بازاریابی با ایمیل و چگونگی افزایش فروش محصولات و خدمات از طریق آن

 

بازاریابی با ایمیل و چگونگی افزایش فروش محصولات و خدمات از طریق آن

 

 

 

یک قاعده معروف در بازاریابی عنوان می کند که ” پول در لیست پستی نهفته است. “Mony is in the List” هر کسی که بازازیابی با ایمیل را تجربه کرده با این قاعده آشنایی دارد. ابزاری مانند ایمیل نمی تواند باعث فروش محصولات به مشتریان گذشته شما شود.

بازاریابی با ایمیل چیست؟

 

برخی با شنیدن عبارت بازاریابی با ایمیل “Email Marketing” با خود فکر می کنند این نوع بازاریابی فقط جمع آوری عنوان هایی با منابع مختلف است که ارسال آن برای مشتری تفاوتی ایجاد نخواهد کرد و مشتری با دیدن ایمیل شما آن را “Spam” خواهد کرد. اما بازاریابی با ایمیل کاملا با چیزی که فکر می کنید متفاوت است. بازاریابی با ایمیل دنبال کردن مشتری مورد هدف خواهد بود و مشترک مورد نظرتان با ایمیل خود در لیست ارسال اطلاعات شما قرار خواهد گرفت. غرض از ارسال ایمیل تاثیر گذاری روی مشتری و قانع کردن اوست.

مفهوم اشتباه مردم درباره بازاریابی با ایمیل

برخی فکر می کنند آن چه که در بازاریابی با ایمیل مهم است, عدد ارسالی ایمیل و ارسال ایمیل به حساب های شخصی است، اما باید گفت  در بازاریابی با ایمیل فقط باید مشتری مورد هدف را مورد تمرکز و بازبینی قرار دهید. بازاریابی ۱۰۰ مشتری بهتر از ارسال ایمیل به ۱۰،۰۰۰ ایمیل تصادفی برای تمامی حساب هاست. به شکل تصادفی بازاریابی ایمیل روی تمامی حساب های کاربران به صورت خصوصی تمرکز می کند در این بازاریابی برخی بدون اجازه ایمیل شرکت ها را بر می دارند و به شرکت ها می فروشند.

Autoresponder چیست ؟

مجموعه ای از پیام های ایمیل که از پیش آماده شده اند تا به شکل مرتب برای مشتریان ارسال گردد. در ابتدای چنین پیام هایی با پیام خوش آمد گویی و احوال پرسی شروع و تا معرفی محصول، اطلاع از همایش های چند روزه و فرصت های خرید چند روزه به پایان می رسد ایمیل هایی با محتوای ارزشمند تهیه کنید و برای مشتری مورد هدف خود ارسال نمایید. پس از تهیه ایمیل ها آن ها را وارد “Autoresponder” کنید تا برای مشتری ارسال شود و منتظر اعلام نتایج از سوی مشتری باشید.

 

چگونه فعالیت چشم گیری از بازاریابی با ایمیل به دست بیاوریم

اگر فروشگاه یا شرکت شما مجموعه ای مختلف از محصولات را برای فروش دارد. پس نیاز است لیست ایمیل های خود را تخصصی انتخاب کنید هر گامی که برای جداسازی ایمیل محصولات بر می دارید توجه مشتری را بیشتر به خود جلب خواهید کرد. اگر لباس تولید می کنید در لیست ایمیل خود محصولات خانم ها، آقایان و کودکان را جدا ارسال کنید. معمولا مادر ها هستند که تصمیم می گیرند چه نوع لباسی برای کودکان خود خرید کنند. اگر کتاب های مختلفی را به فروش می رسانید با لیست کردن موضوع کتاب ها فروش خود را هدفمند تر نمایید، مثلا کتاب های داستانی، منابع انسانی، فروش و … را از هم جدا لیست کنید.در هر لیستی از محصولات دسته ای جداگانه به مشتریان مورد هدف خود ارسال خواهید کرد و مردم به شکل تمرکز یافته ای از شما خرید می نمایند.

زبان احساسات همیشه تاثیر گزار است

در کتاب “Buy Ology” با نویسندگی ” Martin Lindstrom” ذکر شده که انسان ها نه چیزی را با عقل خود خریداری می کنند، و نه اساسا به شکل منطقی خریدی انجام می دهند بلکه فروشندگان با تحریک عواطف و احساسات مشتری را وادار به خرید خواهند کرد. سال سرشار از مناسبت های گوناگون است فروشنده با استفاده از این مناسبت ها محصولات متفاوتی را به فروش می رساند. مناسبت هایی مانند اعیاد، مرخصی ها، فصل های گوناگون، فصل های درسی و … در خرید کردن مردم تاثیر دارد. اگر محصولات کودکان را به فروش می رسانید با جلب توجه والدین، آن ها زا قانع به خرید محصولات کرده تا شما سود خوبی به دست آورید. اگر گوشی های هوشمند را به فروش می رسانید احساس خوشبختی و استفاده از تکنولوژی را به مشتری منتقل کنید. اگر کتابی را می فروشید از نظر مردم درباره آن کتاب سخن بگویید، اگر محصولات منزل را می فروشید از احساس راحتی و تلاش برای رضایت مصرف کننده سخن بگویید.

 

تحریک مشتریان از طریق آشنایان

 

آقای “Dominic Gettins” در کتاب “How To Write Great Copy” می گوید؛ یکی از ابزار مورد استفاده در خطاب با مشتری تحریک پذیری او به آن چه که دیگران دارند و شما ندارید است. پیام های ایمیل را برای مشتریان ارسال کنید و در پیام ها ذکر کنید که دوست شما از “X” گوشی استفاده می کند یا “Y” دوست شما از این نوع جاروبرقی خرید کرده یا “Z” دوست شما ماشینی از فروشگاه ما تهیه نموده با تحریک احساسات دیگران محصولات خود را بفروشید.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar