بازاریابی عکس سلفی چیست؟ دلایل موفقیت این نوع از بازاریابی کدام است؟

بازاریابی عکس های سلفی

بازاریابی عکس های سلفی

هزاران، حتی میلیون ها عکس سلفی در سطح تمام شبکه های اجتماعی مانند، فیسبوک، توییتر، اینستاگرام گسترش یافته است. یک چهره در مقابل دوربین و دستی که دراز شده تا عکس بگیرد، عکس سلفی (عکس از خود) نامیده می شود. با نگاه به دوربینِ گوشی یا آیپد در سفری همراه دوستان یا خانواده، در اتومبیل یا هواپیما، بدون آرایش، با گربه، یا در رختخواب و … همه ی اینها عکس های سلفی هستند که در سراسر دنیا منتشر شده اند.

گرفتن عکس های سلفی یک پدیده ی در حال گسترش است که در تاریخ دیجیتال بشر ثبت شده است. گسترش این پدیده توجه کارشناسان بازاریابی و تبلیغات و بازاریابی دیجیتالی را به خود جلب کرده و شرکت های بزرگ شروع به استخدام افرادی برای این کار کرده اند.

راز موفقیت بازاریابی از طریق سلفی چیست؟ و چگونه شرکت ها از آن را استفاده می کند؟

اما قبل از همه چیز باید بدانیم بازاریابی با عکس های سلفی چیست؟

همه می دانیم هر عکسی که با دوربین از خودمان بگیریم، سلفی نامیده می شود، بازاریابی از طریق عکس های سلفی، ابزاری برای استفاده از عکس است که به وسیله ی آن می توان ارتباط و تعامل را با مخاطبان هدف برقرار کرد.
برای مثال، به عنوان مسئول بازاریابی می توانم یک کمپین بازاریابی در قالب رقابت و مسابقه تشکیل دهم. یعنی از مخاطبان خود از طریق توییتر دعوت کنم در تعطیلات تابستان عکس های سلفی بگیرند و به وسیله ی هشتگِ مخصوص مسابقه با ما در ارتباط باشند و دستگاه آیپد برنده شوند.

مهم ترین دلایل موفقیت بازاریابی از طریق سلفی

سلفی برای این به وجود آمده که در طول زمان با ما باقی بماند، و مخاطبان گسترده ای در هر نقطه از جهان دارد، چیزی که باعث برتری این عکس ها می شود این است که همه آن ها جوانان فعال و با شور و شوق هستند که در شبکه های اجتماعی  فعالیت می کنند و با تکنولوژی روز دنیا سرو کار دارند.
همه این عوامل زمینه مناسب برای مخاطبان را فراهم کرده است تا کمپین های بازاریابی را در تمام جهان به وجود بیاورند و از طریق آن ها به بازاریابی کسب و کار خود بپردازند. شرکت های تلفن همراه بخاطر این عکس های سلفی در کیفیت هرچه بهتر دوربین های جلو گوشی هایشان با هم رقابت دارند، تا مخاطبان عکس های سلفی با کیفیت تری را بگیرند.

بازاریابی عکس های سلفی

اتصال مستقیم

یکی از تمایزات بازاریابی از طریق عکس های سلفی، ارتباط مستقیم با مردم است، شرکت موفق شرکتی ست که ارتباط خوب و پایدارتری با خریدارن خود داشته باشد تا مردم به آن ها اعتماد کرده و از محصولات و خدمات آن ها استفاده کنند، به طور مثال سلفی گرفتن با بهترین گوشی آیفون، و یا سلفی گرفتن با بهترین تیشرت مارک آدیداس، این عکس ها به بهتر شدن رابطه بین شرکت و فروشنده منجر نمی شود، اما با پخش شدن این سلفی ها در شبکه های اجتماعی به ترویج این محصول کمک فراوانی می کند.

ابزارهای بازاریابی سرگرم کننده، موثر و کم هزینه

یک بازیگر مشهور هالیوود با سلفی گرفتن با گوشی سامسونگ خود با جمعی از افراد مشهور در جشن اهدای جوایز اسکار، بیش از ۳ میلیون بار در شبکه های اجتماعی منتشر شده است و مهم تر از آن، این است که این عکس کمک کرد که شرکت سامسونگ میلیون ها دلار فروش داشته باشد، شما هم می توانید با این راه هزاران دلار پول به دست آورید. البته برای آگاهی بهتر از نحوه ی انجام این کار به طور صحیح پیشنهاد می کنیم با مشاوران پدیده فکر مهتر ارتباط داشته باشید.

بازاریابی و چند ابزار کاربردی

ابزارهای بازاریابی از طریق عکس های سلفی به شما امکانات نامحدودی را می دهد. هر چه باهوش تر باشید می توانید بهتر از آن ها استفاده کنید. عکس های سلفی فقط در تجارت تاثیر نگذاشته بلکه در امور خیریه به خیریه ها نیز کمک فراوانی کرده است.
دولت هلند قصد داشت جوانان را به انتخابات دعوت کند. بنابراین دولت این کشور، شروع  به گرفتن سلفی عکس های جوانانی کرد که پای صندوق های رأی آمده اند، و جوانان را تشویق به حضور در انتخابات کرد. این کار نیز تاثیرات زیادی داشت.

پاسخ فوری و قوانین انعطاف پذیر

از طریق بازاریابی اجتماعی به صورت عام و بازاریابی از طریق عکس های سلفی به صورت خاص، پاسخ ها و تعامل، فوری و به موقع خواهد بود، یعنی دقیقاً برعکس تبلیغات تلویزیونی که ماه ها باید صبر کنید تا نتایج آن را ببینید. بازاریابی از طریق سلفی را می توان لحظه به لحظه کنترل کرد. با این خاصیت می توانید تغییرات و جوانب کسب و کار خود را کنترل کنید و به موفقیت های فراوان دست یابید.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar