بازاریابی و جایگاه کیفی محصول به هنگام عرضه به بازار

بازاریابی و جایگاه کیفی محصول

 

بازاریابی و جایگاه کیفی محصول

در بیش از یک دهه ی اخیر، بازاریابی دیجیتالی به بخش غول پیکری از بازاریابی بدل شده است. آژانس های بازاریابی دیجیتالی با استفاده از داده ها و روش های مختلف می توانند کامل ترین گروه را برای محصول شما موردهدف قرار دهند. از بسیاری جهات، اینترنت هم رشد و راه اندازی استارتاپ های کارآفرینی و کسب و کارها را سهولت بخشیده است.

با همه ی این نوع بازاریابی ها، احتمالاً فکر می کنید که هر کسب و کاری موفقیت را از آنِ خود کرده است. اما بهتر است بدانید که اگر برنامه ی بازاریابی قدرتمندی پیشه کرده باشند چنین چیزی ممکن است! شما هم کسب و کار خود را به تازگی راه اندازی کرده اید؟ شاید هم درباره ی بازاریابی خود در وضعیت کنونی دچار تردید هستید و مایلید راهنمایی هایی را از کارشناسان این حوزه بدست آورید. در این جا، مشاوره با کارشناسان پدیده فکر مهتر را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم. می توانید از طریق این لینک ارتباط برقرار کنید.

 

Dan Kenned کارشناس بازاریابی، گفته که برای موفقیت کسب و کار، ۹۰ درصد از زمان تان را روی بازاریابیِ محصول صرف کنید! اما واقعیت این است که استراتژی بازاریابی شما به هنگام خلقِ یک محصول، مهم ترین بخشی نیست که بخواهید روی آن تمرکز کنید! البته می توانید تا جایی که دل تان می خواهد به بازار عرضه کنید و در معرض دید قرار دهید؛ اما اگر محصولی ارزنده و قابلِ صرفِ وقت نداشته باشید باز هم شکست خواهید خورد.

 

وضعیت محصول بدون بازاریابی

اگر ایده یا محصولی دارید که شما را به سمت بازار آماده کرده، باید یک مرحله به عقب برگشته و از خودتان چند سوال جدی بپرسید. در چنین شرایطی، احتمالاً به خوبی می دانید که گروه موردهدف برای محصول تان چه کسانی هستند و شاید تحقیق درباره ی آنها را هم به پایان رسانیده باشید. اما فقط این کافی نیست! باید بدانید که آیا محصول تان، چیزی هست که کسی بخواهد بخاطرِ آن پول دهد؟

درنظر بگیرید: اگر اصلاً چیزی مانندِ “بازاریابی” نباشد، آیا محصولِ شما چیزی هست که بتواند رونق داشته و پیشرفت کند؟ یا مثل سایر کسب و کارها به فراموشی سپرده می شود؟

البته این سناریوی مضحکی ست؛ زیرا محصول شما می تواند مستقیماً با بازاریابی گره خورده باشد و این فکرِ بسیار بدی ست که بدون داشتن یک استراتژی بازاریابی قدرتمند محصول را وارد بازار کنید.

اگر تلاش می کنید که یک کسب و کار جدی بسازید و محصولی خاص برای فروش عرضه کنید؛ باید واقع بین بودن درباره ی فرصت ها را برای خود اولویت قرار دهید. اگر محصول شما دوامی ندارد و ماندنی نیست؛ بهترین استراتژی های بازاریابی هم قادر نیستند کسب و کارتان را برای همیشه در وضعیت خوب و شناور حفظ کنند.

درباره ی محصول خود دوباره بیندیشید و ببینید چه چیزی آن را از سایرین متفاوت می سازد. برای مثال اگر چیزی را پیشنهاد می دهید که در زیر سطحِ متوسط قرار می گیرد احتمالاً کسب و کارتان چیزی نیست که بتواند حرفِ اول را در بازار بزند.

بازاریابی می تواند مفرح و هیجان انگیز باشد اما باز هم تکرار می کنیم: لازم است که واقع بین باشید! محصول بد باعث ایجاد کسب و کار بد می شود. هیچ حجمی از بازاریابی نمی تواند محصولی را که کسی آن را نمی خواهد ترمیم کند. نیازی به ذکر این مورد هم نیست که ایجاد کمپین بازاریابی موفق برای یک محصول برجسته و ممتاز، آسان تر است.

بازاریابی همه چیز نیست!

هر کسی که کمی تجربه در بازاریابی داشته باشد می داند که کسب و کار تنها در صورتی موفق است که از محصولی قابل فروش در بازار برخوردار باشد. بازاریابی برای کسب و کار شما بسیار ضروری ست. بدون یک برنامه ی بازاریابی مناسب، در واقع به آرامی شاهدِ شکست کسب و کارتان هستید و در کنارِ آن محصول تان هم نادیده گرفته می شود. اما این را هم بدانید که بازاریابی همه چیز نیست و نمی تواند همه کار برای شما انجام دهد!

هر بازاریابی که به شما بگوید قادر است تنها با یک دست، رشد کسب و کارتان را منجر شود؛ دروغ گفته است.

قبل از اینکه هزینه ی زیادی را برای کمپین بازاریابی عالی درنظر بگیرید، ابتدا به چیزی که قصدِ به فروش رساندنش را دارید از نزدیک نگاه بیندازید. محصول شما براساس کیفیتی که دارد سنجیده می شود؛ نه براساس تواناییِ شما در به فروش رساندنِ آن!

 

ابتدا محصول، سپس عرضه به بازار

Jordan French: به عنوان یک کارآفرین، افراد بسیاری دیدم که از همه نوع استراتژی بازاریابی برخوردار بودند. آنها دقیقاً می دانستند محصول شان چه عنوانی خواهد گرفت. لوگویی داشتند که توسط بهترین متخصصان طراحی شده بود. حتی در فرآیند داشتنِ وب سایت بودند- همه ی این مراحل به هنگام بازاریابی مهم هستند.

اما مشکلِ اصلی همچنان وجود داشت و آن نداشتنِ محصولِ ارزنده بود! اگر در حال داد و ستد کردن محصولی هستید که وجود ندارد یا به مرحله نهایی نرسیده است، زمان خود را هدر ندهید!

 

 

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar