بازاریابی محتوا : افراد مبتدی، چطور به نویسنده ای حرفه ای تبدیل شوند؟

بازاریابی محتوا از مهم ترین مباحثی که امروز همه ی کسب وکارها با آن سروکار دارند.

بازاریابی محتوا هر روزه در حال رشد و پیشرفت است. این رشد و پیشرفت فرصت های گوناگونی را برای بازاریابان فراهم آورده است.
اگر به نوشتن برای بازاریابی محتوا علاقه دارید به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله را حتماً مطالعه کنید.


بازاریابی محتوا

 

بازاریابی محتوا


 

محتوا در یک تعریف اساسی عبارت است از اطلاعات بازاریابی محتوا. بازاریابی محتوا در انواع و اشکال مختلف در اینترنت وجود دارد مانند ویدئوها، شبکه های اجتماعی posts و … . یادگیری بازاریابی محتوا کلید موفقیت هر شرکت تجاری است که آن ها را به سود و موفقیت های فراوانی می رساند.

نوشتن انواع مهارت های بازاریابی محتوا برای افراد مبتدی سخت به نظر می رسد اما با مطالعه، این کار برای همه ی افراد آسان می شود. تنها کاری که باید انجام دهند این است که همیشه در این زمینه مطالعه داشته باشند تا به نویسنده ای حرفه ای بدل شوند.

۱- قواعد و اصطلاحات لغات را یاد بگیرید.
۲- قدرت بیان بالا داشته باشید و توانایی تحقیق در مورد انواع بحث ها و رسیدن به موفقیت را نشان دهید.
۳- توانایی عمل کردن به گفته های خود در اوقات سخت و نوشتن محتوا در سریع ترین زمان و بدون خطا را داشته باشید.
۴- توانایی نوشتن انواع نوشتاری در مجلات با تکنیک های مختلف را بیاموزید.
۵- به رشته ای که مایلید در آن به صورت تخصصی نویسنده شوید علاقه مند باشید.
۶-  قدرت و توانایی خلاقیت و نوآوری برای کتاب جدید داشته باشید.

همانطور که می بینید نویسندگی قدرتی اساسی در نوشتن محتواست؛ اما تنها دلیلی که بتوان به آن اعتماد کرد نیست! خلاقیت و سرعت نوشتن از اساسی ترین نکته های نوشتن بازاریابی محتوا می باشند.

  • چگونه نوشتن محتوا content را شروع کنیم؟

آسان ترین راه برای شروع و نوشتن محتوا، رفتن به یکی از مراکز و خدمات نویسندگی و شروع نوشتن است.
این کار را به عنوان (Freelancer)  و از طریق اینترنت شروع کنید.
با نوشتن می توانید فعالیت خود را با شرکت های تجاری و سایت هایی که به شما نیاز دارند آغاز نمائید.

  • کجا می توانیم یک کار درباره بازاریابی محتوا پیدا کنیم؟

تنها با یادگیری نوشتن محتوا به شکل حرفه ای می توانید به کسب و کار خود رونق دهید. با مراجعه به انواع سایت ها از طریق اینترنت در جستجوی کار باشید. تیم پدیده فکر مهتر هم از مقالات و مطالب پربار و سودمند در حوزه های کسب و کار و علوم مرتبط، استقبال می کند و با نام خودتان در وبسایت نمایش داده خواهند شد. یادتان باشد هر چقدر حرفه ای باشید فرصت های بیشتری در انتظارتان است.

 

 

چطور می توانیم با بودجه کم بهترین محتوا را ایجاد کنیم؟

هر کسب وکاری به خوبی از اهمیت بازاریابی محتوا برای داشتن مشتریان آنلاین بیش تر آگاه است. اصلا مهم نیست که شما چه خدمات و یا محصولی ارائه می دهید آنچه اهمیت دارد حضور فعال شما بصورت آنلاین است چون بیش تر مردم قبل از خرید جستجوهای اینترنتی زیادی انجام می دهند. اما رتبه خوب در جستجوها بسیار پیچیده تر از راه اندازی یک وب سایت و قرارگرفتن در صفحه اول گوگل در لیست جستجوی کسب و کارها است.

الگوریتم های جستجو به دنبال عوامل مختلف و با حفظ کیفیت نتایج در رتبه بندی سایت هاست. قبلا سایت های تجاری می توانستند با استفاده از کلمات کلیدی در پست های خود در بلاگ ها و یا صفحات اصلی وب سایت برای موفق بودن در رتبه بندی ها استفاده کنند اما این ترفند دیگر جواب نمی دهد. به جای آن شرکت ها و کسب وکارها باید راهی بیابند تا محتواهایی منتشر کنند که خوانندگان علاقه دارند آنها را بخوانند. ولی بدون بودجه زیاد برای تولید محتوا، صاحبان کسب و کارها چگونه می توانند محتوایی که نیاز دارند را برای بدست آوردن نتایج واقعی در شبکه های اجتماعی ایجاد کنند؟

به پرسنل فعلی خود آموزش دهید

یکی از بیش ترین گله مندی افراد کارشناس در شرکت ها این است که از طرف مدیریت حمایت نمی شوند. این موضوع به خصوص در مورد آنهایی که در حوزه تکنولوژی کار می کنند صدق می کند. در یک تحقیق نشان داده شده است که ۵۸ درصد کارمندان احساس می کنند برای ارتقاء توانمندی های دیجیتال پشتیبانی نمی شوند. اما با دقت به این موضوع می توان از کارمندان موجود برای تولید محتوا استفاده کرد و آنها را در دوره هایی که این مهارت ها را یاد بگیرند شرکت داد. آنها می توانند در مورد ساختار های وب و اینکه چگونه سرتیترهای عالی بنویسند بیاموزند. همینطور قادرند ایده هایی برای وبلاگ ها و پست های شبکه های اجتماعی بدهند. با انجام اینکار نه تنها شما از منابعی برای ایجاد محتوای عالی بهره مند هستید بلکه با سرمایه گذاری بر رشد حرفه ای پرسنل خود به آنها روحیه و انگیزه می دهید.

از نویسندگان آزاد استفاده کنید

نویسندگان آزاد اغلب با مقادیر کمتری نسبت به کارکنان دائمی می توانند تولید محتوا کنند. به خصوص هنگامی که شما تنها تعداد کمی پست در هفته نیاز دارید. می توانید یک نویسنده آزاد در اختیار داشته باشید تا هم مطالب بلاگها، ایمیل ها و صفحات وب سایت به روز رسانی صفحات اجتماعی و حتی بیش تر از اینها را در بین انبوه سایت ها و صفحات مدیریت کنند. از نویسندگان مختلفی برای هر پست استفاده کنید تا شخص مناسب را برای کار با وی پیدا کنید. داشتن یک فرد متخصص به عنوان واسطه در برابر آنهایی که نتایج خوبی ندارند و یا اصلا نتیجه ای نمی دهند می تواند مفید باشد.

سازماندهی

حتما لازم نیست تمام کارها را خودتان انجام دهید. در واقع اطلاعات سایت های دیگر به راحتی می تواند مخاطبان شما را درگیر کند. شما باید منابعی متناسب با محتوایی که لازم دارید را پیدا کنید و سپس مرحله به مرحله پیش بروید تا مطمئن شوید که مطالبِ منبع اصلی شما واقعا مفید و معتبر است. اگر قصد استفاده از مطالب سایت یا مقاله دیگری را دارید اول باید مطمئن شوید که اجازه استفاده از آن را دارید و پاراگرافی به صورت مقدمه که روشن می کند شما از چه منبعی برای اینکار استفاده کرده اید.
همچنین می توانید از اینفوگرافی ها و نتایج جستجوی دیگر کسب و کارها در محتوای خود استفاده کنید. اگر به درستی از آنها استفاده کنید و باعث کسب اعتبار بیش تر برای شان شوید اغلب آنها از اینکه باعث می شوید بیش تر دیده شوند خوشحال خواهند شد.  هنگامی که یک پست روی شبکه های مجازی ارسال می کنید از تگ کرده مشاغل و افراد مرتبط با آن استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی:  چطور از محتوای دیگران استفاده کنیم؟

خلاق باشد

ربات های تولیدکننده ی محتوا در راهند، شما می توانید از قابلیت های اتوماتیک استفاده کرده و محتوای بهتری ارسال نمایید.

از ابزارهایی استفاده کنید که تواناییِ ارسال ایمیل دارند و بصورت اتوماتیک افرادی که در لیست شما هستند را مطلع می کنند. این ابزارها باعث صرفه جویی در زمان می شوند و در عین حال بازدید های بیش تری ایجاد می کنند. اگر بطور مرتب در وبینارها و سمینار ها شرکت می کنید ویدئو هایی از آنها بفرستید و از خدمات transcription service استفاده کنید تا موتورهای جستجو بر حسب مطالب گفته شده در ویدئو ها آن را در الگوریتم های جستجو وارد کنند. به احتمال زیاد بهترین محتوایی که می توانید برای سایت و بلاگ ایجاد کنید همان سخنرانی ها و پرزنت های شما در مورد کسب و کارتان است. برای هر ویدئو، اینفوگرافی و پرزنت ها راهی پیدا کنید تا آنها به بهترین نحو ممکن و بیش ترین تعداد، آنها را پست کنید.

از آنجا که بازاریابی محتوا روز به روز محبوب تر می شود، برند ها به دنبال پست های جذاب تر، مقالات بهتر و دیگر محتواهای مفید برای جذب مخاطب آنلاین هستند. اما مهم این است که مطمئن شوید محتوایی که ارسال می کنید به خوبی، کسب وکار شما را معرفی می کند. با استفاده از ابزارهای موجود انواع کسب وکارها می توانند بدون نیاز به منابع مالی زیاد حضور موفق آنلاین داشته باشند.

 

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar