بررسی شخصیت برند موفق در قالب شخصیت انسانی

 برند موفق

برند موفق

اگر برند شما یک انسان باشد چه کسی خواهد بود؟

لحظه ای را بنشینید و تصور کنید که برندتان یک شخص باشد. اگر این شخص را در مهمانی ملاقات می کردید سعی می کردید از او فاصله بگیرید یا دوست داشتید هرچه بیش تر به او نزدیک شده و با او آشنا شوید؟

اگر پاسخ شما به این سوالات، باعث شود که از او دوری کرده و به هیچ قیمتی راضی نباشید با او هم صحبت شوید یعنی زمانِ آن رسیده که یک سری چیزها را تغییر دهید.

یک مقاله ی اخیر از MarketingProfs که “شخصیت برند: راه نهایی برای شناخت برندتان” نام گرفته نکته ی بسیار جذابی را ارائه داده که باعث شده بسیاری از برندها درباره ی خودشان به عنوان یک هویت خارجی بدون درنظر گرفتن اعتبار خارجی بیندیشند.

در همین جهت؛ برخی از برندها خودشان را بسیار فاقد شخصیت و یا ضعیف دانسته اند. شما هم باید به این موضوع بیندیشید و باید آگاه باشید که برای مصرف کننده ارتباط گرفتن با یک شخص بسیار راحت تر و دلپذیرتر است تا یک سری هویت های تصادفی!

برای مثال، شرکت Allstate را درنظر بگیرید. Allstate یک شرکت بیمه ی محبوب بین مردم است که با بازیگر و بیس بال محبوب Dennis Haysbert قرارداد بست تا چهره ی شرکت باشد. این کار نه تنها باعث افزایش اعتماد به نفس شد، بلکه از دید مصرف کنندگان مورداعتماد نیز قرار گرفت.

۲۸۳

همینطور شخصیت داستانی Flo را در نظر بگیرید. چه از او خوش تان بیاید چه نیاید؛ شخصیت پرجنب و جوش و پرانرژی او به شرکت کمک کرد تا تصویر برند شرکت را بهبود بخشد. تنها دو مثال از شخصیت برند در بهترین حالت برای شما ذکر شد.

شخصیت برند تکنیکی است که مردم را تشویق می کند تا درباره ی برندها به عنوان یک انسان فکر کنند و همینطور باید توضیح دهد که برند چگونه فکر کرده و احساس می کند. در مثال های بالا نیز Dennis و Flo دو شخصیت انسانی شرکت را نشان می دهند.

شاید با مطالعه ی این پست، شما هم تصمیم بگیرید که برای برندتان یک شخصیت انسانی مانند Flo خلق کنید اما نکته ای که باید توجه کنید این است که قبل از هر گونه اقدامی، باید به عقب برگشته و با دقت ببینید که برند شما چگونه است و چه تأثیراتی را می توانید بر روی کره ی زمین ایجاد کنید.

از خودتان و کارکنان تان بپرسید : آیا حاضرید برند انسانی خود را برای صرف شام به یک رستوران دعوت کنید؟

[تعداد: ۲    میانگین: ۱.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar