برای دستیابی به محتوای قدرتمند چگونه تولید محتوا کنیم؟

دستیابی به محتوای قدرتمند

کلید مخفی بازاریابی محتوایی، گردش کار خوب است. با یک گردش کار خوب می توانید به محتوای قدرتمند دست پیدا کنید. اما چگونه می توان با یک گردش کار خوب به محتوای قدرتمند دست یافت؟ با ما همراه باشید تا در این خصوص بیشتر بخوانیم.

محتوای قدرتمندآیا کلید مخفی مدیریت محتوای خود را یافته اید؟ و یا با یک سیستم به هم پیوسته، که کار را به پایان می رساند، کار می کنید؟
اگر شما فقط کار را به اتمام می رسانید، تنها نیستید. در بررسی های اخیر مشتریان خود، فهمیدیم که تقریبا ۸۶٪ افراد، بازاریابی محتوایی خود را با ترکیبی از مایکروسافت ورد، اکسل و ایمیل مدیریت می کنند.
اما این فرآیند چگونه برای شما کار می کند؟ بیشتر افراد در ایجاد، ویرایش، بررسی و تایید یک قطعه محتوای واحد، استفاده از آن را سنگین و غیر قابل کنترل، ناکارآمد، و خسته کننده می دانند. حال زمان آن رسیده تا یک گام به عقب بازگردیم و ارزیابی کنیم که چرا چنین کاری می کنیم و چه کاری را انجام می دهیم و همینطور راهی را برای بهبود این فرایند پیدا کنیم.

کارهایی که انجام می دهید

گردش کار خود را مستند کنید. یک قطعه ی محتوا را از مرحله ی ایده تا مرحله ی انتشار و یا مرحله ی ارتقاء دنبال کنید. اطمینان پیدا کنید که این تجزیه و تحلیل مشخص می کند چه کسی درگیر و مسئول هر مرحله ی فرآیند است. نام اشخاص را استفاده نکنید اما عنوان و نقش آنها را فهرست کنید. ارتباطاتی را که در این فرآیند درگیر هستند و ابزارهای تکمیل آن ارتباطات را شناسایی کنید.

این کار در یک پست وبلاگ صریح و متقاعد کننده، می تواند چنین باشد:

ویرایشگر، موضوع پست را برای نویسنده تعیین می کند (از طریق ایمیل)
نویسنده پیش نویس را فراهم می کند (Word سرور گروهی)
نویسنده به ویرایشگر اطلاع می دهد که کار آماده است (ایمیل)
ویرایشگر، ویرایش ها را در سند انجام می دهد (در Word سرور گروهی)
ویرایشگر از نویسنده سوال می پرسد (ایمیل)
نویسنده در سند به سوال پاسخ می دهد (Word سرور گروهی)
نویسنده به ویرایش اطلاع می دهد که جواب گنجانده شد (ایمیل)
ویرایشگر پست را بررسی می کند و تغییرات را می پذیرد (ورد)
ویرایشگر سند را برای بررسی مجوز ارسال می کند (ایمیل با پیوست فایل ورد)
بخش مجوز تغییری را در یک پاراگراف ایجاد می کند (نسخه ی ورد جدید)
بخش مجوز، فایل تایید شده را به ویرایشگر می فرستد (ایمیل با پیوست نسخه جدید فایل)
ویرایشگر تمام تغییرات را می خواند، و در سرور گروهی ذخیره می کند (Word سرور گروهی)
ویرایشگر به مصحح پست اطلاع می دهد که مطلب برای برای بررسی آماده است (ایمیل)
مصحح فایل را به روز رسانی می کند (Word سرور گروهی)
مصحح به مدیر تولید وبلاگ اطلاع می دهد که پست آماده است (ایمیل)
مدیر وبلاگ متوجه می شود که نویسنده توضیحات اضافی را نیفزوده است (Word)
مدیر وبلاگ با ویرایشگر و نویسنده تماس می گیرد و در مورد نبود توضیحات اضافی به آنها می گوید (ایمیل)
نویسنده با توضیحات کامل به همه پاسخ می دهد (ایمیل)
مدیر وبلاگ پست را به روز رسانی کرده  و انتشار را برنامه ریزی می کند (وردپرس)

یک پست ساده تنها با چند نفر، ۱۹ مرحله طول می کشد و حتی شامل ارتقاء بعدی و انتشار نمی شود. با اضافه کردن مراحل رفت و برگشتی و یا سرگروه ها این فرآیند می تواند دو یا سه برابر شود.
هنگامی که ما مشتریان خود را در مورد تعداد همکاری افراد بیشتر در توسعه ی محتوای شان بررسی کردیم، ۲۰٪ گفتند که ۱۰ نفر یا بیشتر در هر قطعه از محتوا درگیر هستند. و بسیار علاقه مند شدم که بدانم این جریان کار چگونه است.
ممکن است حرکت گام به گام دلهره آور به نظر برسد، اما برای درک چطور، چگونه، و چه کسی بودن، ضروری است. همینطور،‌زمان مختص هر مرحله را نیز برآورد می کند.

نکته: بررسی را به یک تاکتیک محدود نکنید. برای مثال روند گردش کار برای یک پست وبلاگ با روند گردش کار برای یک فیلم متفاوت است.

کارهایی که انجام می دادیم

هنگامی که سیستم خود را حسابرسی کردیم، فهمیدیم که به طور معمول ۱۵ تا ۲۰ ایمیل بین مشتری و نویسنده رد و بدل می شود تا یک قطعه از محتوای مفهوم به سمت تصویب نهایی حرکت کند. (این آمار شامل ایمیل های سمت مشتری برای مسیریابی داخلی نمی باشد.)
ما فهمیدیم که یکی از بزرگترین مشکلات این روند مدیریت “منبع حقیقی” است. هنگامی که شما از طریق ایمیل اسناد ورد را به طور پیوسته به چند نفر ارسال می کنید، شناسایی نسخه فعلی تقریباً غیر ممکن می شود. این ناکارآمدی به سرعت هزینه ها را بالا می برد. این یکی از دلایلی است که ما تصمیم به استفاده از یک پلت فرم بازاریابی محتوا و حتی توسعه ی یک CMP سفارشی برای مشتریان خود، گرفتیم. ما پس از انتقال روند به پلت فرم بازاریابی محتوایی، به طور متوسط ۷۴ دقیقه از زمان کارکنان را در هر پست وبلاگ تولیدی، صرفه جویی کرده ایم.

آنچه که می توانید انجام دهید

پس از شناسایی روند گردش کار خود، نقاط مشکل زا را شناسایی کنید. آیا شما برای ایمیل از پیوست های وُردی استفاده می کنید که اغلب نمی توانید به راحتی آخرین نسخه را بیابید؟ شاید بخواهید از یک سرویس Cloud مانند Dropbox یا Google Drive استفاده کنید که در آن اسنادتان همواره وجود دارند و شما می توانید ببینید که چه کسی روی آن تغییراتی ایجاد کرده است. پلت فرم مدیریت محتوا راهی قوی تر برای رسیدگی به این چالش است.
سیستم ردیابی گردش کار، نیازمند دسترسی به همه ی ذینفعان است. که تنها، دیدگاه مشترک، نیاز به ایمیل را برای بررسی وضعیت محتوا، ایجاد شفافیت و بهبود پاسخگویی، از بین می برد.

در روند کار توقف نکنید

در مطالعاتی که صورت گرفته، مشتریان محتوای سرمقاله ی اشتراکی را به عنوان یکی از ویژگی های مورد علاقه در یک پلت فرم بازاریابی محتوایی دانسته اند. با راه اندازی تقویم سرمقاله ای در یک سیستم واحد، شما به ذینفعان متعدد نمایش عملیاتیِ روزانه از استراتژی، پیشرفت و نتایج کمپین، ارائه می دهید.
در برخی شرکت ها معمولاً به مدیران فروش اجازه ی دسترسی به تقویم سرمقاله ای را می دهند. مشارکت به آنها اجازه می دهد تا با اهداف مشتریان در ارتباط باقی بمانند و داده ها را با توجه به استراتژی ها، موضوعات، و زمان بندی محتوای در تقویم، ارائه دهند. آنها همچنین می توانند محتوا را برای استفاده در کمپین های اتوماسیون بازاریابی انتخاب کنند و ببینند که چه مطالبی بهترین بازتاب را برای مشتریان دارد.
فراموش نکنید که باید برای سایر ذینفعان کلیدی که ممکن است در فرآیند درگیر نباشند هم امکان دسترسی را فراهم کنید. خرید عمده ی اجرایی برای هر برنامه ی بازاریابی محتوا بسیار مهم است. اگر این ذینفعان کلیدی، خودشان بتوانند ارزش بازاریابی محتوایی شما را ببینند و بسنجند، برای حمایت از محتوای طرح های بازاریابی شما تمایل بیشتری خواهند داشت.

مزایای افزوده شده را درک کنید

یک سیستم در دسترس واحد نیز می تواند در حل برخی از چالش های مدیریت نظام بخش، قانونی و داخلی کارساز باشد. (بیش از ۷۰٪ از مشتریان گفته اند که آنها به طور منظم باید به سطحی از قوانین مدیریت قانونی/ داخلی پای بند باشند.)
اجرای یک فرآیند کارآمد و ملموس شامل مواردی می باشد که شما می بایست هنگام اجرا از آنها مطمئن شوید:
پروتکل انطباق بهبود یافته باشد تا بهتر بتواند به افزایش حجم محتوا در این عصر دیجیتال اشاره کند.
ردیابی جهانی بهتری از مصوبات که در یک محل واحد ذخیره می شود، می تواند به شکلی ویژه برای تیم حقوقی شما با ارزش باشد.
هارد دیسک های منطقه ای برای همه در دسترس نیست. توقف کار و پشتیبان گیری سرورها فوراً انجام نمی شود. کارمندان دست از کار می کشند. راه حل مدیریت محتوای مبتنی بر Cloud به این دلیل ضروری است که مطمئن شوید فایل ها در هر زمان در دسترس هستند، و شما به راحتی می توانید حقوق دسترسی را با خروج یک کارمند، تغییر دهید.

نتیجه

در تمایل به انجام چیزی که قبلاً انجام می داده اید، آزاد باشید. نگاهی دقیق تر به آنچه که انجام می دهید داشته باشید و تمام ابزارهای موجود را برای انتخاب بهترین مورد (ها) که پیاده سازی آن امکان پذیر است و بازاریابی محتوایی شما را تا سطح جدیدی از موفقیت ارتقاء می بخشد، بررسی کنید.

نویسنده: Scott Severson

شما همواره می توانید جهت تولید محتوای قدرتمند برای وب سایت خود، از طریق کلیک بر اینجا با همکاران ما در پدیده فکر مهتر ارتباط برقرار کرده و از خدمات ما در این زمینه بهره مند شوید.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar