• ژانویه 28, 2020

بازاریابی برای نوجوانان مطابق با ارزش های آنها چگونه صورت می گیرد؟!

بازاریابی برای نوجوانان

تحقیقات MTV در بازاریابی برای نوجوانان

در اواخر دهه ۱۹۹۰ MTV یک “مطالعه قوم نگاری” از مخاطبان نوجوان جهت بازاریابی برای نوجوانان خود انجام داد. این فرآیند شامل گذراندن وقت هایی با طرفداران MTV و یادگیری در مورد نیازهای شخصی و نگرانی های آنها  و با هدف احیای جریان این شبکه تلویزیونی در مقایسه با میزان بیننده بود.

تقریبا دو دهه پس از آزمایش جسورانه  MTV، درآمد سالانه از طریق نوجوانان آمریکایی به بیش از ۹۰ میلیارد دلار رسید و کل هزینه سالانه بازاریابی برای نوجوانان ۲۵۸.۷ میلیارد دلار بود. ۹۵٪ از بیش از ۲۶ میلیون نوجوان آمریکایی در اینترنت آنلاین هستند و سه نفر از هر چهار از طریق تلفن های همراه، تبلت ها و سایر دستگاه ها به اینترنت دسترسی پیدا می کنند. این ابزارها برقراری ارتباط با فرهنگ نوجوانان را تسهیل می کنند ولی نفوذ به آن از دنیای خارج دشوار است.

بنابراین بازاریابی برای نوجوانان می تواند دشوار باشد. یک محصول ممکن است مفیدترین ابزار یا خدمات عملی و علمی باشد … با این حال، اگر نوجوانان نتوانند آن را نمادی برای ارزشهایشان بدانند، جذب آن نخواهند شد.

اگر کسی می خواهد در کارهای بازاریابی برای نوجوانان موفق شود، باید به سه حوزه ارزشمند در فرهنگ نوجوان دست یابد.

برای مطالعه بیشتر:

نسل جدید ، قابلیت ها و خواسته های آنها برای جذب و حفظ آنها در شرکت

بازاریابی برای نوجوانان با شناخت ۳ حوزه ارزشی

  1. همتایان

نوجوانان همبستگی های همتایان خود را ارج می نهند. طبق گزارش ۲۰۱۵ مرکز تحقیقات Pew، ۷۱ درصد از نوجوانان ۱۳-۱۷ ساله از فیس بوک، ۵۲ درصد از اینستاگرام و ۴۱ درصد از اسنپ چت استفاده می کنند. حدود ۸۱ درصد از دختران نوجوان، دوستان و همکاران خود را منبع تصمیم گیری خرید خود می دانند.

نوجوانان اعتماد زیادی به دوستان خود دارند. اگر می خواهید در بازاریابی نوجوانان موفق عمل کرده و  برند متخب آنها باشید، باید بخشی از سیستم وابستگی همتایی آنها باشید. اما اگر انتظارات آنها را برآورده نکنید، به راحتی بی اعتبار خواهید شد. به عنوان مثال، بر اساس گزارشی از مینتل، نوجوانان ۱۰-۱۵ ساله نگران این هستند که اگر در محبوب ترین شبکه های رسانه ای فعال نباشند، ممکن است توسط همتایان خود نادیده گرفته شوند.

بنابراین شما باید با جریان نوجوانان هماهنگ باشید و آنها را در فعالیت های بازاریابی خود قرار دهید. حتی می توانید یک نظریه پرداز نوجوان را استخدام کنید.

برای مطالعه بیشتر:

بازاریابی ماشینی و گذر از بازاریابی محتوا

  1. خود انگاره (خویشتن شناسی)

نوجوانان همچنین روی خودانگاره خودشان بسیار سرمایه گذاری می کنند. نظرات منفی واقعا آنها را ناراحت می کند؛ اما اگر بازخورد مثبتی در مورد خودانگاره آنها به آنها بدهید، شما را به عنوان یک دوست انتخاب خواهند کرد.

همچنین روی خودانگاره خودشان بسیار سرمایه گذاری می کنند. نظرات منفی واقعا آنها را ناراحت می کند؛ اما اگر بازخورد مثبتی در مورد خودانگاره آنها به آنها بدهید، شما را به عنوان یک دوست انتخاب خواهند کرد.

Ranah Edelin، مدیر عامل شرکت  We Heart It، که یک شبکه اجتماعی مبتنی بر تصویر است، اظهار می کند که ۸۰ درصد از کاربران شبکه می گویند که گاهی اوقات در فیسبوک با نظرات توهین آمیز و تمسخر آمیز مورد سوء استفاده قرار گرفته اند. کاربران We Heart It نمی توانند در پست ها نظر بدهند ، از این رو  نوجوانان کاربر از این ویژگی راضی هستند.

وقتی یک شخصیت با ویژگی های جسمی سالم و متناسب می بینیم، این ایده به ذهنمان می آید تا به باشگاه بدنسازی و تناسب اندام برویم.  ما شاید یک نوجوان نباشیم، اما هنوز هم به خودانگاره خودمان توجه می کنیم. اما این مسئله در نوجوانان حاد تر است چرا که بیش از حد آگاه و حساس هستند.

یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۴ توسط Show Today و AOL.com به این نتیجه رسید که ۸۰ درصد از دختران نوجوان خود را با تصاویر افراد مشهور مقایسه می کنند؛ از این گروه، تقریبا نیمی می گویند که این تصاویر آنها را ناراحت و ناامید می کند و مدام به این فکر می کنند که در نظر دیگران چگونه هستند.

به عنوان یک برند، به نوجوانان کمک کنید تا از شایستگی خود آگاهی پیدا کنند و همچنین کمک کنید تا دیدگاه های مهم و شگرف خودشان را کشف کنند. یک عکس از یک نوجوان معمولی با لبخندی ملایم بر روی محصول شما می تواند بسیار تاثیر گذارتر از یک عکس گران قیمت یا یک فرد مشهور باشد.

از به کارگیری تصاویر غیر واقعی و منتقدانه در مورد نوجوانان پرهیز کنید؛ در مورد حساسیت ها آنها مراقب باشید. نوجوانان واقعا ارزشمند هستند و نیاز به همدلی دارند.

  1. تصویر اجتماعی

گِرِگ رودلف، رئیس هیئت مدیره Blazers می گوید: “نوجوانان ، بزرگسالانی کوچک هستند، بنابراین با آنها رفتاری مثل بزرگسالان داشته باشید. سعی نکنید که بیش از جلف و یا خشک باشید. حق با رودلف است ما خودمان را در آیینه دیگران می بینیم و این در نوجوانان بیشتر مشهود است. اگر شما به آنها احترام نگذارید و با به عنوان مصرف کننده های هوشمند با آنها رفتار نکنید، به راحتی می توانند ریاست و یا شکستن مرزها را  حس کنند.

برای مطالعه بیشتر:

بازاریابی جاویژه چیست؟

با این فکر ها خودتان را نگران نکنید که نوجوانان را فقط می توانی با استفاده  افراد مشهور در تبلیغات یا به کارگیری یک آهنگ محبوب در تبلیغات خود، جذب کرد.

درست است که نوجوانان احساس می کنند که برند ها باید بخشی از فرهنگ آنها باشند، اما محصول شما نیاز به یک جاذبه طبیعی در آن فرهنگ دارد. شما نمیتوانید به زور این کار را بکنید یا آن را جعل نمایید.

نوجوانان بخش مستقلی از مصرف کننده ها هستند که نسبت به ارزش های خود بسیار مغروند، و شما باید این ارزش ها را شناسایی کنید و در بازاریابی نوجوانان به این ارزش ها احترام بگذارید.

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۳.۳/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar