۵ کار ضروری برای بازاریابی شبکه های اجتماعی موثر

بازاریابی شبکه های اجتماعی موثر از نظر متخصصان و کارشناسان حرفه ای نکات خاصی را شامل می شود که در این پست سعی کردیم، به جمع آوری برخی از مهم ترین آنها بپردازیم.

 

5 کار ضروری برای بازاریابی شبکه های اجتماعی موثر

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی موثر

 

۱- زمانی را صرف یادگیریِ اینکه شبکه های اجتماعی چگونه کار می کنند کنید

نکات آنلاین زیادی درباره ی بازاریابی شبکه های اجتماعی وجود دارد که در وب سایت حاضر هم می توانید محتوای رایگان بسیاری را در اینجا بیابید. خیلی پیچیده و سخت نیست اگر زمانی را برای آموزش خود در این زمینه صرف کنید.

Charles Gumbley مدیر Flower Telecom توضیح می دهد و می گوید “خیلی مهم است که زمانی را صرف کنید تا یاد بگیرید که بازاریابی شبکه های اجتماعی چگونه برای کسب وکار ویژه ی شما کار می کند. همه ی کسب وکارها باید استراتژی های خود را به تدریج تغییر دهند تا توجه مخاطبان هدف را جلب نمایند.

۲- به مشتریان خود گوش دهید

تنها راه برای اینکه بدانید مشتریان تان چه می خواهند این است که به آنها گوش دهید ببینید چه می گویند. بسیار مهم است که از پلت فرم های شبکه های اجتماعی برای گسترش خدمات مشتری استفاده کنید. مشتریان بیش تری -نسبت به ارتباط ایمیلی یا تلفنی- در سطح شبکه های اجتماعی نظرات خود را به اشتراک خواهند گذاشت.

وقتی به مشتریان گوش دهید در واقع، درب را به سمت فرصت های بیش تری هم می گشایید. پس یاد بگیرید که به آنها گوش دهید زیرا اطلاعات بسیار ارزشمندی را برای شما فراهم خواهند آورد.

۳- از اتوماسیون برای تداوم و ثبات استفاده کنید

در بازاریابی رسانه های اجتماعی ، اتوماسیون موثر و هوشمند هم هست، اتوماسیون بی اثر هم هست. شما که نمی خواهید پیشنهادات تبلیغاتی خود را در کل روز ارسال کنید؟ این سریع ترین راه برای از دست دادن فالوورهاست. شما بیش تر از شبکه های اجتماعی باید برای ارتباط با مخاطبان استفاده کنید و اطلاعات مفید و ارزشمندی را فراهم نمایید.

با انجام اینکار، حامیان شادی را برای برند ایجاد می کنید که در نهایت منجر به فروش می شود.

۴- خودتان را خیلی زیاد گسترش ندهید

تقریباً غیرممکن اما اغلب هم بی اثر است که برای هر پست در همه ی پلت فرم های اجتماعی خیلی فعال باشید.

کارشناسان اغلب پیشنهاد می دهند که برندهای جدید با دو یا سه پلت فرم رسانه های اجتماعی که اطمینان دارند مخاطبان هدف شان در آنجا فعالند شروع کنند. در آنها متخصص شوید و هرچه کسب وکارتان گسترش می یابد آن را هم توسعه دهید.

 

۵- همه چیز را پیگیری کرده و بسنجید

شما هرگز در مدیریت کمپین و بازاریابی شبکه های اجتماعی موثر و موفق نخواهید شد اگر نتایج را نسنجید! خیلی اهمیت دارد که اهداف مشخصی را با معیارها و تعاریف معین ایجاد کنید تا بدانید که آیا تلاش های بازاریابی تان در این شبکه ها موثر است یا نه! داده هایی که گردآوری کرده و آنالیز می کنید می تواند برای ایجاد تغییرات کمپین مورداستفاده قرار بگیرد. اگر می خواهید واقعاً به کمپینی موفق دست یابید باید مشتاق باشید که همیشه تلاش ها و اقدامات خود را سنجیده و بهینه سازی کنید.

 

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar