بازار :گزاره هایی که در کسب و کار ایجاد ارزش می کنند(۴)

متخصص گوشه بازارمتخصص گوشه بازار

در ادامه مبحث ۵ دقیقه مدیریت و بخش گزاره های ارزش ، به بررسی بازار و تمرکز بر بازار میپردازیم . که تخصص و تمرکز بر بازار ، یکی از گزاره های ایجاد ارزش می باشد .

متخصص گوشه بازار ، به معنی تمرکز شرکت بر یک بخش بازار یا خط محصول می‌باشد ،  که به‌واقع می‌تواند در هر منطقه‌ای ظهور یابد. یک توزیع‌کننده صنعتی ممکن است بر روی مصرف‌کنندگان حجم بالا یا حتی یک مصرف‌کننده منفرد تکیه کند. یک فروشگاه لباس ممکن است مدهای پرطرفدار را برای دختران نوجوان سایز بالا عرضه کند.

ازآنجایی‌که ،  متخصص گوشه بازار ذاتاً از رقیق‌شدگی یا انحراف استراتژیک اجتناب می‌کند، احتمال زیادی وجود دارد که از استراتژی تعهد استراتژیک در جهت نیل به مزیت پایدار پیروی کند. زمانی که سرمایه‌گذاری‌های داخلی، برنامه‌ها و فرهنگ همگی در جهت یک مقصد واحد هدایت‌شده‌اند و هر فرد در سازمان در آن عضویت دارد، نتیجه‌اش دارایی‌ها، شایستگی‌ها و استراتژی‌های وظیفه‌ای خواهد بود که با نیازهای بازار مطابقت دارد.

تمرکز بر محصول می‌تواند به برتری تکنیکی منتهی شود، چراکه مردم به بازار محصولاتی روی می‌آورند که نسبت به آن‌ها علاقه زیادی دارند. زمانی که محصولات یک شرکت ذهن آدم را تسخیر کند، هیجان‌انگیز، نوآورانه و باکیفیت عالی تلقی خواهند شد.

اگر واقعاً به بهترین علاقه دارید به شرکتی خواهید رفت که در آن متخصص باشد و به آن کسب‌وکار علاقه‌مند باشد. دوم پیوند بین کاربر وفادار و برند زمانی که برند متمرکز بوده و آدم‌ها علاقه شدیدی به محصول آن‌ها دارند بسیار محکم‌تر است.

مطالب مرتبط :

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar