بدترین ایده ها برای مدیریت سازمان ها

بدترین ایده ها برای مدیریت سازمان ها

 

بدترین ایده ها در مدیریت سازمان ها

 

علم مدیریت سازمان ها حدود یک قرن پیش به وجود آمد تا شرکت ها با بهترین شکل مدیریت شوند. از یک قرن پیش تا به حال استراتژی های فراوانی برای توسعه مدیریت ابداع شده که هر کدام به نحوی موثر بوده و برخی کارایی ضعیفی داشته اند. مدیران و رهبران فراوانی سعی کردند روش های خوبی را ابداع کنند اما در نهایت با شکست مواجه شدند. همچنان استراتژی های ناموفق بدون اینکه بدانند این روش اشتباهی ست در برخی سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. بعضی از روش های اشتباه که در اداره ها مورد استفاده واقع شده را برای شما توضیح می دهیم. با ما همراه باشید.

 

مصاحبه ها

به نظر می رسد مصاحبه کردن برای استخدام کارکنان فعال و مستقیم باشد، به گونه ای که مدیر کارکنان را رو در رو می بیند و شخص مناسب را از بین آن ها انتخاب می کند. اما مطالعات نشان می دهد مصاحبه یکی از بدترین روش های استخدام برای کارکنان است؛ زیرا کارمند می تواند در مصاحبه خوب به نظر بیاید اما پس از استخدام نتیجه معکوس داشته و کارهای خود را به شکل درستی انجام نمی دهد! شرکت هایی که از نظر تکنولوژی پیشرفته تر از دیگر شرکت ها هستند و از نظر مدیریت توسعه یافته به شمار می روند از روش های متنوعی برای استخدام کارکنان استفاده کرده و برای تیم آینده خود کمک می گیرند. ملاک کارمند خوب داشتن مدرک تحصیلی نیست؛ بلکه استعداد درونی ست که درون هر انسان نهفته است.

 

مطلب پیشنهادی: گوگل چطور استخدام می کند؟

 

بازدید های سالانه

بازدید سالانه به عنوان ضعیف ترین روش نظارت، شناخته شده زیرا شرکت ها در آخر سال شلوغ هستند و مدیریت به شکل فجیعی بهم می خورد. کارکنان استرس بالایی را متحمل شده، وظایف خود را فراموش کرده و پشت گوش می اندازند. علاوه بر این، بازدید سالانه ممکن است عملکرد طبقه بندی شده را به هم بزند و باعث بحث بین کارمند و مدیر باشد. این یکی از دلایلی ست که باعث کنار گذاشتن بازدید سالانه از شرکت ها شده است. در نتیجه کنترل خیلی از کارها قابلیت بررسی را از دست می دهد.

 

مشتریان

“حق همیشه با مشتری است” یک سخن تکرار شده که همیشه همه آن را عنوان می کنند حتی خود مشتری! اما این افکار اشتباه می توانند باعث به اشتباه انداختن کارمندان شود، در نتیجه فروش شما پایین آمده و مشتریانی ناراضی خواهید داشت. یکی از موثرترین روش های افزایش فروش رضایت داشتن کارکنان است. تفکرات مثبت شما می تواند روش های خوب را به شکل بهتری پیاده کند.

مطلب پیشنهادی: همیشه حق با مشتری نیست!!!

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar