• اسفند ۸, ۱۳۹۸

بازاریابی محلی برای کسب و کارهای کوچک

بازاریابی محلی برای موفقیت کسب و کار کوچک

بازاریابی محلی

بازاریابی محلی ، اولین، ساده ترین و بهترین راهی است که می توان برای شهرت و موفقیت تدریجی در پیش گرفت. بهترین راه برای شناخته شدن این است که از ترکیبی از تکنیک های تبلیغات متداول و بازاریابی محلی استفاده کنید. از ایده های زیر برای شروع کار استفاده کنید:

ایده هایی برای بازاریابی محلی

  1. اگر تاکنون در صفحات زرد خودتان را معرفی نکرده اید، در فهرست این صفحات یک جا برای خود سفارش دهید. ممکن است مجبور شوید چند ماه قبل از انتشار نسخه بعدی منتظر بمانید، اما حداقل اکنون تماس بگیرید تا بدانید آخرین مهلت برای تبلیغات چه زمانی است. ( منظور از صفحات زرد، دایرکتوری اطلاعات شرکت ها و کسب و کار است. معمولا همچین دایرکتوری برای هر محله ای موجود است.)
  2. تبلیغات نمایشی کوچک را در بخش های مناسب روزنامه های هفتگی یا روزانه قرار دهید. به تبلیغات کسب و کارهای مشابه نگاه کنید. و در همان جاهایی که معمولا آنها تبلیغ می کنند، تبلیغ کنید.
  3. تمهیداتی را برای مبادله کوپن ها (بن های تخفیف) و ارسال نامه های مشترک با شرکت های غیر تجاری محلی ترتیب دهید. که به مشتریان یکسانی خدمات ارائه می دهند.
  4. یک پست مطبوعاتی که کسب و کارتان را معرفی می کند بنویسید و آن را به روزنامه های محلی ارسال کنید.
  5. اگر توانایی نوشتن (یا پولی برای استخدام کسی) ندارید، مقالاتی را راجع به مزایای کسب و کار خود بنویسید. – این کار بیشتر به کسب و کارهای خدماتی مربوط می شود.- و بررسی کنید آیا می توانید مقالات را برای آنها ارسال کنید یا خیر. ( نوشته ی خود را به شکل ستونی ارائه دهید. یا به صورت فکت شیت بنویسید تا در مطبوعات چاپ شود).
  6. انواع پیشنهادات را در نظر بگیرید: مثل دریافت یک سرویس رایگان ، یا هر کاری که ممکن است برای کسب و کار شما مناسب باشد. (شاید نوعی محصول رایگان با اولین تماس خدمات نیز پیشنهاد بدی نباشد.)
  7. یک وب سایت بسازید. و در موتورهای جستجو حضور داشته باشید. از این که بسیاری از مردم برای پیدا کردن محصولات و خدمات از اینترنت استفاده می کنند، شگفت زده می شوید.
  8. شبکه داشته باشید ، شبکه داشته باشید ، شبکه داشته باشید! در هر گروهی که مناسب کسب و کار شما هستند حضور داشته باشید. تا مردم شما را بشناسند. کوپن های گروهی را برای خدمات رایگان یا تخفیفی در نظر بگیرید. چرا که می توان در طی قرعه کشی این کوپن ها را اهدا کرد.

از روش های بازاریابی محلی فوق برای آغاز راه ، پیشرفت و  موفقیت کار خود استفاده کنید. شاید راه های دیگری نیز برای بازاریابی محلی وجود داشته باشد که در این مقاله ی کوتاه ذکر نشده اند. اگر ایده ای در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید.

[تعداد: ۸    میانگین: ۳.۴/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar