• ژانویه 27, 2020

بازاریابی دیجیتال برای استارتاپ ! راهکارها و پیشنهادات

بازاریابی دیجیتال برای استارتاپ

راه اندازی یک استارتاپ یک برهه ی زمانیِ هیجان انگیز در زندگی شما است. روزهای شما پر از عمل است، و هر دقیقه از آن را دوست دارید. در این بین بازاریابی دیجیتال برای استارتاپ می تواند به شما در اجرای استراتژی هایتان کمک کرده و موجب صعود و پیشرفت در کار شود و نتایج مثبتی به همراه داشته باشد.

بازاریابی دیجیتال برای استارتاپ

اگر تاکنون اقدام به بازاریابی دیجیتال برای استارتاپ نکرده اید نباید ناامید باشید. زیرا شما تنها نیستید. بازاریابان دیگری نیز وجود دارند که هنوز وارد عرصه بازاریابی دیجیتال نشده اند. پس از همین حالا برای ایجاد و پیاده سازی برنامه های بازاریابی دیجیتال برای استارتاپ خود تلاش کنید!

 

این کار در ابتدا دشوار به نظر می رسد – به خصوص با وجود وظایف بسیار دیگری که بر عهده شماست اما نباید اجازه دهید این امر خللی در کار شما وارد کند.

در اینجا چهار مرحله برای ایجاد استراتژی بازاریابی دیجیتال برای استاراتاپ وجود دارد. که شما را به اهداف تان نزدیک تر می کند. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

۱. صنعت خود را بشناسید

رویکرد بازاریابی دیجیتال برای تمام کسب و کارها یکسان نیست.  فکر کنید که این رویکرد در مورد شرکت شما چگونه است. رویکرد بازاریابی دیجیتال برای یک شرکت که بر تکنولوژی تجارت الکترونیکی تمرکز دارد همانند رویکرد در صنعت ورزش نیست. اگر به سادگی سعی در پیروی از دیگران داشته باشید، زمان، پول و سایر منابع خود را هدر خواهید داد.

ضروری است که شما بدانید کارهای داخلی صنعت شما چگونه است. و این جزئیات با استراتژی بازاریابی دیجیتال شما چگونه تطبیق دارد.

۲. یک بازاریابی دیجیتال برای استارتاپ را به خوبی انجام داده و تکمیل کنید بعد به سراغ دیگری بروید

انجام همزمان چند نوع بازاریابی دیجیتالی کاری بسیار اشتباه است. بهترین روش این است که قبل از اینکه بازاریابی دیجیتالی دیگری را شروع کنید بازاریابی دیجیتالی فعلی را به خوبی انجام داده و به پایان برسانید. به عنوان مثال، شما می توانید تمام توجه اولیه خود را بر روی ایجاد محتوای وبلاگ با کیفیت بالاتر در فضای خود متمرکز کنید.

سعی کنید کسب و کار شما محتوای با ارزش تری نسبت به همه رقبایتان به اشتراک بگذارد. هنگامی که این کار را انجام دادید، می توانید توجه خود را به یک زاویه دیگر مانند رسانه های اجتماعی یا ایمیل متمرکز کنید.

این بدان معنا نیست که شما باید تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار دهید. اما باید تلاش کنید که در یکی از انواع بازاریابی دیجیتال بهترین باشید. نه اینکه در چند نوع از آن متوسط باشید.

۳. برای بازاریابی دیجیتال خود نقشه بکشید

مهم نیست که چه کاری انجام دهید. مطمئن شوید که استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را در روز اول مشخص کرده اید. این یعنی موارد زیر را بنویسید:

  • روشهایی که شما برای انجام بازاریابی دیجیتال در حال (و در آینده) در نظر گرفته اید
  • استراتژی مرتبط با هر روش
  • زمانی که می توانید به هر روش اختصاص دهید
  • نظمی که با آن طرح خود را پیاده می کنید

داشتن یک استراتژی بازاریابی دیجیتال برای استارتاپ یک بخش قضیه است. بخش دیگر داشتن نقشه برای انجام آن است. هنگامی که برای همه چیز از ابتدا نقشه می کشید، انجام دادن کارها در روزهای آتی برایتان آسان می شود.

۴. کمک بگیرید قبل از آنکه به آن نیاز داشته باشید

بسیاری از کارآفرینان معتقدند که خودشان می توانند هر کاری را انجام دهند. شاید در حال حاضر اینچنین باشد. اما همه چیز در دنیای استارتاپ به سرعت تغییر می کند.

ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق، بدین معنی است که از دیگران کمک بگیرید. قبل از اینکه به آن نیاز داشته باشید. بنابراین، اگر می دانید به یک نویسنده محتوا یا استراتژیست رسانه های اجتماعی نیاز دارید، از همین امروز جستجوی خود را آغاز کنید.

با تمرکز بر این چهار نکته، خود را در جایگاه بهتری برای ایجاد استراتژی می یابید و می توانید سال های زیادی به آن تکیه کنید! به این ترتیت بازاریابی دیجیتال برای استارتاپ شما می تواند اثر بخش باشد.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]
Avatar

ناهید خدایاری

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar