بازاریابی محتوا چیست؟‌ چرا اهمیت دارد؟

مفهوم بازاریابی محتوا و اهمیت آن

بازاریابی، مهمترین رکن تجارت است. فرقی ندارد شما چه محصولی را بازاریابی می کنید. مفهوم بازاریابی همچنان در حال تغییر است ولی ما نیازمند تغییر تفکرمان در جهت پیشرفت هستیم.
آیا کسب و کار تجاری در ساخت وپ دارید؟ یا مسئول قسمت دیجیتال در شرکت هستید؟ اگر اینگونه است پس بازاریابی عنصر مهمی در کار شماست.
اگر در کار خود مستقل هستید (freelancer) نیازمند آن هستید که لوگوی مخصوصی برای شرکت داشته باشید و افرادی که مشغول فعالیت تجاری هستند نیازمند تعریف این فعالیت برای کارمندان خود هستند همینطور شرکت های دیجیتالی که فعالیت های خود را از طریق اینترنت انجام می دهند
منابع خود را بیشتر کنید تا معلومات و بازدید وبسایت شما بالا رود. شاید از بازاریابی خوشتان نیاید اما باید آن را به شکل صحیحی انجام دهید.

مفهوم بازاریابی محتوا

  • مفهوم بازاریابی تغییر کرده است، شما چطور؟

با پیشرفت بازاریابی دیجیتالی، بازاریابی هم پیشرفت چشم گیری کرده است ولی متاسفانه تفکر ما خیر!
برخی شرکت ها از برنامه هایی مانند Google Adsense استفاده می کنند و یا شرکت های بزرگی را می بینیم که هزبنه های کلانی را صرف می کنند تا بنرهای تبلیغاتی خود را روی صفحات اینترنت بگذارند.
تمام این سبک ها شما را به ۱ راه می رساند و آن توجه مردم به شماست.  اما این راه در این دوره چندان جواب نمی دهد!
محققان راه جدیدی را کشف کرده اند و نام آن را بازاریابی محتوا گذاشته اند (Content Marketing)
اگر می خواهید نزد مردم محبوب شوید و آن ها را جذب کنید باید از این راه استفاده کنید ولی باید توجه کنید آن را به شکل صحیحی انجام دهید.

  • بازاریابی محتوا چیست؟!

بازاریابی محتوا از دیگر بازاریابی ها متمایزتر است. این نوع بازاریابی تلاش می کند تا سود خوبی را برای شما به همراه داشته باشد.
مقاله ای که می خوانید مثالی برای بازاریابی محتواست و قصد دارد معلومات شما را این باره افزایش دهد. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

این بازاریابی روش صحیح تبلیغات صادقانه و زنده را به شما می آموزد. این راه را از طریق ارتباط با مشتری جدید، شبکه های اجتماعی و استفاده از ویدئوهایی که آنها را در برنامه های اجتماعی نشر می دهید مانند یوتیوب، انجام می دهید.

  • آیا این موضوع تا به حال برای شما مبهم بوده است؟!

متأسفانه بیشتر افراد در برنامه های اجتماعی و یا از طریق ویدئو این تبلیغات را روزانه پخش می کنند ولی باید توجه کرد که آیا این تبلیغات برای مشتری و مردم سود و فایده ای دارد یا شما فقط دارید محصولات خود را ترویج می دهید!

  • آیا شما حاضر هستید هزینه کنید؟!

شرکت ها ممانعتی برای هزینه کردن برای تبلیغات محصول و خدمات شرکت خود ندارند و تصمیم گیری درباره این امر در سریع ترین زمان شکل می گیرد. اما مدیران از استخدام شخصی که کارها را برای آن پیش ببرد و به آن حقوقی دهد، گریزانند!
برای شروع بازاریابی محتوا به زمان و مطالعه زیادی نیاز دارید.
اگر مستقل هستید ( freelancer) پس باید در هفته ۱ بار کارهای تخصصی را فرا بگیرید. اما اگر فعالیت تجاری انجام نمی دهید و فقط در بازاریابی دیجیتالیِ شرکت مشغولید پس نیازمند آن هستید که شخصی را استخدام کنید تا به طور کامل در آنجا کار کند.
به طور مثال من در کار سابقم در شرکت ۷۰ درصد از وقتم را به بازاریابی محتوا و به ویدئو های کوتاه، شبکه های اجتماعی و … می گذراندم. هزینه باراریابی محتوا بالاست اما سود آن چندین برابر بیشتر است.

  • راز موفقیت

راز موفقیت بازاریابی محتوا چیست؟

همانطور که ذکر کردیم؛ راز موفقیت شما در رساندن فایده به افرادی است که شما را دنبال می کنند. لطفاً فقط به فکر ترویج محصول خود نباشید!
یکی دیگر از رازهای موفقیت شما این است که ساعات تبلیغ و پخش تبلیغ را تنظیم کنید. اگر محصول شما فقط مختص فصلی خاص باشد باید جوری در حافظه مشتری بماند که وقت خرید آن را به یاد داشته باشد. پس همیشه با مشتری در ارتباط باشید!
اگر وب سایتی دارید و هر چند ماه ۱ بار محصولات خود را در آن تبلیغ می کنید این کار برای شما منفعتی ندارد برعکس! به ضرر شما هم هست. اگر وقت لازم را ندارید برای این کار شخصی را استخدام کنید.
در نهایت دیگران از کسانی خرید می کنند که از آن ها خوششان بیایبد وقتی مشتری احساس کرد شما قابل اطمینان هستید قطعاً مشتری دائم شما خواهد شد.

[تعداد: ۵    میانگین: ۳.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
قیمت زنده طلا
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
قیمت زنده طلا
مهمان
قیمت زنده طلا

بسیار عالی بریم که یک نفر بزاریم برای این کار