برای موفقیت چه چیزهایی را باید درنظر بگیریم؟

موفقیت کسب و کار

 

موفقیت کسب و کار

 

دستیابی به موفقیتی که مدنظرتان است، یک فرآینده ساده ست. فقط موضوع این است که بتوانید کارهای درست را به درستی انجام دهید.

مثل پختن کیک است!

اگر کسی به شما دستور پخت یک کیک لذیذ را بدهد و شما هم دقیقاً طبق همان دستور اقدام به پختن کیک کنید، شما هم به یک کیک خوشمزه دست می یابید.

هیچ کسی نمی تواند ادعا کند که خوش شانس بودید تا توانستید این کیک را لذیذ بار بیاورید. زیرا این یک نتیجه ی طبیعی ست برای کسی که طبق دستور آن پیش رفته و دستورالعمل ها را پیروی کرده است.

رشد و پرورش یک کسب و کار هم خیلی با این روند شباهت دارد. برای موفق شدن، به یک دستور درست نیاز دارید. این دستور در ادبیات کسب و کاری، همان “استراتژی” ست. به همین دلیل بسیاری از کسب و کارها، در انجام آنها موفق نمی شوند. بجای اینکه استراتژی صحیحی را دنبال کنند، با اقدامات سَرسَری پیش می روند و …

 

آیا این اتفاق ممکن است برای شما هم بیفتد؟

اگر کسب و کار شما، به همان صورتی که شما می خواهید رشد نمی کند نکات مفیدی در این پست قید شده که به شما کمک می کند تا بدانید که آیا به استراتژی بهتری نیاز هست یا خیر.

  • از چه دستوری برای موفقیت کسب وکارم استفاده می کنم تا مطمئن شوم که کارهای درست را به درستی انجام می دهم؟
  • کدام منابع معتبر و تجربه هایی، دستور موفقیت را به کسب و کار من می دهند که در حال حاضر، کلِ آینده ی خود را بخاطر آن ریسک می کنم؟
  • آیا این دستوری که در اختیار دارم، ویژه ی خودم، نیازها، تجربیات، منابع و اهداف خودم ایجاد شده است؟ یا خودم را اطلاعات عمومی از وبینارها، کتاب ها و مقالات اینترنتی سرگرم می کنم؟
  • اگر چیزها مفید نیستند، -من چه مقدار زمان و هزینه ی زیادی را در حال هدر دادنم؟- قبل از اینکه روی کمکی که نیاز دارم، سرمایه گذاری کنم.

 

دستورالعمل مختص ویژه ی خود و کسب و کارتان را که دقیقاً نیاز دارید تهیه کنید. سپس از آن پیروی نمایید. یک سال دیگر را به امید واهی، نگرانی و یا سرگرمیِ بیهوده سپری نکنید.

 

خوب بخاطر بسپارید:

 

سرعت، زمانی مفید است که در جهت درستی قرار گرفته باشید!

 

 

 

 

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar