بازاریابی صنعتی Business to Business(B2B) Marketing

بازاریابی صنعتیبازاریابی صنعتی

اغلب فعالیت های بازاریابی، بازاریابی صنعتی(B2B)  است، با این حال ، کتاب های درسی و مجلات بیشتر توجه خود را بر بازاریابی شرکت به مصرف کننده متمرکز کرده اند.

در عمل ، بازاریابی صنعتی تمرکز بیشتری را روی مشتریان فردی(B2C)  دارد و بازارشرکت به مصرف کننده به طور فزاینده ای به سمت تفکر بازاریابی یک به یک در حال حرکت است.

نیروی فروش، محرک اصلی بازاریابی صنعتی می باشد. اهمیت فروشندگان را مخصوصا هنگام فروش محصولات سفارشی مانند نیروگاه ها ، یا فروش به مشتریان بزرگ ملی و جهانی نمیتوان دست کم گرفت. امروزه شرکت ها در مورد مدیریت روابط با مشتریان(CRM)  به عنوان حلال کلیه مشکلات صحبت می کنند و با متمرکز شدن و بزرگ شدن شرکتها سیستم های مدیریت امور مشتریان  در حال رشد هستند.

امروزه شرکت ها یی که بازاریابی صنعتی انجام میدهند با کانال های ارتباطی ارزان تر مانند ارتباط از راه دور، ویدیو کنفرانس و ارتباطات مبتنی بر اینترنت، در هزینه های بالای حمل و نقل ، هتل ، غذا و… صرفه جویی کرده اند.

در بازاریابی صنعتی شناخت صحیح از بازار مصرف مشتریانتان بسیار در امر بازاریابی حیاتی است شما با شناختی که از بازار مصرف دارید میتوتنید به عنوان مشاور مشتریانتان عمل کنید تا از قبال شما سود کسب کنند و با امکانات و خدماتی که در اختیار مشتریانتان قرار می دهید اعتماد مشتریانتان را به خود جلب می کنید.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۱/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مهندسی صنایع، علاقه بسیاری به بازاریابی و فروش دارم. درسی که از زندگی یاد گرفتم این است که از گذشته تجربه کسب کنیم از زمان حال لذت ببریم و برای آینده مطالعه و تلاش کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar