بازاریابی موفق چه نشانه هایی دارد؟

بازاریابی موفق چه نشانه هایی دارد؟

 

بازاریابی موفق

بازاریابی موفق نشانه هایی دارد. با دنبال کردن و یاد گرفتن از این نشانه هاْ بطور قابل توجهی می توانید بازاریابی خود را بهبود ببخشید. در ادامه منظورمان را از این جمله توضیح می دهیم. همراه ما باشید.

موارد زیر را درنظر بگیرید:
آخرین ایمیل بازاریابی که به دست تان رسیده و شما کنجکاو شدید آن را باز کنید، بخاطر عنوان قدرتمندی بوده که آن ایمیل در خود جای داده است.

آخرین ایمیلی که آن را مطالعه کرده اید و شما را قانع کرده تا اقدامی را انجام دهید. (برای کسب اطلاعات بیش تر، تلفن را بردارید و تماس بگیرید و …)

آخرین پستی که در بلاگ یا سایتی خوانده اید و بخاطر علاقه ای که در شما نسبت به آن ایجاد شده آن را بوک مارک کرده اید. شاید هم ذخیره کرده اید و یا به اشتراک گذاشته اید.

آخرین تبلیغاتی که دیده اید‌ (یا شنیده اید) در شما انگیزه ی خرید آن محصول را ایجاد کرده است.

آخرین خدماتی که تجربه کرده و تحت تأثیر آن قرار گرفته اید و دوست دارید با دوستان خود این تجربه را در میان بگذارید.

آخرین خبرنامه ای که دریافت کرده اید و برای دوستان خود آن را ارسال (فوروارد) کرده اید.

 

این نشانه ها را چطور باید به نتیجه” تبدیل کرد؟

هر یک از این مثال ها در بازاریابی به شما انگیزه ی انجام مرحله ی بعد را می دهد. هر یک از آنها شامل نشانه ای است تا پاسخ دهد که “چرا این بازاریابی جواب داده است”. برای اینکه بدانید این چه نشانه ای ست باید به این سوال پاسخ دهید:

 

من چه چیزی را می توانم از این نمونه موفق بازاریابی یاد بگیرم که هم با آن سازگاری داشته باشم هم بتوانم در بازاریابی خودم اجرا کنم؟

 

در مرحله ی بعد، پاسخ خود را به این سوال یادداشت کنید. به همان اندازه ای که دوست ندارید بهترین ایده های خود را از دست دهید انجام این کار (نوشتن پاسخ سوال) هم بسیار حائز اهمیت است. همینطور با نوشتن پاسخ این سوال، در حال ساختن یک معدن طلایی از یادداشت های بازاریابی مفید هستید.

اما آیا این رویکرد، به اندازه ی استخدام یک متخصص بازاریابی موثر است؟ البته که خیر!

اما یکی از راه هایی ست که برای اتخاذ تصمیمات بهتر در بازاریابی کمک می کند اگر توانایی پرداخت هزینه برای متخصص را نداشته باشید!

دوستان عزیز می توانید سوالات و مشکلات بازاریابی در کسب و کارتان را با مشاوران و کارشناسان مجموعه پدیده فکر مهتر از طریق این لینک در میان بگذارید.

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar