باورهای کارآفرینان برتر

باورهای کارآفرینان برتر

 

باورهای کارآفرینان برتر

همه می خواهند رمز موفقیت را بدانند و علت اینکه چرا مدام به مدل هایی مانند بیل گیتس، استیو جایز و مارک زوکربرگ نگاه می کنیم نیز همین است. بزرگ ترین و ساده ترین درسی که می توان از آنها گرفت چیست؟ بسیار ساده است – تمرکز کردن تنها بر روی چیزهایی ست که تحت کنترل شان دارید. موارد بسیاری وجود دارد که کارآفرینان موفق درباره ی آنها هیچ نگرانی ندارند! باهم نگاهی به این موارد می اندازیم:

 • شکست

کارآفرینان موفق درباره ی “شکست” نگران نیستند. بجای آن، می دانند که هر شکستی منجر به یک پیروزی دیگر می شود.

 • موفقیت

کارآفرینان موفق می دانند که آنچه باید به اشتراک بگذارند بسیار مهم است بنابراین، از فاسد شدن از طریق موفقیت ترسی ندارند.

 • خوشبختی

غیرعادی به نظر می رسد! زیرا کارآفرینان موفق معمولاً افرادی بسیار شاد هستند اما کلید اصلی اینجاست که “آنها واقعاً به آن اهمیت نمی دهند!”. آنها می دانند که خوشبختی زمانی فرا می رسد که شما کاری را انجام دهید که برای آن ساخته شده اید.

 • محدودیت ها

Mary Kay Ash می توانست درباره ی این محدودیت که “یک زن است” در دهه ی ۱۹۶۰ اقدامی نکند! اما اهمیتی به این موارد نمی داد. او به تأسیس شرکت موفقش پرداخت و دیگران را تشویق کرد تا به رویاهای شان دست یابند.

 • خارج شدن

صاحبان کسب و کارهای موفق دریافته اند که خارج شدن همیشه هم “بد” نیست! گاهی اوقات شرایطی پیش می آید که باید اتلاف ها را قطع کرد و برای رسیدگی به یک ایده ی دیگر از مسیر خارج شد.

 • چیزهایی که ممکن است به اشتباه بروند

در ذهن یک کارآفرین برتر، هیچ فضایی برای تفکر بدبینی وجود ندارد. اگر مسئله ای باشد آن را مدیریت می کنند. آنها هرگز مشکلاتی را ایجاد نمی کنند!

 • تعادل زندگی – کار

شاید ظالمانه به نظر برسد اما باید بدانید که مراحل اولیه در کارآفرینی همه چیز را از شما می طلبد. موسسان موفق؛ درباره ی این موضوع هیچ نگرانی ندارند. آنها به کاوش پرداخته و کار را به اتمام می رسانند.

 • آنچه که در طول هفته گذشته انجام نداده اند

شاید بهره وری هفته ی گذشته ی شما ۱۰۰ نباشد؛ کسانی که موفق هستند به این موضوع اهمیتی نمی دهند. آنها از قبل بر این اساس تکیه کرده اند که “امروز چه کاری را می توانند به نتیجه برسانند؟”

 • زندگی کردن در زندگی دیگری

استیو جابز از کسانی که صدای او را شنیده اند درخواست کرده بود تا زندگی شخص خودشان را زندگی کنند. او هرگز زمان محدود خود را به نگرانی درباره ی انتظارات دیگران تلف نکرد.

 • امنیت

کارآفرینان برتر به زندگی مانند یک “ماجراجویی” نگاه می کنند و درباره ی کار راحتی را انجام دهند یا در امنیت قرار بگیرند هیچ نظر و فکری ندارند! آنها دوست دارند ببینند و یاد بگیرند و هر چیزی را که هر روز برای آنها هدیه می آورد را تجربه کنند.

 • پشیمانی

کارآفرینان موفق دریافته اند که ما درباره ی کارهایی که انجام می دهیم پشیمان نمی شویم؛ بلکه درباره ی کارهایی که انجام نمی دهیم پشیمان می شویم! در نتیجه، آنها هرگز به پشیمانی فکر نمی کنند. تمرکز آنها تنها بر روی نهایت استفاده از هر فرصتی ست که در مقابل شان قرار می گیرد.

 • آنچه که نمی توانند انجام دهند

کارآفرینان موفق می دانند که قادر نیستند همه کار کنند! بنابراین درباره ی کارهایی که توانایی انجام شان را ندارند دغدغه ای هم ندارند! آنها به سادگی افرادی را استخدام می کنند تا ضعف ها را کامل کرده و بر روی نقاط مثبت تمرکز کنند.

 • چرا نمی توانند؟

برای کارآفرینان موفق مهم نیست که چرا نمی توانند بعضی کارها را انجام دهند. بجای آن، به راه هایی می اندیشند که بتوانند به اهداف شان دست یابند.

 • موفقیت دیگران

کارآفرینان موفق می دانند که جهان، اتاق های بی شماری برای ایده های مختلف دارد. اگر در گذشته کسی موفق شده باشد هم اهمیتی نمی دهند. تمرکز آنها تنها در ایجاد سهم خودشان برای کره ی زمین است.

 • داشتن کارکنان باهوش

کارآفرینان برتر درباره ی استخدام کردن افرادی باهوش تر از خودشان نظری ندارند. آنها دریافته اند که اگر موفقیت شرکت شان را می خواهند باید بهترین را استخدام کنند.

 • پول سازی

کارآفرینان برتر، به کسب درآمد و پول سازی و ثروتمندشدن نمی اندیشند! آنها به اشتراک گذاشتن ارزشی که ایجاد کرده اند با دیگران می پردازند که این کار، بطور طبیعی آنها را ثروتمند می کند.

[تعداد: ۱    میانگین: ۱/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar