر به فرد خود را (USP) به درستی تنظیم کرده و انتقال دهید. دلیل اینکه چرا و چگونه زندگی آنها با استفاده از محصول یا سرویس شما تغییر می کند، توضیح دهید. یک گزاره ارزشمند قانع کننده، شما را قادر می سازد تا توجه آنها را به خود جلب کنید.

۲. لیدهای کم

تعداد لید هایی که از طریق بازاریابی اجازه ای کسب می کنید کمتر از روش های تبلیغی سنتی است زیرا شما نیاز دارید تا کاربران شما را انتخاب کنند. از سوی دیگر، شما می توانید انتظار داشته باشید که نرخ تبدیل بهبود یافته تان هر گونه کاهش بالقوه ای را که ممکن است رخ دهد، جبران نماید.

۳. مسائل زمان بندی

چرخه زمانی بازاریابی اجازه ای ممکن است طولانی تر از معمول باشد. این مسئله به این دلیل است که شما فقط بخشی از آنچه را که پیش از این هدف قرار می دادید، هدف قرار داده اید. باز هم نرخ تبدیل بهبود یافته می تواند هرگونه تاخیر زمانی را جبران نماید.

نتیجه گیری

بازاریابی اجازه ای چراغ سبز مصرف کننده به شماست. این نوع بازاریابی عموما نه تنها بخاطر دلایل فوق الذکر برای اکثر شرکت ها کارایی دارد ، بلکه به این دلیل که اکثر مصرف کنندگان از تاکتیک های بازاریابی وقفه ای خسته شده اند، اثرگذار است. دیدگاه های مشتری بالقوه مدرن در حال تغییر است، بنابراین بهتر است شروع به فراهم کردن آن چیزی بکنیم که آنها می خواهند.

به خاطر داشته باشید که نباید اتوماسیون بازاریابی را نادیده بگیرید! این ابزارها می تواند با درجه بندی تلاش های بازاریابی اجازه ای شما در یک سطح شخصی به شما کمک کنند.

[تعداد: ۳    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
مهدی نظری
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مهدی نظری
مهمان
مهدی نظری

بسیار مفید بود .
لطفا به وبلاگ من هم سر بزنید .
سپاس