• اسفند ۹, ۱۳۹۸

بازاریابی درونی و مزیت های آن نسبت به بازاریابی بیرونی

در این مطلب قصد داریم به بازاریابی درونی بپردازیم. همچنین به انواع مختلف آن اشاره می کنیم. و در ادامه مزیت های آن را مورد برسی قرار می دهیم و تفاوت های آن را با بازاریابی بیرونی شرح می دهیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

بازاریابی درونی و مزایای آنتعریف بازاریابی

بازاریابی در واقع گسترده تر ساختن نام تجاری (و محصولات) شما برای مخاطبان است. چندین دهه، بازاریابی به مجموعه ای از تاکتیک های جدی، مبتنی بر عمل ، و نامحدود اشاره داشت که برای جلب توجه مشتریان طراحی شده بود. تبلیغات تقریبا مترادف با بازاریابی بود، و بازاریابان به طور مداوم به دنبال راه های جدیدی برای معروف شدن و جلب مشتریان جدید بودند.
بسیاری از این تاکتیکها، مانند بازاریابی با نامه نگاری مستقیم، تبلیغات تلویزیونی و میان برنامه های رادیویی هنوز هم می توانند مؤثر باشند. اما امروزه بهترین استراتژی بازاریابی در واقع بازاریابی نیست. به جای تمرکز بر دستیابی به خریداران، باید اجازه داد خریدار خود به شما مراجعه کند. هنگامی که آنها تمام توان خود را صرف انجام این کار می کنند،  یک تغییر جهت گیری طبیعی به وجود می آید. که هم برای مارک ها و هم برای مصرف کنندگان قابل قبول است.
چرا بازاریابی مدرن کاملا از مدل سنتی منحرف شده و فاصله گرفته است. و چگونه می توانید از این مزیت استفاده کنید؟

عدم اعتماد به شرکت ها و تبلیغات مدرن

اولا باید بی اعتمادی عمیق مصرف کنندگان به شرکت ها و تبلیغات را درک کنید. خریداران امروزی شاهد شرکت های بزرگی بوده اند که آغازگر بحران مالی کامل بوده و موجب اعتراض گسترده علیه نابرابری درآمد شده اند. مصرف کنندگان همچنین از قبل با تبلیغات بسیاری بمباران شده اند. که همه آنها قصد داشتند افراد را واردار به خرید کنند.

در نتیجه، آنها به طور کلی بی اعتمادی عمیقی نسبت به نام های تجاری و تبلیغات دارند. آنها احساس می کنند که شرکت های مدرن بی هویت بوده و دارای انگیزه های نامطلوبی هستند. که مانع انجام کاری می شود. که واقعا مورد نظر مصرف کننده است. در نتیجه، بازدهی استراتژی سنتی بازاریابی و تبلیغات کاهش یافته است.

برای مطالعه بیشتر:

بازاریابی دیجیتال ، بازاریابی سنتی و مزیت های آن ها

مزایا ی بازاریابی دیجیتال و اهمیت آن: فراتر از SEO و AdWords!

ضرورت بازاریابی دیجیتال و ۴ دلیل برای استفاده در استارتاپ‌ها

افزایش آگاهی مصرف کنندگان

مصرف کنندگان امروزی نسبت به قبل به اطلاعات بیشتری دسترسی دارند. یک جستجوی سریع در گوگل می تواند راجع به تمام چیزهایی که نیاز دارید درباره محصولات مورد نظر خود بدانید، مارک هایی که آن محصولات ارائه می دهند، و حتی آنچه که باید قبل از اتخاذ تصمیم در نظر داشته باشید، به شما آگاهی بدهد. به همین دلیل، بیش از ۸۱ درصد از مصرف کنندگان قبل از خرید هر چیزی تحقیقات آنلاین انجام می دهند. این امر به طور همزمان مدل سنتی بازاریابی و تبلیغات را تضعیف می کند. (به این دلیل که کاربران خودشان این اطلاعات را پیدا می کنند) و رویکرد درونی جدید را تقویت می کند.

بازاریابی درونی بازاریابی نیست

رویکرد ” بازاریابی درونی ” خیلی متفاوت از مدل سنتی بازاریابی است. تردید دارم که این نوع بازاریابی اشتباه باشد. هدف این است که نام تجاری خود را تا سطح خاصی از شهرت و دیده شدن برسانید. که مشتریان به طور طبیعی زمانی که از توانایی و حق خود برای بررسی تصمیم گیری های خریدشان می گذرند، شما را پیدا کنند.

انواع بازاریابی درونی

پس چطور می توانید بدون اینکه از روش خود دست بردارید، خود را بیشتر در دسترس و قابل مشاهده برای مردم قرار دهید ؟ زوایای انگشت شماری وجود دارد. که هر یک از آنها برای ایجاد ارتباط قوی و برد-برد، یکدیگر را تقویت می کنند.

بازاریابی محتوا

یکی از قوی ترین ستون ها در کمپین بازاریابی درونی ، استراتژی بازاریابی محتوا خواهد بود. که در آن مجموعه ای از مقالات، روزنامه ها، کتاب های الکترونیکی، وبینارها، پادکست ها، فیلم ها و دیگر انواع محتوا را برای اطلاع رسانی و سرگرمی مصرف کنندگان خود ارائه می دهید. موضوع اصلی شما در اینجا باید بر اساس چیزی باشد که مشتریان تان دنبال می کنند. و نباید فقط براساس محصولات و خدمات شما باشد.

این کار را بکنید و برای صنعت خود شهرت ایجاد کنید. محتوای شما می تواند به عنوان تقویت کننده برای قابلیت نمایش در کانال های دیگر مانند سئو و رسانه های اجتماعی به کار رود.

برای مطالعه بیشتر:

چگونه از سیستم عصبی برای بهبود استراتژی بازاریابی محتوا استفاده کنیم؟

بازاریابی محتوای موثر و ۱۰ گام برای انجام آن در کسب و کار
استراتژی بازاریابی محتوای موفق چگونه است؟
بهبود استراتژی بازاریابی محتوا توسط کارکنان چگونه رخ می دهد؟

سئو

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) مجموعه ای از استراتژی هایی است که طراحی شده تا به شما کمک کند. که برای نمایش های مربوطه در موتورهای جستجو بالاترین رتبه را داشته باشید. از طریق سئو متوجه می شوید که کاربران تان اطلاعات مربوط به محصولات شما را جستجو می کنند. سئو پیچیده است، اما بازاریابی محتوا، همراه با یک پایگاه قوی بهینه سازی سایت، به شما جایگاه مناسبی برای شروع ارائه می دهد.

برای مطالعه بیشتر:

۸ استراتژی سئو که نتایج سودمندی به همراه دارد

هفت راز سئو حرفه ای برای مقاله نویسان

۱۵ ابزار ضروری بهینه سازی موتور جست وجو (سئو) (۱)

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

در نهایت، شما می توانید از طریق ارتباط با افراد جدید، به روز رسانی مداومِ محتوا و شبکه سازی با ابزارهای بانفوذ یک مخاطب برای خود در رسانه های اجتماعی ایجاد کنید. به مرور زمان، توجه بیشتری را جلب خواهید کرد. و قادر خواهید بود پستهای محتوایی خود را به اشتراک بگذارید تا نظرات بیشتری کسب کنید.

برای مطالعه بیشتر:

از کجا بدانیم که کسب وکار به مدیر شبکه های اجتماعی نیاز دارد؟

چطور مهارت خود را در شبکه های اجتماعی افزایش دهیم؟

اشتباهات بازاریابی در شبکه های اجتماعی

مزایا بازاریابی درونی

در واقع، دنبال کردن استراتژی درونی نسبت به استراتژی بیرونیِ معادل، مزایای متفاوتی دارد.

افزایش اعتماد

از آنجا که کاربران شما را به صورت طبیعی و خود خواسته پیدا می کنند و از طریق بمباران تبلیغاتی با شما آشنا نشده اند. ذاتا به شما اعتماد خواهند کرد. این امر می تواند نرخ تبدیل اولیه شما را افزایش دهد. و به احتمال قوی رابطه شما به صورت مثبت و با اعتماد مصرف کننده به نام تجاری شروع می شود. و در بلند مدت باعث حفظ مشتری می شود.

هزینه های پایین تر

اگر چه این همیشه یک قاعده نیست. اما کمپین های بازاریابی درونی هزینه های کمتری نسبت به معادل بیرونی خود دارند.

توسعه بلندمدت

بازاریابی درونی در ابتدا بازپرداخت بیشتری ارائه نمی دهد. اما در طول زمان به دلیل اعتبار شما، این بازپرداخت رشد می کند. در نهایت نرخ بازگشت سرمایه‌گذاری آن (ROI) آنقدر قابل توجه است که تقریبا هیچ کمپین تبلیغاتی آنلاین قابل مقایسه با آن نیست.

تبلیغات و بازاریابی بیرونی در صورتی می تواند هنوز هم موثر باشد که پیام، زمان بندی و انتخاب رسانه برای مخاطبان مناسب باشند. اما حتی یک استراتژی بیرونی کارآمد نیز می تواند با یک استراتژی درونی مکمل بهبود یابد. بازاریابی درونی به احتمال زیاد تکامل بیشتری خواهد یافت، اما این اصل اساسی همیشه به قوت خود باقی خواهد ماند: به مشتریان خود آنچه را که به دنبالش هستند ارائه کنید، در اینصورت آنها بیش از حد به شما اعتماد خواهند کرد.

[تعداد: ۱۵    میانگین: ۳.۸/۵]
Avatar

ناهید خدایاری

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar