بدترین کارآفرینان سال ۲۰۱۶

بدترین کارآفرینان سال ۲۰۱۶
بدترین کارآفرینان سال ۲۰۱۶

 

بدترین کارآفرینان

شناسایی بدترین کارآفرینان ایده ی خوبی ست. از شکست ها و تجربیات آنها می توان درس های بسیاری آموخت.

شکست، در واقع خیلی هم چیزِ بدی نیست. خلاف و سوء عمل ها هستند که به سهامداران خسارت وارد می کنند.

بله همانطور که می دانید شکست، برای همه ی انسان ها رخ می دهد و لزوماً چیزِ بدی نیست. اما وقتی که خلاف ها و سوء عمل شان، کارکنان، سرمایه گذاران و مشتریان را به نزولی بکشاند بسیار بد است. یک لیست از بدترین کارآفرینان شرکت های خصوصی توسط تیم Entrepreneur تهیه شده که خدمت شما عزیزان ارائه می شود.

 

Matt Harrigan موسس و مدیرعامل سابق PachetSled

در روز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، این شخص بیان کرد که با تفنگ تک تیراندازی قصد کشتن دونالد ترامپ را دارد. این کارآفرین می گوید که در حالت طبیعی نبوده و فقط شوخی کرده است. اما سرویس محرمانه آمریکا و هیئت آن اینگونه فکر نمی کند. بدین ترتیب از جایگاه مدیرعاملی برکنار شد. البته او تنها کسی نبود که از این اتفاق، خسارت دید. بلکه سایر همکارانِ او، مدیریت موفق او را از دست دادند.

 

Shani Higgins مدیرعامل Technorati

این شرکت برای ردیابی و دسته بندی بلاگ ها مشهور بود. که بعدها با روی کار آمدن Higgins به یک پلت فرم تبلیغاتی تبدیل شد. وقتی او در سال ۲۰۱۱ مدیرعامل شد شرکت Technorati رشد کرده و به گفته ی ComScore ، چهاردهمین شرکت رسانه ای بزرگ کشور بود. اما همین شرکت در فوریه ی سال ۲۰۱۶ تنها به ۳ میلیون دلار فروخته شد. هیچ کس نمی داند چطور این اتفاق افتاده است! اما هرچه هست بخاطر کارهای Higgins رخ داده است. پایانی غم انگیز برای این برند شناخته شده …

 

Dave McClure  موسس ۵۰۰ Startups

این شخص در صحنه ی کنفرانس Web Summit در لیزبون -پایتخت پرتغال- ذوب شد. چرا؟

زیرا کاندیدای او برای ریاست جمهوری – هیلاری کلینتون- برنده ی انتخابات نبود. موضوع اینجاست که هیچ کسی در این کنفرانس برای شنیدن این بیهوده گویی های سیاسی شرکت نکرده بود. این اتفاقی نبود که در رفتار با یک لیدر کسب و کار انتظار می رفت! خصوصاً نه برای کسی که یک چهره ی شناخته شده در بین مردم داشت و بسیاری از کارآفرینان از وی حرف شنوی داشتند!

 

Jessica Alba و Chris Gavigan موسسان The Honest Company

چه چیزی شرم آورتر از این است که از ماده سمی در محصولات خود استفاده کنید – محصولاتی که ضمانت داده اید محصولات تان چنین محتوایی ندارند-  سپس منکر این موضوع شوید و گزارش تحقیقی وال استریت ژورنال را “علم بیهوده و آشغال” بنامید. همه ی اینها در حالی رخ دهد که نام شرکت تان، Honset به معنی صادق و درستکار باشد!

 

 

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar