• ژانویه 28, 2020

برای استخدام در شرکت خوب باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟

استخدام در شرکت خوب

استخدام در شرکت خوب

بازار کسب و کار بسیار با قبل متفاوت شده است؛ ساعت های کار کمتر شده و بیشتر مردم کسب و کارشان را خود مدیریت می کنند مانند کارآفرینان، برای همین ، باید کار مناسب را از بین شرکت های برتر انتخاب کنید. برخی از شرایط استخدام در شرکت خوب را برای شما توضیح می دهیم با ما همراه باشید.

شرکت خوب قبل از این که شما را امتحان کند، شما را قانع می کند

شرکت خوب از شما می پرسد قصد شما از کار کردن تحقق چه هدفی است، و با جدیّت به پاسخ شما گوش می دهد. همچنین به تعداد کارمندانی که استخدام کرده نمی بالد و سعی می کند با خدمات خوب خود شما را قانع کند و با صحبت شما را قطع نخواهد کرد. شرکت حق دارد قبل از استخدام شما درباره سابقه کسب و کارتان اطلاعاتی را کسب کند، به طور مثال می تواند وارد نام کاربری شما در لینکدین شده تا متوجه شود در ارتباط با شرکت ها چگونه عمل می کنید.

شرکت خوب سوالات بچه گانه از شما نمی پرسد

ارتباط خوب بین شرکت و فردی که قرار است استخدام شود اعتماد بین دو طرف را به وجود می آورد. شرکت ها باید به این نکات توجه کنند اگر شخص غریبه ای با شما تماس گرفت و سوالات شخصی از شما پرسید، این فرد از کسانی است که از اعتماد چیزی نمی داند، پس به خدماتی که به شما ارائه می دهد توجه نکنید.

شرکت خوب به کارکنان کاری کمتر از توقعشان واگذار نمی کند

ممکن است با شرکتی تماس بگیرید و در آن جا به عنوان مدیر منابع انسانی استخدام شوید. این کار دقیقا همان کاریست که شما قبلا در آن مشغول بوده اید این نکته به معنای نادیده گرفتن تجربیات شماست. آیا می دانید در این موارد باید چه کاری انجام دهید؟ کاری را انجام دهید که فکر نکنند به این کار نیازمندید.

شرکت خوب نمی گوید چون مشتری این امر را دوست ندارد پس ما انجام نمی دهیم

ممکن است شرکت به درخواست های مشتری توجه کند، اما این کار به شما مربوط نمی شود. اگر شرکت به شما گفت باید به این قانون پایبند باشید بدانید روزومه شما در شرکت اشتباهی قرار گرفته است، پس به سراغ شرکت دیگری بروید.

شرکت خوب روی ارتباط بلند مدت تمرکز می کند.

شرکت بد به محض این که متوجه شود یکی از مشتریان شما را پس زده، شما را از لیست کارمندان خود حذف می کند. اما شرکت خوب به هیچ عنوان به این صورت با شما برخورد نمی کند .اگر کار جدیدی نیافتید همچنان نام شما در آن شرکت سربلند خواهد ماند همچنین همیشه ارتباط خود را با شما حفظ می کند.

شرکت خوب روی اعتماد تمرکز می کند نه ترس

شرکت بد از همان ابتدا صحبت خود را با ترساندن مخاطب شروع می کند. سعی می کند به این شیوه فرد استخدامی را سوپرایز کند و از او سوالات شخصی را می پرسد که در شان او نیست مانند حقوق فعلی او یا حقوق کار گذشته، اما شرکت ها به این اطلاعات نیازمند نیستند این سوالان نشانه فقر در روش های استخدام است.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۵/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar