بدترین سیاست های بخش منابع انسانی

بدترین سیاست های بخش منابع انسانی

بدترین سیاست های بخش منابع انسانی

هر یک از ما می دانیم نباید منابع انسانی را بدون دلایل خاصی توجیه کنیم اما برخی از موسسه ها هنوز هم امور مدیریتی کارکنان خود را با ذهنیتی از عصر صنعتی پیش می برند. دنیای کسب و کار در عصر تکنولوژی تغییرات فراوانی کرده است ما هر چه درباره تغییر کسب و کار خود سخن بگوییم باید طرح تازه و برنامه جدیدی را برای کار خود در نظر بگیریم. در پست، بدترین سیاست های منابع انسانی برای شما ارائه می شود.

انباشته کردن لوح

هر شرکت در هر نوع کسب و کاری برای قدردانی از کارکنان خود لوح های یادبود را به رسم قدردانی به کارکنان خود اهدا می کند. ممکن است این مرحله در سال چند بار تکرار شود اما آیا این لوح ها مناسب مهارت بالای کارمندان شما هست؟ این روش، سزاوار کارمند شما نیست و هم برای مدیر و کارمند به عنوان توهین محسوب می شود.

کار کردن حتی هنگام بیماری

بسیاری از صاحبان کسب و کار بر این باورند: کارمندی که بیمار باشد سزاوار مرخصی است. حتی کارمندی که حقوق ثابت دریافت می کند! اما برخی مدیران، مخالف این مرخصی هستند این امر باعث می شود کارمند با حال مریض در محل کار حاضر شود اما باعث انتشار ویروس بیماری بین دیگر همکاران شده و دیگران را نیز بیمار خواهد کرد. این مسئله به اینجا ختم نخواهد شد بلکه کارمندان با رفتن به منزل، خانواده ی خود را هم گرفتار این بیماری خواهند کرد.

 

فقدان توصیه ها و مزایا

می توانید تصور کنید چه احساسی به شما دست خواهد داد زمانی که ۲۰ سال برای شرکتی کار می کنید اما بعد از آن شما را اخراج کنند و به شما اطلاع دهند هیچ مزایایی به شما تعلق نخواهد گرفت؟ این امر ممکن است روزی رخ دهد. این کار ممکن است به این دلیل باشد که مدیر اجرایی به مدیران دیگرِ بخش ها پروژه هایی را داده باشند و شما به دلیل نداشتن تخصص لازم نتوانید در این پروژه موفقیتی کسب کنید. در اینجا رهبر شرکت، شما را مقصر خوانده و شما اخراج خواهید شد.

 

دزدیدن جایزه های کارمندان

اگر کارکنان ساعت ها در پروازها برای کسب و کار شما در حال مسافرت هستند پس لیاقت پاداش و دیگر مزایای رایگان را هم دارند. اما شرکتی که این پاداش ها را به سرقت می برد هیچ گاه قادر به رهبری تیم خود به سوی پیشرفت و توسعه نخواهد بود. هزاران روش دیگر وجود دارد که شما ثروتمند شوید؛ دزدیدن پاداش کارمندان، شما را میلیونر نخواهد کرد.

 

متعهد بودن به استانداردهای لباس کارمندان

اگر شما به کارمند خود برای پوشیدن لباس خود به درستی اعتماد ندارید؛ پس در تیم نباید به او مقام اول را به عنوان منظم ترین کارمند اعطا کنید. کارمند شما با پوشیدن نادرست این لباس به دیگر همکاران خود اهانت می کند و این باعث مشکلاتی در محیط کار با کارمندان خودتان خواهد شد.

 

مرخصی خواستن برای فوت

هنگامی که شخصی از خانواده کارمند شما فوت می کند طبیعی ست که دچار لحظه های عصبی می شود. سعی کنید او را آرام کرده و عصبانیت او را چند برابر نکنید اگر از شما مرخصی خواست به او مرخصی با حقوق بدهید در چنین مواقعی همه شرکت ها باید این کار را انجام دهند.

جدا کردن بخش خصوصی زندگی از کار

برخی شرکت ها به کارکنان خود اجازه تماس گرفتن در محل کار را نمی دهند، شرکت هایی هم هست که اجازه ی استفاده کردن از شبکه های اجتماعی را به کارکنان نمی دهند، در برخی شرکت ها هم، کارکنان حتی از آوردن یک گلدان کوچک به محل کارشان معذورند. یک سوال: چه کسی دوست دارد در چنین شرکت هایی مشغول به کار شود؟

مشکل این شرکت ها فراموش کردن حقوق معنوی کارکنان است. کارمندان شما مانند هر سهامدار دیگری حق استفاده از این امکانات را دارند.

[تعداد: ۱۴    میانگین: ۴.۱/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar