بازاریابی مستقیم و حقایقی درباره آن

بازاریابی مستقیم و برخی نکاتی که بهتر است درباره آن بدانید در اینجا گنجانده شده است.

 

بازاریابی مستقیم و حقایقی درباره آن

 

بازاریابی مستقیم

بازاریابی مستقیم به طور کلی وابسته به زنجیره فروش سنتی است، و متشکل از یک سری پیوندها بین کارخانه ها و مصرف کنندگان می باشد. امروز در این مقاله بیش تر با بازاریابی مستقیم آشنا می شویم.

مهارت های فروش مستقیم

بازاریابی مستقیم در اصطلاح علمی به معنای گفتگوی یک واسطه برای فروش بین فروشنده (صاحب شرکت) و خریدار است. توجه داشته باشید این بازاریابی به معنای ارتباط داشتن مستقیم مردم با شرکت نیست، درست برعکس بازاریابی سنتی! در بازاریابی سنتی فروش محصول و یا خدمات از طریق شرکت به شبکه های دیگر صورت می گیرد و محصولات به دست مصرف کنندگان منتقل می شوند. در بازاریابی مستقیم فروش از طریق واسطه انجام خواهد شد مانند کاتالوگ ها، ارتباط تلفنی، شبکه های اجتماعی، و یا وب سایت های تجاری.

مطلب پیشنهادی: استراتژی های بازاریابی مستقیم برای زمانیکه بودجه ندارید!

 

همان طور که در بالا ذکر شد بازاریابی مستقیم به بازاریابی سنتی وابسته است. بیش تر مردم این نوع بازاریابی را با عنوان “فروش مستقیم” می شناسند، برای این که موضوع را بهتر شناسایی کنید یک مثال برای شما می زنم.

فرض کنید یک محصول را خریداری کرده اید که قیمت آن ۱۰۰ دلار است، در تولیدی قیمت آن ۲۰ دلار می باشد، پس این محصول هر چه زنجیره خرید و فروش بین واسطه ها را بیش تر طی کند قیمت آن افزایش می یابد.

 

هزینه ها

تحقیقات نشان می دهد که تبلیغات محصولات به صورت شفاهی، قوی ترین تبلیغات برای شرکت های کوچک و نوظهور است. شما به عنوان یک بازاریاب شبکه ای نباید اطلاعات خود را کم ارزش جلوه دهید. یکی از فایده های بازاریابی مستقیم وفادار بودن مشتری شماست.

مطلب پیشنهادی: اگر به دنبال مشتری وفادار هستید همیشه او را غافلگیر کنید

 

در بازاریابی شبکه ای خریدار شرکت به بازاریاب تبدیل می شود و عملیات فروش محصولات به شکل مکرر به دسته های کوچک تر ارتقاء پیدا می کند درست مانند یک زنجیر که با افزایش هر بازاریاب یک حلقه به زنجیر اضافه خواهد شد. این روش، سود دو طرف را تضمین خواهد کرد.

 

مطلب پیشنهادی: چگونه در بازاریابی شبکه ای موفق شویم؟

 

از سوی دیگر، شرکت به درصد تولیدات بیش تر دست پیدا می کند. شرکت هایی از بازاریابی شبکه ای و مستقیم بهره می برند که بتوانند این استراتژی را با کم ترین هزینه ها به نحو احسن اجرا کنند. با استفاده از روش بازاریابی شبکه ای هم تولیدات شرکت با هزینه کم افزایش پیدا می کند هم راه های توسعه گسترده تر خواهد شد. در پایان باید ذکر کنیم که استراتژی بازاریابی شبکه ای کمک فراوانی به کسانی که بیکار بوده اند نموده است.

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar