بازاریابی ربایشی یا بازاریابی درون‌گرا ( Inbound Marketing)

بازاریابی ربایشی یا بازاریابی درون‌گرا

 

 

بازاریابی ربایشی یا بازاریابی درون‌گرا

بازاریابی ربایشی یا بازاریابی درون‌گرا ارائه و به اشتراک گذاری مطالب مفید، کاربردی و ارزشمند در قالب انواع گزارش، کتاب‌های الکترونیکی، وبینار، ویدئوهای آموزشی،  پادکست ، خبرنامه‌ها و رسانه‌های اجتماعی برای مشتریانی است که بدنبال کسب اطلاعات در زمینه‌ای خاص هستند. در بازاریابی ربایشی، کسانی که نیازمند بدست آوردن اطلاعات کاربردی در هر زمینه‌ای هستند، محور توجه و بازاریابی خواهند بود.

هفت گام در پیاده‌سازی بازاریابی ربایشی عبارتند از:

 1. تحقیق درباره بازار مقصد
 2. انتخاب منابع ایجاد ترافیک بسویوب سایت شما
 3. پیاده‌سازی دعوت به عمل یا Call to Action
 4. پیشنهاد یک محصول ارزشمند با قیمت مناسب
 5. پیاده‌سازی محصول اصلی
 6. پیاده‌سازی و ارائه محصولی تکمیلی که حاشیه سود را بالا می‌برد
 7. پیاده‌سازی مسیر بازگشت و آغاز مجدد

عناوین اصلی بازاریابی ربایشی:

 1. ایجاد محتوا + انتشار محتوا (Content Creation + Distribution) :تولید محتوا برای پاسخگویی به نیاز مخاطب هدف و سؤالات مشتریان، سپس انتشار گسترده محتوا.
 2. چرخه عمر بازاریابی Lifecycle Marketing : حامیان (ترویج کنندگان) بدون بررسی و تحلیل همه‌جانبه شرایط سازمان و بازار، تصمیم نمی‌گیرند. ابتدا با صورت یک فرد غریبه، یک بازدیدکننده معمولی، یک تماس‌گیرنده ساده و سپس به‌صورت مشتری به سازمان نزدیک و با آن آشنا می‌شوند و در صورت رضایت از عملکرد سازمان، به مروج برند سازمان تبدیل می‌گردند.
 3. شخصی‌سازی Personalization : تطبیق محتوا با نیاز و خواسته افرادی که آن را مشاهده می‌نمایند. در طول زمان خواهید آموخت که چگونه می‌باید، مطلب خود را در جهت پاسخگویی به نیازهای خاص مخاطبان، شخصی‌سازی نمایید.
 4. کانال چندگانه Multi-channel : بازاریابی درون‌گرا، ماهیتاً از چندین کانال اتفاق می‌افتد، زیرا ا افراد از یک کانال خاص استفاده ننموده و باید برای ارتباط با آنان در تمام کانال‌های در دسترس حضور داشتیم باشیم.
 5. یکپارچه‌سازی Integration : ایجاد محتوا، انتشار محتوا و ابزارهای تحلیل محتوا، همگی مانند اجزای یک ماشین روغن‌کاری شده، به‌دقت باهم کار می‌نمایند – سبب تمرکز شمارا بر انتشار محتوای مناسب ، در زمان مناسب و مکان مناسب افزایش می‌دهد.
[تعداد: ۷    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar