برای بهبود بازاریابی محتوا چه نکاتی را باید رعایت کرد ؟

بهبود بازاریابی محتوا

 

بهبود بازاریابی محتوا

 

بله. احتمالا شما می دانید که به بازاریابی محتوا نیاز دارید. ما هم می دانیم که بودجه ی شما کم، زمان تان محدود و احتمالا از محدودیت منابع نیز برخوردارید. دوست عزیز اگر حدس ما تا به اینجا درست است مطالعه ی این مقاله بر شما واجب می باشد.

ما در این مقاله، برخی از روش های سریع و موثر را معرفی می کنیم که باعث می شود به نتایج واقعی در کسب و کارتان دست یابید.

۱- عناوین را جذاب کنید

تیترها و عناوین می توانند تفاوت عظیمی را برای موفقیت بازاریابی محتوای شما ایجاد کنند. بله؛ حتما در گذشته هم اهمیت این امر به گوش تان رسیده است (حتی در سایر مقالات مرتبط با بازاریابی دیجیتالی در وبسایت پدیده فکر مهتر گنجانده شده است) حالا ما باید از شما بپرسیم که چرا همچنان به تولید چنین عناوین معمولی ادامه می دهید؟ اگر هدف شما، جذب نکردن و حتی دفع کردن مخاطبان است حق با شماست. به کار حود ادامه دهید. اما اگر قصد رونق دادن به وضعیت کسب و کار خود را دارید باید بدانید که عنوان و تیتر انتخابی شما باید بتواند با مردمی که مشکل و مسئله دارند صحبت کند.
استفاده از اعداد و صفت های جالب هم در این موضوع نقش موثری دارند. همینطور، استفاده از کلماتی مانند “چطور، چگونه، چرا و چه زمانی” می تواند بسیار مفید باشد. مثال:

۱۰ راه شگفت انگیزی که می توانید ارزش منزل خود را افزایش دهید.
چگونه می توان در طول ۲۴ ساعت به راحتی خودروی خود را فروخت؟

برای اینکه از خوب بودن عناوین خود اطمینان یابید حدود ۲۵ نوع مختلف از کلمات را برای هر قطعه از محتوای خود بنویسید تا بتوانید بهترین را از میان آنان انتخاب کنید. سپس می توانید از ابزار بررسی و تحلیل تیترها نیز استفاده کنید.
به یاد داشته باشید که اگر عنوان اشتباهی را انتخاب کنید فرصت تاثیرگذاری با محتوایی که ایجاد کرده اید را از دست می دهید. برای جلوگیری از این اتفاق هم می توانید رونق کسب و کارتان را به دستان معتمد کارشناسان پدیده فکر مهتر بسپارید.

 

۲- محتوای خود را برای به اشتراک گذاری ساده کنید

تا حد امکان باید امکان اشتراک گذاری مطالب وب سایت خود را برای بازدیدکنندگان ساده کنید. طبیعتا آنها نباید سخت کوشی بی بدیلی را برای به اشتراک گذاری آنچه شما تولید کرده اید صرف کنند.

از اینکه دکمه های اشتراک گذاری را در کنار پست های وب سایت خود در مکان مناسب شان قرار داده اید اطمینان حاصل کنید تا با این کار به کاربران این امکان را داده باشید که پیام شما را به انسان های سراسر دنیا برسانند.

۳- صفحه ویژه ی مهمان

بلاگ های مهمان و صفحات ویژه ی آنان، می توانند باعث اعتماد سازی شده و میزان آگاهی از برندتان را افزایش دهند.

حتی اگر نویسنده ی مطالب، خودتان هستید می توانید در پست های مربوط به نویسنده ی مهمان به صورت پیشنهادی مقالات خود را ارائه دهید.
انجام این کار، توانایی رشد محتوا و میزان مطالعه شدن را افزایش می دهد. همینطور باعث می شود طرفداران نویسنده ی مهمان شما، از طریق پست هایی که در وب سایت های خودش و یا شبکه های اجتماعی منتشر کرده با کسب و کارتان آشنا شوند.

۴- محتوایی با قطعه های طولانی بنویسید

گوگل هم مطالب طولانی را دوست دارد. بنابراین، برای اینکه شانس دیده شدن تان در صفحات موتورهای جستجو افزایش یابد و از طرف دیگر برای اینکه بتوانید کاربران را بیش تر تحت تاثیر قرار دهید سعی کنید حداکثر زمان خود را بر روی تحقیق و نوشتن مطالب طولانی صرف کنید که بهترین آنان بیش از ۱۰۰۰ واژه می باشد.

۵- بهبود محتوای فعلی

موفقیت های قبلی خود را نادیده نگیرید. آنها را گسترده تر کرده و هر مطلبی را که در گذشته رنک گرفته بهبود ببخشید.

با ویرایش محتوای فعلی خود می توانید در حین اینکه فروش تان در حال افزایش است در هزینه، زمان و منابع تان صرفه جویی کنید.

این بهبودی و ویرایشی که گفته شد می تواند شامل تغییرات ساده ای مانند تعویض تصاویر، لینک ها، فرمت و تیترها باشد.

۶- با احساسات مردم صحبت کنید

درگیری احساسی می تواند تفاوت چشمگیری را در موفقیت محتوای شما ایجاد کند.

با قراردادن آیکون های احساسی و شکلک ها برای بازدیدکنندگان می توانید احتمال به اشتراک گذاری مطلب تان را افزایش دهید.

برای مثال؛ سورپرایز کردن می تواند کاری کند که مردم درباره ی آن صحبت کنند و محتوا را با دوستان و همکاران شان به اشتراک بگذارند.

Dermablend (برند آرایشی)، در تبلیغات خود از این عامل (سورپرایز کردن) استفاده کرد تا تجربه ی بی نظیری را برای خود خلق کند. تبلیغ آنان حدود ۶ میلیون بازدید را در طول ۱۰ روز از آن خود کرد و ترافیک تجارت الکترونیکی آنان ۴۷۳ درصد افزایش یافت.

شما برای بهبود بازاریابی محتوای خود از چه راهکارهایی استفاده می کنید؟ در صورتی که نیاز به مشاوره و یا تولیدمحتوا در این خصوص دارید می توانید از طریق کلیک بر اینجا با کارشناسان و متخصصان ما در پدیده فکر مهتر ارتباط برقرار کنید.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar