برزیل خریدار ال‌ان‌جی ایران

 

Zanganeh-999

وزیر نفت گفت: بزودی مذاکرات سازنده ایران و برزیل به عقد قراردادهای همکاری منجر خواهد شد ضمن اینکه طرف برزیلی علاقه زیادی به حضور در صنعت نفت‌وگاز ایران از جمله خرید ال ان جی از ایران دارد.

بیژن زنگنه بعد از دیدار با آرماندو مونترو وزیر توسعه، صنعت و تجارت خارجی برزیل به خبرنگاران گفت: برزیل از کشورهای فعال در زمینه تولید نفت و از جمله کشورهای دارای تجربیات ارزشمند در زمینه های مختلف نفت و گاز از جمله در زمینه حفاری در آبهای عمیق است و امیدواریم بتوانیم بویژه در زمینه حفاری در آبهای عمیق همکاریهای سازنده و خوبی با یکدیگر داشته باشیم.

وی افزود: دو کشور نفتی می توانند در زمینه تولید و صادرات نفت با یکدیگر همکاری خوبی داشته باشند و دو طرف علاقه مندند در این زمینه با یکدیگر کار کنند.

زنگنه گفت: بزودی مذاکرات سازنده دو کشور به عقد قراردادهای همکاری منجر خواهد شد ضمن اینکه بازار ایران جذابیتهای زیادی برای سرمایه گذاریهای خارجی دارد و طرف برزیلی هم علاقه زیادی به حضور در صنعت نفت و گاز ایران و از جمله خرید ال ان جی از ایران دارد.

همچنین بیژن زنگنه در دیدار با آرماندو مونتیرو، وزیر توسعه، صنعت و تجارت برزیل گفت: ایران علاقه مند به همکاری با برزیل در زمینه های مختلف انرژی است.

بیژن زنگنه با بیان این که ایران همیشه تمایل به توسعه روابط با برزیل دارد، تصریح کرد: هر دو کشور نفتخیز هستند ضمن این که برزیل در زمینه تولید نفت در آبهای عمیق تجارب خوبی به دست آورده است.

همچنین آرماندو مونتیرو، وزیر توسعه، صنعت و تجارت خارجی برزیل با اشاره به این که ظرف دو روز گذشته دیدارهای خوب و مفیدی با مقامهای ایرانی انجام داده است، افزود: امیدواریم حاصل این گفتگوها نقشه راهی برای همکاری دو کشور در آینده باشد.

وی گفت: پس از بازگشت به برزیل ساز و کار همکاری مشترک همکاری با ایران در بخشهای مختلف بررسی خواهد شد.

وزیر توسعه، صنعت و تجارت خارجی برزیل گفت : زمینه های همکاری با ایران بسیار گسترده است و صاحبان صنایع برزیل علاقه زیادی به حضور در بازار بزرگ ایران و منطقه اطراف آن دارند.

آرماندو مونترو بعد از دیدار با بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران به خبرنگاران گفت: نفت و گاز فقط یکی از زمینه های همکاری دو کشور است و دیدار امروز من با وزیر نفت ایران که دیداری کاری و سازنده بود بزودی به عقد قراردادهای مهمی منجر خواهد شد.

وی افزود : در این سفر دیدارهای خوبی با مقامات سیاسی و اقتصادی عالیرتبه ایران داشتیم و در همه این دیدارها بر عزم و اراده جدی دولت برزیل برای گسترش همه جانبه روابط اقتصادی و سیاسی با ایران به عنوان کشوری مهم و تاثیر گذار در منطقه و جهان تاکید کردیم.

آرماندو مونترو افزود: در همه این دیدارها هم طرف های ایرانی با تشریح تحولات اقتصادی کشورشان در سالهای گذشته، بر لزوم تغییر نوع سرمایه گذاری و مشارکت کشورهای دیگر در طرح های اقتصادی ایران تاکید کردند.

وی با اشاره به سوابق دو کشور در همکاری در زمینه های انرژی نفت و گاز، افزود: آماده انتقال تجارب خود به شرکتهای ایرانی در زمینه های مختلف و از جمله حفاری و اکتشاف نفت هستیم.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

دارای مدرک MBA و کارشناس امور بانکی

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar