• فروردین ۲۱, ۱۳۹۹

بازاریابی از طریق توئیتر برای تاجران چگونه صورت می گیرد؟

بازاریابی از طریق توئیتر

بازاریابی از طریق توئیتر فعال و مفید بوده و با تشخیص نقاط مهم این نوع بازاریابی می توانید فروش خوبی داشته باشید.

بازاریابی از طریق توئیتر

بیشتر از ۱۰ سال است که شبکه اجتماعی توئیتر با ۳۱۰ میلیون کاربر فعال بوده و روزانه حدود ۵۰۰ میلیون پیام در آن رد و بدل می شود. استفاده ار این شبکه اجتماعی کاربرد های فراوانی دارد برخی برای سرگرمی و برخی دیگر برای کسب و کار خود از آن استفاده می کنند. توئیتر برای هر نوع شخصیتی پست های جالبی دارد و هر نوع قشری در این شبکه حضور دارند ابزارهای گوناگونی باعث شده این شبکه اجتماعی برای بازاریابی جذاب باشد.

راهنمایی هایی برای تاجران جهت بازاریابی از طریق توئیتر در نظر گرفتیم امیدوارم مفید واقع شود.

در جستجوی مشتریان مورد هدف باشید

آیا مشتریان مورد هدف خود را می شناسید؟ اگر قصد تعیین مشتریان خود را دارید بدانید توئیتر برای این کار مناسب بوده و روابز مفیدی را برای تان خواهد ساخت. گسترش رسیدن به مشتریان و یافتن شخصیت های شاخص یکی از فایده های این نوع بازاریابی ست. روی فروش تمرکز نکنید بلکه روی افزایش مشتریان مورد هدف متمرکز شوید.نیازهای مشتری، بخش علاقه مندی ها، ساختن اعتماد از جمله موارد مورد نیار مشتریان است. بازاریابی از طریق توئیتر را به همان اندازه که در دیگر شبکه ها بازاریابی می کنید مهم بشمارید.

درباره مشتریان رقبا تحقیق کنید

با شروع شناسایی مشتریان مورد هدف در توئیتر به مخاطبان رقبای خود هم نگاهی کنید، تا مطمئن شوید که می توانید آن ها را جزو مشتریان و دنبال کنندگان خود قرار دهید یا خیر! عملکرد های رقبا را کنترل کرده و منابع مورد استفاده برای ارتباط رقبا و مشتریان را چک نمایید.

تعامل با افراد موثر

یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی از طریق توئیتر ارتباط قوی با افراد تاثیر گذار است. در جستجوی هشتگ ها باشید افراد تاثیر گذار در زمینه های کسب و کار ار هشتگ ها بهره می برند. با ارتباط داشتن با افراد تاثیر گذار درباره محتوای خودتان ابزار محتوای خود را قوی سازید. افرادی مهمی که بیشتر شرکت ها آن ها را دنبال می کنند، روی محتوای شما و رسیدن به مشتریان تاثیر دارند.

استفاده از تحلیلات توئیتر

استفاده از “Twitter Analytics” به صورت روزانه باعث می شود روزانه آن چه را که منتشر می کنید بهتر مورد بازبینی قرار دهید، و بعد از انتشار مخاطبان چه واکنشی نسبت به محتوای شما نشان خواهند داد. به طور مثال مخاطبان تمام نواقص و جزئیات محصولات یا محتوایی که تولید می کنید را به شکل کانت بیان خواهند کرد. بازاریابی از طریق توئیتر مزیت هایی دارد که تا آن را تجربه نکنید نمی توانید این مزیت ها را بشناسید.

[تعداد: 6   میانگین:  3.2/5]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar