بازاریاب موفق از شاد کردن مشتریان لذت می برند

بازاریاب موفق

بازاریاب موفق کیست؟

 

 

استخدام بازاریاب آقا/ خانم با روابط عمومی بالا ، مسلط به بازاریابی با درآمد بالا نیازمندیم. اکثر شرکت های برای جذب بازاریاب موفق به این گونه اقدام می کنند.

این متن استخدام را بارها دیده اید. آیا مشخصه بازاریاب همین است؟ مشخصه بازاریابان چیست؟

بسیاری از کارفرمایان مشکل اصلی عدم پیشرفت فروششان را از عملکرد ضعیف بازاریاب میدانند و همواره دنبال افراد با روابط عمومی بالا و دارای فن بیان و فعال میگردنند ولی در واقع چه کسانی میتوانند بازاریابان حرفه ای باشند؟ آیا تنها نشان دادن لبخند و معرفی محصول کافی است؟

بازاریابی تنها معرفی محصول با روی خندان به تعداد زیاد مشتریان نیست این فقط قسمت کوچکی از بخش اجرایی فروش است که بسیار در شرکت ها به نام بازاریابی شناخته شده است.

افراد معمولا سوال های بسیاری در این زمینه مطرح میکنند:

بازاریابی چیست؟

بازایاب موفق کیست؟

بازاریابی کجا کاربرد دارد؟

راه های بازاریابی چیست؟

و …..

قبل از تمام این سوالات از خودتان بپرسید از چه چیزی لذت می برید؟ اگر می خواهید بازاریاب موفق شوید در مرحله اول باید از حل مسئله لذت ببرید زیرا تمام راه حل ها موجود است مهارت یافتن راه حل است که بازاریابان را متمایز میکند و هر چه مسئله سخت تر و پیچیده تر باشد لذت حل کردن آن نیز بیشتر است . از خودتان بپرسید لذت قلبی و علاقه مندی تان چیست؟ آیا ارتباط بر قرار کردن با انسان ها را دوست دارید؟ هر انسانی که شما با آن مواجه هستید یک مسئله حل نشده است که شما باید راه حل برای آن بیابید. نیازهای افراد و درخواست های آنان منجر به تولید محصولات و خدمات جدید می شود. ایجاد نیاز در افراد باعث نوآوری میشود و چه لذتی بالاتر از این که شما راه حل های جدیدتر و بهتر برای افراد ایجاد کنید و آنها را خوشحالتر و راضی تر ببینید.

افرادی میتوانند بازاریاب موفق شوند که لذت درونی برای زندگی دارند. شاداب ، پر انرژی و خستگی ناپذیرند، در پی ایجاد روابط جدید هستند و از حل مسئله لذت میبرند.

پس اگر بازاریاب هستید مسئله حل کنید و لذت ببرید.


از نظر شما یک بازاریاب موفق چه ویژگی های دیگری دارد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مهندسی صنایع، علاقه بسیاری به بازاریابی و فروش دارم. درسی که از زندگی یاد گرفتم این است که از گذشته تجربه کسب کنیم از زمان حال لذت ببریم و برای آینده مطالعه و تلاش کنیم.

مطالب مرتبط

8
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
5 نویسندگان دیدگاه
راحیلنسيم بزرگيانمحمد سیفیمجيد آرينسیامک
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
سیامک
مهمان
سیامک

ممنون از مطلب خوبتان

مجيد آرين
مهمان
مجيد آرين

بسیار عالی مهندس سیفی
نکات آموزنده ای را ارائه کردید
سپاس

نسيم بزرگيان
مهمان
نسيم بزرگيان

بسیار عالی و مفید. توانایی ارائه خود یا سلف مارکتینگ مهم ترین و کاربردی ترین بخش بازاریابی در زندگیست. موفق و پایدار باشید جناب مهندس سیفی

راحیل
مهمان
راحیل

عالی بود , ی بازیاب باید نیازهای مشتریو هدف قرار بده .پیتر دراکر پدر علم مدیریت این چنین بیان نموده است: هدف بازاریابی زائد کردن فروش است . هدف ، شناختن و درک مشتری به نحوی است که کالا یا خدمت ارائه شده دقیقاً مناسب باشد و خود ، خود را به فروش برساند