• فروردین ۲۱, ۱۳۹۹

بازاریابی محتوا بدون وبلاگ ، آیا چنین چیزی امکان پذیر است؟

بازاریابی محتوا بدون وبلاگ

بازاریابی محتوا بدون وبلاگ

در این مقاله دنیایی بازاریابی محتوا بدون وبلاگ ها را برای محتوا و بازاریابی محتوا معرفی می کنیم. حقیقتا وبلاگ ها یکی از رایج ترین انواع محتوا هستند. ۴ مورد از هر ۵ برند از وبلاگ ها به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود استفاده می کنند. و از وبلاگ ها به عنوان مؤثر ترین نوع محتوا برای تولید مشتری راغب(لید) یاد می کنند.  تولید مشتری راغب اصلی ترین نگرانی بازاریابان B2B در سال ۲۰۱۷ است.

وبلاگ ها همچنین می توانند بهترین دروازه ورودی برای بسیاری از کسب و کارهای کوچک باشند. اما ما قصد داریم بازاریابی محتوا بدون وبلاگ ها را برسی نماییم. نیل پاتل، مشاور و متخصص بازاریابی دیجیتال، ایجاد وبلاگ را در وبسایت ها و سپس اضافه کردن انواع دیگر محتوا برای افزایش ترافیک وب سایت و نرخ تبدیل، به بازاریابان توصیه می کند.

اما در بازاریابی محتوا وبلاگ ها فقط آغازگر راه هستند. آیا می توان بازاریابی محتوا بدون وبلاگ ها را صورت داد؟

رویدادهای شخصی و وبینارها

به نظر شما کدامیک از محتواها مؤثرترین نوع محتوای بازاریابی B2B برای اهداف بازاریابی کلی است؟ براساس گزارشات بازاریابی محتوای B2B ، بودجه ها و جریانات سال ۲۰۱۶، موثر ترین تاکتیک انتشار یک وبلاگ نیست. بلکه موثر ترین تاکتیک رویداد بازاریابی است. ۷۵ درصد از بازاریابان B2B می گویند که رویدادهای شخصی، موثرترین تاکتیک است. وبینارها نیز در رده ی دوم قرار دارند

رویدادها و وبینارها عملا چه کاری انجام می دهند؟ تعامل میان انسانها.  آنها یک محیط گروهی ارائه می دهند که می تواند اهرمی قوی برای شبکه سازی و ایجاد ارتباطات قدرتمند باشد. این همان نقطه ای است که برندها می توانند با ایجاد اعتماد بین مشتریان بالقوه، تصویری درست از خدمات خود ارائه دهند.

این نوع محتوا همچنین فرصتی برای بازاریابان فراهم می کند تا اطلاعات بیشتری در مورد مخاطبان مورد نظر خودکسب کنند. بخش های Q & A (پرسش و پاسخ) می توانند دید جدیدی درباره ی نگرانی ها و انتظارات خریداران  به شما بدهند – اطلاعاتی که در نظرسنجی های بازخورد مشتری پیدا نخواهید کرد.

مزیت درخشان رویدادها و وبینارها توانایی آنها در ایجاد اعتبار برند است. یک رویداد موفق، قدرت بیشتری نسبت به صدها پست وبلاگ دارد.

خبرنامه ها

بازاریابی B2C چیست؟

مطالعه اخیر در مورد روند بازاریابی محتوا در اروپا که شامل ۲۶۰۰ بازاریاب از صنایع مختلف بود، به این نتیجه رسید که پست های وبلاگ و مقالات، و سپس خبرنامه های الکترونیکی، موثرترین شکل های محتوا هستند. یک نظر سنجی دیگر با تمرکز بر صنایع B2C ، خبرنامه ها و سپس رویدادهای شخصی موثرترین  شکل محتوا هستند.

 

خبرنامه های ایمیلی نقشی کلیدی در تولید مشتری های راغب ایفا می کنند. از آنها برای علاقه مند نگه داشتن مخاطبان و آموزش لیدها در طی حرکت در قیف فروش استفاده  می شود.  خبرنامه ها همچنین کلید استراتژی های حفظ مشتری هستند. این جاست که بازاریابان می توانند معاملات و پیشنهادات تقسیم بندی شده را ارائه دهند تا مشتریان فعلی را جذب نمایند و یا بخاطر حضورشان پاداش دهند.

بهترین تناوب برای ارسال خبرنامه چیست؟ موفقترین وبلاگنویسان کسب و کار یک بار در هفته یک خبرنامه را با اطلاعاتی در مورد آخرین پست های وبلاگ خود ارسال می کنند. ارسال خبرنامه چه هفتگی باشد، چه  ماهانه و یا فصلی،  همانند برنامه زمانی وبلاگ،  هماهنگیو ثبات بسیار مهم است.

برای مطالعه بیشتر:

بهبود استراتژی بازار یابی محتوا توسط کارکنان

سه عبارت گیج کننده: بازار یابی محتوا، استراتژی محتوا و استراتژی بازار یابی محتوا

بازاریابی محتوای بصری

بازاریابی بصری یکی از راه های بازاریابی محتوا بدون وبلاگ است. بازاریابی ویدئویی چه تاثیری دارد؟ اینفوگرافیک چطور؟ از آنجا که از رسانه های تصویری به عنوان موثر ترین شکل محتوا نام برده می شود ، مورد علاقه بسیاری از کارشناسان برای بازاریابی در آینده است. انتظار می رود تا سال ۲۰۱۹، بیش از ۸۰ درصد کل ترافیک وب، ویدیوها باشند.

ویدیو تاکتیک ورودی قدرتمندی است. ۶۵ درصد از تصمیم گیرندگان تجاری پس از تماشای یک ویدیو، از یک وبسایت تجاری بازدید می کنند و ۳۹ درصد از آنها با فروشنده تماس می گیرند. اگر جامعه قرن بیست و یکم تلاش خود را برای حرکت با سرعت نور ادامه دهد، راحتی و سهولت  استفاده از ویدیو آن را به یک ابزار مناسب برای برقراری ارتباط با مصرف کنندگان روزمره تبدیل خواهد کرد که برای وبلاگ ها وقت لازم را ندارند.

اینفوگرافیک ها، و همچنین کنفرانس های آنلاین، جزو ابزارهای بازاریابی محتوا هستند که استفاده از آنها رو به افزایش است. مانند ویدیو، هضم و درک آنها نیز اسان است و برای انتقال سریع اطلاعات، روشی بسیار عالی محسوب می شوند. آنها همچنین بارها در سراسر شبکه ی اینترنت به اشتراک گذاشته می شوند، تعامل رسانه های اجتماعی را بر می انگیزند، و لینک ها را برای کمک به افزایش SEO شما، پشتیبانی می کنند. آنها همچنین موجب امتیاز دهی به برخی نکات در اعتبار برند می شوند.

رسانه های اجتماعی

بسیاری از برندها بجای وبلاگ ها  از رسانه های اجتماعی به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی محتوا بدون وبلاگ استفاده می کنند. اگرچه پست های اینستاگرام و مقالات لینکداین ممکن است قدرتمند ترین ابزارهای فروش نباشند، اما  اجتماع جایی است که در آن می توانید علاقه به کسب و کار خود  را ایجاد کنید و ارتباطات را سرعت ببخشید. این جاست که یک نام تجاری در جریان و در ذهن مصرف کنندگان باقی می ماند:

  • اطلاعیه های اخبار، به روز رسانی ها، معاملات و، البته، پست های وبلاگ
  • خدمات مشتری – ۵۹ درصد از کاربران معتقدند که رسانه های اجتماعی باعث شده است که مسائل و مشکلات مربوط به خدمات مشتریانشان حل شود.
  • دسترسی – ساده ترین راه برای رسیدن به یک جمع مخاطب گسترده ، و همچنین دریافت پیام از سوی جمعیتی که کاربران سر سخت رسانه های اجتماعی هستند، مانند نسل جوان و نوجوان امروزی. همه ی این موارد در محتوای رسانه اجتماعی جای می گیرند.

محتوای مبتنی بر تحقیق

مقالات سفید، مطالعات موردی و کتابهای الکترونیک ، بهترین نوع محتوا هستند. آنها نمایشی و زرق و برق دار نیستند. اولویت شان اشتراک گذاری مجدد نیست. اما هر چه که هستند، مفید و قوی هستند.اینجاست که ارزش محتوای سنگین لیدها را متقاعد می کند ، خریدها را به مرحله ی نهایی می رساند، و به مخاطبان شما مجددا اثبات می کند که برند شما ارزش داد و ستد دارد.

  • مطالعات موردی، یک ماده ایده آل برای اثبات اجتماعی هستند. آنها شواهد واقعی را از کارایی محصول یا خدمات برند نشان می دهند.
  • محتوای مقالات سفید عمیق تر از پست های وبلاگ است، و نشان می دهد که بینش منحصر به فرد یک صنعت از طریق تحقیق پشتیبانی می شود. آنها به تقویت یک برند به عنوان یک برند معتبر و صاحب نفوذ کمک می کنند. بازاریابان دیجیتال می توانند مقالات سفید خود را در پست های آموزنده وبلاگ قرار دهند و از سرمایه گذاری اولیه ارزش بیشتری کسب کنند.
  • کتابهای الکترونیک همه مزیت فوق و حتی بیشتر از آن را شامل می شوند. آنها می توانند مجموعه ای از پست های وبلاگ بازنویسی شده باشند که موضوعات جالب را در یک مکان جمع آوری می کنند. همچنین می توانند عمق و قدرت تحقیقات صنعتی مقاله های سفید را داشته باشند و یا تجربه واقعی مطالعات موردی را نیز در برگیرند. جذابیت کتابهای الکترونیک در این است که آنها برای محتواهای منحصر به فرد و حتی خلاقانه به کار می روند. این جاست که بازاریابان می توانند از سبک، لحن و فرمت تمام پست های وبلاگ و خبرنامه ها فاصله بگیرند. البته تا زمانی که محتوا به صنعت مرتبط باشد و ارزش لازم را فراهم کند.

وبلاگ ها ستون فقرات بازاریابی محتوا هستند

موارد فوق تنها برخی از انواع مختلف محتوا هستند که در قالب وبلاگ نیستند. موارد دیگری نیز وجود دارد – اپلیکیشن ها، پادکست ها، بازی های آنلاین، ابزارهای رایگان، آزمونها و …. . آما آیا یک استراتژی بازاریابی محتوا بدون وبلاگ موفق می شود؟

در حالی که وبلاگ تنها یکی از انواع محتواست،  اما هنوز برای بسیاری از بازاریابان هسته اصلی کار محسوب می شود. وبلاگ ها جایی است که ما ترافیک اصلی و موثر را جذب می کنیم، با مصرف کنندگان ارتباط برقرار می کنیم، و اجازه می دهیم تا جهان بداند که برند ما قدر ارزشمند است. همچنین وبلاگ ها جایی هستند که ما در مورد وبینارها و رویدادهای شخصی و آنچه که در ایمیل و بازاریابی رسانه های اجتماعی داریم، می نویسیم- رسانه های اجتماعی نیز جایی است  که رسانه های تصویری خود را یکپارچه می کنیم، مقاله های الکترونیکی خود را به نمایش می گذاریم و یا کتاب های الکترونیکی را برای دانلود ارائه می دهیم، و یا خصوصیات مطالعات موردی خود را برجسته می کنیم. از این رو وبلاگ ها ستون فقرات بازاریابی محتوا هستند.

اگر شما ستون فقرات نداشته باشید چه اتفاقی می افتد؟ خب معلوم است، به زمین می افتید. حالا چه اتفاقی خواهد افتاد اگر بازاریابی تان ستون فقرات نداشته باشد؟شما تجربه بازاریابی محتوا بدون وبلاگ داشته اید؟

[تعداد: 2   میانگین:  4.5/5]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar