برای تبدیل شدن به فرد موفق از چه عادت هایی باید دوری کنیم ؟

تبدیل شدن به فرد موفق

 

تبدیل شدن به فرد موفق

همه ما عادت داریم همه کارهایی که باعث موفقیت و شادی ماست را برگزینیم.
وظیفه ی ما شناسایی این عادت ها در سریع ترین زمان ممکن است. زیرا نباید وقت خود را نیز هدر دهیم!
انجام کارهای بد می تواند بین زندگی و رویای ما تفاوت ایجاد کند و باعث سقوط ما شود. بنابراین لازم شد که با برخی عادت های اولیه و کلیدی که قبل از هر چیزی باید در درون مان حل و فصل شوند آشنا شویم. عادت های اساسی در این پست گنجانده ایم که شاید در قالب کلمات، ساده به نظر بیابند اما با انجام ندادن آنها شاهد اتفاقات سازنده ای در زندگی شخصی و کاری خود خواهید بود. با ما همراه باشید.

 

۱- به تنهایی پیش رفتن

این فرض نادرست است که موفقیت خود به خود در زندگی افراد وجود دارد. زیرا همانطور که می دانید همه ی ما به دیگران وابسته ایم. ذات انسان اجتماعی ست. بنابراین جای تعجب نیست که پشت هر فرد موفق حامی وجود دارد. این حامیان می توانند خانواده، دوستان و با بستگان باشند. افراد موفق می دانند که اگر پشتیبانی نداشته باشند انگیزه خود را برای پیش رفت به جلو از دست خواهند داد.

۲- ترس از شکست

تنها راه کامیابی و دستیابی به موفقیت بلند شدن دوباره بعد از شکست است. هنگامی که برای تلاش دوباره اجتناب می کنید با ناامیدی روبرو می شوید با این حال نباید به شکست اجازه دهید در وجود شما راه پیدا کند. ترس از شکست باعث “فلج شدن عمل” می شود، یعنی تمایل نداشتن به انجام کاری بخاطر ترس از اینکه قطعاً منجر به شکست می شود! Wayne Gretzky (ورزشکار) می گوید: “شما با کاری نکردن، ۱۰۰ درصد اتفاقات را از دست می دهید.” پس باید که ترس را کنار گذاشته و شروع کنید.

افرادی که موفق نیستند اغلب ترس از شکست را در وجود خود دارند و نمی خواهند از سوی دیگران مورد قضاوت واقع شوند. به جای اجتناب کردن از موفقیت، از شکست خود اجتناب کنید.

۳- تردید به خودتان

شک به خودتان، باعث کشته شدن رویاهای شما می شود و حتی می تواند قبل از اینکه موفقیت خود را شروع کنید شما را متوقف کند. شک، باعث می شود توانایی های خود را در فرصت ها از دست بدهید و یک رویکرد بی علاقگی به همه چیز داشته باشید. هر کسی تجربه شک به توانایی های خود را در وجود خود داشته است این طبیعت انسان هاست، با این حال افراد موفق شک به خود را متفاوت تر از دیگران درمان می کنند.
افراد موفق اجازه نمی دهند شک به خودشان باعث جلوگیری از محقق ساختن رویاهای آن ها شود. در واقع افراد موفق بیشتر از راکد بودن ترس دارند این افراد برای رسیدن به موفقیت ساخته شده اند و شک خود را با گام مثبت بعدی از بین می برند.

۴- بی توجهی به انتقادها

منتقدان همه جا هستند. اما بیش تر در اطراف صاحبان کسب و کارهای بزرگ وجود دارند. همیشه وقتی انسانی در تلاش است که کار بزرگی را انجام دهد یک منتقد وجود دارد که از او انتقاد کند. متاسفانه حتی اگر ما عاشق بیشتر تمایلات درونی خود نیز باشیم باز هم مورد انتقاد قرار می گیریم کسانی که از ما انتقاد می کنند  مانند ابر تیره بالای سرمان قرار دارند.

این بدان معنی نیست که ما باید از هر انتقادی چشم پوشی کنیم. برعکس نقد می تواند باعث رشد و ارزیابی ارزش کار ما باشد. در عوض ما باید یاد بگیریم که برای مقابله با انتقاد از یک روش سیستماتیک استفاده کنیم و این بدان معناست که باید بدون استفاده از احساسات آن را درک کنیم و اگر فکر می کنید نقد ضروری است پس باید رفتار خود را تنظیم کنیم تا در نهایت هیچ دلیلی برای افسوس باقی نماند.

۵- بی توجهی به برنامه ریزی

هنگامی که شما برای یک هدف برنامه ریزی می کنید باید موانعی را که سد راه موفقیت شماست را هم پیش بینی کنید. با این حال ساخت یک طرح و یک راه خوب برای رسیدن شما به اهداف تان کمک می کند زودتر به اهداف خود برسید.

 

۶- صرف زمان بسیار زیاد برای رسانه های اجتماعی

رسانه اجتماعی یک ابزار باشکوه است. شما دقیقاً می توانید از رسانه های اجتماعی برای رشد کسب و کار خود و یا برای تماس و ارتباط با خانواده و دوستان استفاده کنید که این فوق العاده است. اما از جنبه ی دیگر، رسانه های اجتماعی اعتیادآور بوده و می تواند ما را به سمت نابودی و هدر دادن ساعتها زمان هدایت کند.
شبکه هایی مانند فیس بوک، توییتر، Pinterest با صفحات بی انتها و جذاب شان قصد دارند ما را ساعت ها پای صفحات و اپلیکیشن های شان مجذوب نگه دارند.

اگر در زندگی هدفمند هستید، اگر به دنبال خواسته های شخصی خود می روید پس باید با برنامه ریزی دقیق مانند افراد موفق به استفاده از این برنامه ها بپردازید.

۷- بهانه جویی

افراد موفق تعریفی به نام “بهانه” در راه رسیدن به موفقیت ندارند! کسی که قصد رسیدن به موفقیت دارد باید مسئولیت اشتباهات خود را نیز به عهده بگیرد.
زمانی که برای رسیدن به موفقیت برنامه ریزی نمی کنید؛ نباید شکست خود را به گردن دیگران بیاندازید و آن ها را مقصر بدانید.
به جای ایجاد شرایطی که به شکست منجر می شود برای حل این مشکل و رسیدن به موفقیت تلاش کنید.
موفقیت می تواند یک هدف و یا به چالش کشیده شدن حرکت ما باشد، ابزار مورد نیاز برای رسیدن به هدف می تواند رویای همه ی انسان ها باشد، در حالی که ابزار و عادات موفقیت به طور طبیعی در همه ی افراد, ذاتی نیست!
بنابراین برای دستیابی به این دانش و تقویت آن در خود می تواند یکی از مهم ترین راه ها برای رسیدن به موفقیت باشد. حتی می توانید شکست خود را در کسب و کار به موفقیت تبدیل کنید؛ هنگامی که از کمبود خود آگاه می شوید می توانید با قدرت آن را در جهت مثبت تغییر دهید.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar