برای پیاده سازی ایده تا واقعیت چه نکاتی را باید درنظر گرفت؟

برای پیاده سازی ایده تا واقعیت چه نکاتی را باید درنظر گرفت؟

پیاده سازی ایده

پیاده سازی ایده، کاری نه چندان دشوار است بلکه مهارت هایی را از شما می طلبد.
هرکسی باید روح کارآفرینی را به عنوان استراتژی اساسی برای رشد فرصت ها در نظر داشته باشد. سپس بر روی شش کاری که باید برای تبدیل ایده ها به واقعیت انجام داده و به عنوان گام اساسی در جهت توسعه یک طرز فکر نوآورانه و یا آنچه من آن را ذهنیت نوآورانه می نامم برآید.

با اینحال بعد از نوشتن این مطلب به صحبت های دوستانم درباره کتابی گوش می دادم. این کتاب راجع به شکست یک کسب و کار بود که بالاترین آمار شکست را در بین کسب و کارها از آنِ خود ساخته بود و آنچیزی نبود جز “رستوران”! در این کتاب به نام “کارآفرینی یک رستوران جدید”، نویسنده Kep Sweeney عنوان می کند که یکی از دلایلی که رستورانها با شکست مواجه می شوند این است که غذایی که سرو می کنند بر حسب نیاز بازار نیست و تنها براساس اشتیاق مالک غذا سرو می شود ( برای مثال نیاز بازار در قسمتی غذای چینی است ولی صاحب رستوران به غذای چینی علاقه ندارد)
ممکن است آن رستوران به موفقیتی متوسط برسد اما این چه معنایی دارد؟ تا چه زمانی می توانید این واقعیت را ثابت نگه دارید اگر نتوانید واقعیات را ببینید؟ در نهایت عدم ابتکار و فقدان شور و شوق برای پیگیری، شما را وادار به شکست می کند.
۶ چیزی که در پیاده سازی ایده به واقعیت نباید به هیچ وجه انجام دهید در ادامه قید می شوند. امیدوارم که مفید واقع شوند.

۱- استفاده از قدرت اشتیاق

برای دستیابی به بهترین ها شما نیاز دارید تا اشتیاق و احساسات خود را آزاد کنید. وقتی شور و شوق خود را آزاد می کنید قدرتی به شما می دهد تا پیشرو و پیشگام باشید. احساسات شما برای پیاده سازی ایده به واقعیت درب های جدیدی به سوی امکانات بی پایان بر روی شما می گشاید. توانایی شما برای مشتاق ماندن درباره آنچه برای آن ایستادگی کرده اید شما را برای موفقیت ایده های تان توانمند می سازد.

۲- نداشتن هدف

سیمون سینک این را “چرا”ی شما می نامد: قصد شما برای ایده هایتان باید هدف و معنا داشته باشد. در غیر اینصورت احتمال ترک آنها در دراز مدت افزایش می یابد یعنی پیاده سازی ایده با موفقیت انجام نشده و شما از ادامه ی مسیر، سر باز می زنید. همچنین احتمال اینکه شما برای خودتان عذر و بهانه های غیر ضروری بیاورید نیز زیاد است. احتمال خاموش شدن اشتیاق شما و اینکه مجبور شوید راه تان را تنها طی کنید نیز هست. شاید این توضیح مناسبی برای شرکت هایی باشد که بصورت خانوادگی اداره شده و ۶ % بیش تر از شرکای شان در بازار ارزش گذاری می شوند.

۳- حرکت نداشتن

ایجاد حرکت برای تغییر ایده ها به واقعیت بسیار مهم است و نباید هرگز دچار اشتباه شوید. یک فرد توانا بدون اینکه دائماً خود را تطبیق دهد به سرعت سقوط خواهد کرد. به دقت تمام منابع خود را شناسایی کنید و با توجه به روابط، شبکه ها و اشتراک منابع، فرصت ها را گسترش دهید. با تمرکز به برنامه هایتان بچسبید و تا حد امکان حواس پرتی را کم کنید و عوامل مزاحم را خنثی نمایید. یک قدم عقب بروید تا متوجه شوید چگونه نقاط به هم اتصال دارند. به خاطر بسپارید که زمان را عاقلانه مدیریت کنید و هرگز برای فرصت های جدید بیش از حد درباره فرصت های جدیدی که از ایده های تان مشتق می شود هیجان زده نشوید.

۴- شکست در ایده های برتر

حتما شنیده اید بهترین زمان برای گشتن بدنبال شغل جدید وقتی است که هنوز شاغلید و بهترین زمان برای انطباق زمانی است که در حال رسیدن به موفقیت می باشید. هرگز در موفقیت راضی نشوید. شما همیشه می توانید ایده هایتان را گسترش داده و آنها را بهتر کنید. این همان کاری است که استیو جابز با اپل انجام داد. همان کاری که الون ماسک با تسلا و Marc Benioff در شرکت Salesforce انجام دادند.

۵- زندگی و کار

مهم نیست تا چه اندازه سریع، با اشتیاق و متمرکز کار می کنید. بدون داشتن تعادل، شما نمی توانید موفق باشید. ذهن ، بدن و روح باید همگی در یک راستا باشند. تعادل زندگی و کار ممکن است دشوار باشد ولی بدون پرداختن به هردوی آنها بطور کامل نمی توان موفق بود. وقتی سرکار هستید کاملا سر کار باشید و وقتی در زندگی شخصی تان هستید باید تماماً به آن بپردازید. نتیجه اینکار می تواند شما را برای شب های طولانی که در پیش رو دارید کمک کند. ذهن تان را بیش از حد پر نکنید. به خودتان فضایی برای تنفس و شارژ دوباره خلاقیت ها و گسترش آنها بدهید.

۶- ترک میراث

فرض می کنیم شما تمام این مراحل را  انجام داده و موفق شده اید. ایده اصلی در ذهن تان شکل گرفته و تاثیر آن به حوزه هایی که اصلا فکر آن را نمی کرده اید گسترش یافته است. یعنی پیاده سازی ایده شما با موفقیت انجام شده و شما رویای خود را بدست آورده و فرصت هایی برای خودتان خلق کرده اید. موفقیت ایده های تان در حال حاضر چیزی مهم تر است و به شما بستگی دارد تا از ثبات آن اطمینان پیدا کنید. به محض اینکه به رویایتان رنگ واقعیت دادید وظیفه شماست که آن را برای همیشه زنده نگه دارید.
حال شما آماده اید که هر آنچه برای واقعی ساختن رویایتان به آن نیاز دارید را داشته باشید و ذهنیت نوآورانه خود را گسترش دهید. اگر می خواهید اشتیاق خود را آزاد کرده و به خودتان باور داشته باشید فرصت ها و امکانات بی پایان هستند.

 

نویسنده:

Glenn Llopis

کارشناس

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
سیدهادی هاشمی
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
سیدهادی هاشمی
مهمان
سیدهادی هاشمی

سلام بر شما مطالب فوق العاده ای را بیان کردید