برنامه آینده Google: راه اندازی Google Play در چین !

 

google_2015_logo_detail

گوگل در نظر دارد سال آینده  نسخه ی Google Play خود را که به منظور دانلود کردن اپلیکیشن های گوشی های هوشمند است، در چین راه اندازی کند. با توجه به گفته ی افرادی که با این موضوع آشنا هستند،  این اولین تاخت و تاز اصلی در بازار بعد از سال ۲۰۱۰ است.

طبق گفته ی دو نفر، فروشگاه اپلیکیشن Google Play به طور اختصاصی برای چین راه اندازی می شود و به دیگر نسخه ها در خارج از کشور متصل نیست. آنها گفتند: گوگل در نظر دارد این کار را با توجه به قوانین فیلترینگ چین و زیر نظر حزب کمونیست انجام دهد.

گوگل پنج سال پیش تا حد زیادی خدمات خود را از چین به دلیل سانسور کردن نتایج جستجو امتناع کرد. این یک حضور محدود در بزرگترین بازار گوشی های هوشمند دنیا است، اما بسیاری از سرویس ها از جمله Play، در مرزها غیر قابل دسترس شده است. دو نفر از کسانی که با طرز فکر Google آشنا بودند، اضافه کردند: شرکت آمریکایی از یک فروشگاه اپلیکیشن موفق به عنوان محلی برای قرار دادن دیگر محصولات و خدمات در چین استفاده خواهد کرد. اما شرکت هنوز معین ننموده که در بعد، کدام محصول به بازار می آید.

مدیر اجرایی شرکت، Sunder Pichai، و دیگر بزرگان ماجرای برگشت شرکت به چین را مخفی نکرده اند و به نظر می رسد Google Play اولین اقدام آن است. اما منتقدان می گویند: گوگل اساسا تمام خدمات اصلی به خصوص موتور جستجو و ویدئو را از چینی ها گرفته است. تحلیلگر فناوری، Rob Enderler، گفت: بزرگترین رقابت ممکن است در میان محصولاتی باشد که مخالف قانون هستند.

مدیر اجرایی شرکت تبلیغاتی موبایل چین و کارمند سابق گوگل، Shen Si، گفت: برای گوگل، داشتن محصول در چین می تواند نشان ارزش نهادن گوگل به بازار باشد. او گفت: آنها می خواهند ابتدا بازار چین گرم شود و سپس محصول مهم را در اختیار مردم چین قرار دهند. به عبارت دیگر، Google Play محصول فوق العاده ی گوگل است که حساس نیز نمی باشد.

کریس مک دونالد، متخصص کسب و کار در دانشگاه Ryerson تورنتو، با این موضوع که Google Play امن تر از موتور جستجو و Gmail در چین است موافقت نموده اما افزود گوگل باید تصمیم بگیرد چه محصولی و در چه زمانی به بازار خواهد آمد.

این شرکت آمریکایی امیدوار است Google Play بعد از سال جدید چینی در فوریه راه اندازی شود. شخص دیگری که در چین با Google همکاری می کند، ادامه داد: Google Play کار خود را از سال ۲۰۱۶ آغاز می کند.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

کارشناس ارشد مهندسی شیمی،که علاقه زیادی به زبان های خارجی دارم

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar