• اسفند ۱, ۱۳۹۸

برای موفقیت کسب وکار خود از ۴ اشتباه خودداری کنید

موفقیت کسب وکار یعنی دوری از برخی اشتباهات و پیش گرفتن برخی روندهای جدید!

 

برای موفقیت کسب وکار خود از 4 اشتباه خودداری کنید

موفقیت کسب وکار

شروع کردن یک کار و تداوم آن برای جوانان تازه کار مانند یک رویاست. علم مشخصی وجود ندارد که کسب وکار شما را بدون تجربه و خطرکردن  به موفقیت برساند. بسیاری از مشکلات وجود دارد که تا آن ها را نچشید درک نخواهید کرد. اما بسیاری از اشتباهات وجود دارد که با مطالعه زود هنگام می توانید از آن ها جلوگیری کنید.

 

از تصمیمات دیگران استفاده نکنید

اگر از ۵ نفر درخواست کردید برای یک کار ساده مانند انتخاب رنگ کتاب به شما کمک کنند، با نظرات متفاوت آن ها مواجه خواهید شد. به هیج عنوان از نظرات دیگران بهره مند نشوید. از پاسخ های درست و موضوعات خوب استفاده کرده و روی آن ها تمرکز داشته باشید. دیگران شرایط شما را درک نمی کنند پس نظر آن ها به درد شما نخواهد خورد.
نظرات افرادی که از کمپین های متفاوت دریافت می کنید ممکن است وقت شما را بگیرد. از نصیحت های مفید بهره ببرید به فکر مشورت با افراد با تجربه باشید تا درخواست نظر از افرادی که نمی دانید در ذهن شان چه می گذرد!

 

هر روز خودتان را وقف ایده و فکر جدید نکنید

افکار و ایده های جدید در ذهن تان دارید؟

خوب خیلی عالی ست. اما برخی فکر می کنند هر ایده ای در ذهن شان آمد کار تمام شده است و موفقیت حاصل شده. ایده شما هر چقد هم که خوب باشد در نهایت فقط یک ایده خواهد بود و این ایده جزئی از کارهای بزرگ است که پیش رو دارید. شرکت ها موفق نمی شوند چون ایده ها به طور الهام شده ای به آن ها می رسد. اما این فرد فکر نکرده که چگونه این ایده را به موفقیت برساند. آیا کار بر این ایده قابل اجراست؟ صاحبان کسب وکارهای موفق سراغ ایده های فراوان نخواهند رفت. تمام ایده ها جزئی از کارهای بزرگ هستند.

 

قانون را زیر پا نگذارید

مهم ترین نکته هر کسب وکار پایبند بودن به قوانین است. مدیران اجرایی فراوانی هستند که سال های سال زندگی خود را در زندان ها به علت زیر پا گذاشتن قانون گذرانده اند. این امر فقط مختص شرکت های بزرگ یا مشهور نیست بلکه هر فردی که قوانین را زیر پا بگذارد دچار چنین مشکلاتی خواهد شد. همیشه قانون را پایه کسب و کار خود قرار دهید تا موفقیت سهم شما از زندگی باشد.

 

اجتناب از نوسانات

ممکن است با مدیران فراوانی برخورد داشته باشید که مشکل رفتاری آن ها سایر کارکنان را عذاب می دهد. رفتار این مدیران باعث ایجاد استرس در وجود تک تک کارمندان خواهد شد. طبق تحقیقات مرکز سلامت روانی در آمریکا حدود ۴۵ درصد از کارمندان اعتراف کردند کنترل رفتاری خود را از دست می دهند. اما کار فقط به رفتار فردی مدیران مربوط نمی شود بلکه باید از کار خودشان محافظت کنند. هنگامی که کار روی یک پروژه شروع می شود مدیر باید کنترل تمام مسائل را به دست بگیرد تا موفقیت پروژه حاصل گردد. تحکم روی احساسات یکی از رازهای موفقیت است.

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۳.۴/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar