بازاریابی محتوا و نکاتی درباره آن

بازاریابی محتوا

 

بازاریابی محتوا

ایجاد محتوا از جوانب مختلف تلاش و مجاهدت چالش برانگیزی را ایجاد کرده است. با تردید و دودلی در استفاده از بسیاری تکنیک ها، فرمت ها و کانال های موجود در تلاش های محتوایی شما، به راحتی می توان آن را از کار انداخت. از طرف دیگر، حتی اگر شما دقیقا بدانید که باید چه نوع محتوایی را ایجاد کنید باز هم می تواند برای متمایز کردن برند شما مشکل به نظر بیاید. شاید یکی از راه هایی که برای پیش رفت شما در بازاریابی محتوای کسب و کارتان کمک می کند نگاه کردن به موارد قبلی باشد. یعنی برگردید به قبل و هر آنچه را که توسط دیگران انجام شده بنگرید؛ بخوانید؛ درک کنید و درس بگیرید. سپس برنامه بازاریابی محتوای خود را تنظیم کنید. ما هم در این پست، برخی از درس هایی را که از سایر وب سایت ها بدست آمد برای شما عزیزان علاقه مند و بازاریابان محتوا گنجانده ایم. امیدواریم مفید واقع شود.

 

برای درگیری عمیق تر مخاطبان از تصاویر استفاده کنید

پلت فرم های بصری مانند Pinterest ، اسنپ چت و اینستاگرام امروزه بسیار محبوب تر از دوره های گذشته اند.
فرصت های بی شماری را برای برندها ایجاد می کنند تا داستان های متقاعد کننده ی خودشان را بیان کرده و ارتباطات قدرتمندی را براساس علایق مشترک ایجاد کنند.

American Express در بسیاری از پست های خود در سطح فیسبوک، از ویدئو و عکس استفاده می کند. همینطور راه های نوینی را نیز برای افزایش قدرت نفوذ خود در محتوای بصری در سطح فیسبوک یافته است. شما هم می توانید با دقت و ریزبینی در پلت فرم های مختلف راه های نوینی را جهت به نمایش گذاشتن خدمات خود بکار گیرید.

بازاریابی محتوا

 

با مخاطبان از طریق همدردی ارتباط برقرار کنید

حمایت کردن از مسائل ارزشمند از طریق تلاش های محتوایی تان به برند شما جنبه ی انسانی داده و می تواند تعهد آن را بر روی مسائلی که به مخاطبان اهمیت می دهند نشان دهد. در یک فستیوال فیلم بازاریابی بصری فیلم هایی که برانگیزاننده ی احساسات مردم بود و بر مسائل محیطی و غذایی افراد تمرکز کرده بود به نمایش گذاشته شد.

بازاریابی محتوا

 

به مخاطبان خود راهی را برای به اشتراک گذاشتن علاقه های شان ایجاد کنید

قدرت دادن به طرفداران و فالوورهای شما برای اینکه شخصیت مرتبط با برند شما را نشان دهند یک راه برد- برد هست و شما را به درک بهتری از علایق و نیازهای آنان هدایت خواهد کرد. آنها هم یک پلت فرم قدرتمند و مناسب را برای بروز خلاقیت های شان می یابند.

GoPro بخشی از استراتژی بازاریابی محتوای خود را تبلیغ خود کاربران می داند. گردآوری ویدئوهایی که توسط خود کاربران تهیه و ساخته شده و به اشتراک گذاری آنها در یوتیوب باعث می شود تا آنها با دیدن آثار خودشان به وجد آمده و استقبال کنند.

بازاریابی محتوا

 

برخلاف انتظارات ظاهر شوید

برخی از قدرتمندترین کمپین های محتوایی، برندهایی هستند که وقتی همه به انتظار چیزی مشخص نشسته اند، کاملاً خلاف آن ظاهر می شوند.

برای اینکه مخاطبان را در تسلط خود قرار دهید از صحبت کردن درباره ی خدمات و محصولاتی که ارائه داده و می فروشید پا را فراتر بگذارید. بجای آن، بر داستان هایی که نشان دهد این محصولات چگونه بر زندگی شان تاثیر می گذارند تمرکز کنید.

 

ارائه محتوای موردنیاز

همه ی انسان ها، داستان های خوب را دوست دارند. اما گاهی اوقات مصرف کننده تنها نیاز دارد که در کسب و کار شما فقط به یک راهکار قابل اجرا درباره ی یک مشکل خاص دست یابد. برندهای باهوش می دانند که فراهم کردن تولید محتوایی که پاسخ و یا راهنمایی هایی را برای مصرف کنندگان در حال جستجو دارد بسیار مفید تر است.

 

از آزمایش کردن و نوآوری نترسید!

تولید محتوا در یک فرمت جدید یا انتشار دادن آن در یک کانال جدید و ناشناخته می تواند ریسک پذیر باشد. اما پاداش بالقوه آن بسیار است. مثل : ایجاد موج قدرتمندی از آگاهی برند، رنک در موتور جستجو، درگیری مصرف کنندگان و شناخت صنعت – همینطور می تواند در تلاش های محتوایی که در جریان است موثر باشد.

 

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar