بازاریابی ایمیل : همه چیز درباره ایمیل های خوشامدگویی

بازاریابی ایمیل

 

بازاریابی ایمیل

شما چطور به فالوور جدیدتان خوشامد می گویید؟ بله قطعاً یکی از موارد آن ایمیل است.

ایمیل های خوشامدگویی شما در چه سطحی ست؟ در ارسال ایمیل های خوشامدگویی چقدر موفق هستید؟

همانطور که می دانید ایمیل خوشامدگویی از جانب کسب و کار شما اولین تبادل دوستانه ی شماست و ارتباطات آینده ی شما را با افراد تعیین می کند.

ایمیل های خوشامدگویی بطور میانگین، نرخ غیرمعمول ۵۰ درصد را به خود اختصاص می دهد و اگر این نرخ به ۸۶ درصد برسد موثرتر از خبرنامه ها خواهد شد.

این ایمیل ها مسئول ایجاد انتظارات و تنظیم کردن تن ها با کاربران و فالوورهای جدید هستند. اینجا همان جایی ست که به خوبی که ایمیل های مکرر ارسال می کنید

مشتریان آینده نگر خود را هم درباره ی محصول یا خدماتی که اراه می دهید آموزش می دهید.

ارسال ایمیل خوشامدگویی کار ساده ای نیست و کارِ سختی می طلبد تا اولین تاثیرات مثبت را ایجاد کنید. اگر کمی توقف کنید و برای چند لحظه راجع به کمپین بازاریابی ایمیل خود بیندیشید ممکن است مقدار قابل توجهی از موفقیت تان را وابسته به فالوورهایی بدانید که آنچه در همان ایمیل ها دیده اند لایک می کنند.

برای اینکه بدانیم چه چیزی باعث می شود برخی ایمیل های خوشامدگویی برجسته تر و موفق تر باشند، به برخی مثال ها و نکات در این خصوص نگاهی می اندازیم. همراه مان باشید.

 

تدبیر یک استراتژی

ایمیل های خوشامدگویی برای همه ی کمپین های بازاریابی ایمیل ضروری ست. همینطور مزایایی دارد که استفاده از آن را برای همه ی شرکت ها واجب می نماید.

اگر تاکنون از ایمیل خوشامدگویی استفاده نکرده اید جای نگرانی نیست! کسانی که قصد شروع دارند کافی ست با نگاه کردن به شرکت های اطراف شان و کارهایی که انجام می دهند و با توجه به تمرین های موفقیت شان برای نیازهای خود بکار ببرند.

در MailCharts پیشنهاد شده که به ایمیل های خوشامدگویی رقبا یا برندهایی که مخاطبان هدف شان همانند مخاطبان هدف شماست نگاه کنید. وقتی به درکی از معیارها و مراحل اولیه آن برسید (مثل میزان باز شدن ایمیل های این چنینی، کلیک ها و …) می توانید نتایج را بهبود بخشیده و استراتژی خود را بهینه سازی کنید.

 

عمل به وعده

به یاد داشته باشید: اولین ایمیلی که ارسال می کنید باید کتاب الکترونیکی، دوره آزمایشی، تخفیف و … را قول دهد.

 

تعیین تایم لاین و تکرار

به گفته یکی از شرکت های بازاریابی ایمیل، خرده فروشانی که بیش از یک ایمیل خوشامدگویی را ارسال کردند، با ۱۳ درصد افزایش فروش روبرو شدند. شگفت زده زدید درست است؟ بله ایمیل خوشامدگویی بسیار تاثیرگذار است.

همینطور MailCharts با داده های ایمیلی نشان می دهد که بسیاری از خرده فروشان آنلاین تا دو هفته پس از عضو شدن افراد، ایمیل خوشامدگویی ارسال می کنند. برخی برندها هم تا دو ماه پس از تاریخ اولیه ی عضویت مشغول به ارسال آن هستند.

دوره های زمانی در زیر گنجانده شده تا به شما کمک کند و ببینید که ارسال ایمیل چگونه در چه دوره هایی اتفاق می افتد.

ایمیل ۱: فوراً پس از دریافت لحظه ایِ ایمیلِ کاربر

ایمیل ۲: سه روز پس از دریافت آدرس ایمیل

ایمیل ۳: ۸ روز پس از دریافت آدرس ایمیل

ایمیل ۴: ۱۵ روز پس از دریافت آدرس ایمیل

ایمیل ۵: ۳۰ روز پس از دریافت آدرس ایمیل

ایمیل ۶: ۴۵ روز پس از دریافت آدرس ایمیل

ایمیل ۷: ۶۰ روز پس از دریافت آدرس ایمیل

 

نکته: اگر سری خوشامدگویی شما، تبلیغاتی ست و اگر دیدید کاربری که عضو سایت شما شده در طول این ۶۰ روز از فالوور به مشتری تبدیل شده معیارهای تقسیم بندی این ایمیل ها را متوقف سازید.

 

انتخاب عاقلانه ی کلمات

در این بخش به نکاتی ویژه تر در خصوص ارسال ایمیل ها اشاره می کنیم و شما باید به هنگام برنامه ریزی برای محتوای ایمیل های تان این دو مورد را در ذهن خود بسپارید:

 

خصوصی سازی

خوشامدگویی و به همان نسبت ایجاد خطوط خصوصی سازی شده ضروری ست. نرخ خوانده شدن ایمیل های خوشامد، وقتی با این خطوط همراه باشد بسیار قابل پیش بینی اند و می توان دریافت که چه میزان زمان صرف آن شده است.

تنها با چند خط کدنویسی بیش تر که صرف این جملات خصوصی سازی شده می شود می توانید کاری کنید که کاربر تمایل بیش تر به باز کردن ایمیل و تعامل با شرکت شما را داشته باشد. زمان اضافی را برای خصوصی سازی کردن ایمیل های تان درنظر بگیرید. حتی اگر قابلیت بیش تری دارید، پا را فراتر از “نام” کاربر ببرید.

 

انتظارات

در کنار ایمیل های خصوصی سازی شده، پیشنهاد می شود که در همان ابتدا، انتظارات خیلی واضح و روشن ایجاد کنید. اگر برنامه ی شما برای فالوورها به صورت هفتگی ست، اجازه دهید از این موضوع باخبر شوند. همینطور اگر بطور روزانه، ماهانه و … هست باز هم باید آنها را مطلع سازید.

نکته ی دیگر این است که باید دکمه ی Unsubscribe یا همان “دنبال نمی کنم” را به راحتی در دسترس کاربران قرار دهید. قطعاً آخرین چیزی که به دنبال آن هستید این است که کاربر شما را به عنوان اسپم علامت گذاری کند! زیرا از ارتباطاتی که شما ایجاد می کنید رضایت ندارد. پس برای جلوگیری از این اتفاق، در دسترس قرار دادن دکمه ی “دنبال نمی کنم!” بسیار اهمیت دارد و همینطور به کاربر این حس را منتقل می کند که کاملاً برای داشتن این ارتباط مختار است.

 

دوستان اگر به نکات و راهنمایی های بیش تر در خصوص بازاریابی ایمیل نیاز دارید می توانید از طریق این لینک با کارشناسان پدیده فکر مهتر در این خصوص تماس بگیرید. با آرزوی موفقیت روزافزون

 

 

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۴.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar