برنامه های افراد موفق در زمان تلف شده

برنامه های افراد موفق

 

برنامه های افراد موفق

وقتی درباره ی افراد فوق العاده موفق جهان – مولتی بیلیونرها، مدیران و …- می اندیشید احتمالاً گمان می کنید که آنها هر ۲۴ ساعت هفته را مشغول کارند. آنها نسبت به یک فرد معمولی، ساعات کاری بیش تری دارند و معمولاً زمان تلف شده (یه به عبارتی؛ زمانی که مشغول کار نباشند) بسیار نادر است.

زمان تلف شده یک فریبنده برای سپری کردن زمان نیست؛ بلکه انتخاب ها و عادت های افراد موفق برای زمان بیکاری و تلف شده شان (نسبت به سایر عوامل) معمولاً یک فاکتور ضروری برای موفقیت شان است! خب پس لازم است بدانیم که افراد موفق در ساعات تلف شده ی خود مشغول چه کاری می شوند. همراه ما باشید.

۱- ورزش کردن

مرسوم است که “افراد موفق اغلب بطور منظم ورزش می کنند.” خب به نظر شما موفقیت و ورزش چه ارتباطی باهم دارند؟ خب، ورزش کردن مزیت های بی شماری دارد. می توان گفت که ورزش کردن ویژگی افراد هدفمند و باانگیزه ست که بطور ذاتی در جنبه های مختلف زندگی شان موفق اند. رهایی از استرس و افزایش انرژی حاصل از فعالیت بهره وری آنها را افزایش داده و باعث می شود که در کل روز، احساس بهتری را تجربه کنند. در هرحال، می بینید که ارتباط عظیمی بین آنها قرار دارد.

۲- تفریح

چطور می توان ساعات خوشی سپری کرد و در عین حال موفق بود؟ شاید فکر کنید حقه است اما افرادی مثل ریچارد برنسون، بیل گیتس و شریل سندبرگ به شما می گویند که یک استراحت اساسی از کار، یک تعطیلات عالی در بهترین مکان ممکن با بهترین کسانی که دوستشان دارید برای سلامت ذهنی شما، بهره وری و سلامت کلی بسیار اهمیت دارد. رفتن به تعطیلات شاید یک اشتباه و یا نهیب به نظرتان برسد، اما مزایای آن بیش تر از آن چیزی ست که در ذهن تان خطور می کند.

۳- تفکر و مدیتیشن

زمانی را صرف یادگیریِ نحوه ی صحیح مدیتیشن درنظر بگیرید. سپس از آنچه که قبلاً انجام می دادید شگفت زده خواهید شد. مدیتیشن Mindfulness/تمرکز حواس- در اصلی ترین نوعش، یک راه ساده برای پاک کردن ذهن از افکار مغشوش و حضور در زمان “حال” است. انجام دادن این کار به مدت ده دقیقه در طول روز به شما کمک می کند تا ذهن خود را پاک کرده ، حافظه ی خود را بهبود ببخشید، تمرکزتان بهتر شده و از میزان استرس شما کاسته می شود. هیچ جای شگفتی نیست اگر بدانید که مدیتیشن یک استراتژی رایج در بین افراد موفق است.

۴- مطالعه

مزایای زیادی در مطالعه منظم نهفته است. خیلی سخت است که بدانیم از کجا باید شروع کرد- اما مهم نیست که چه چیزی را چقدر بخوانید! خواه روزنامه و مجله باشد؛ خواه کتاب های تخیلی! همه ی اینها واژگان شما را بهبود می بخشند، چشم اندازهای شما را گسترش می دهند، حافظه و ماندگاری در ذهن تان را تقویت کرده و به تولید ایده های جدید در حرفه و شغل تان منجر می شوند. حتی اگر زمان این کار را ندارید که روی صندلی نشسته و کتابی به دست بگیرید، حداقل از کتاب های صوتی در طول مسافت محل کار تا منزل بهره ببرید.

۵- یادگیری

افراد موفق می دانند که هرگز مهم نیست چقدر فکر کنیم، همیشه چیزهای جدیدی برای یاد گرفتن هست! حتی اگر در هر چیزی که مربوط به صنعت شماست سررشته دارید باز هم همیشه اطلاعات جدید، تکنولوژی و ترند جدید هست که پیرو آن ایجاد شده و انتظارات شما را تحریک کند. برای آموختن چیزهای جدید زمان صرف کنید. این روش های آموختن می تواند از طریق کلاس، سمینار، ورک شاپ و یا فقط دیدار با افراد جدید صورت بگیرد.

۶- شبکه سازی

رویدادهای شکبه ها، همیشه حائز اهمیت و ارزش هستند و شما همیشه باید در حال جستجوی آنها باشید. افراد جدید می توانند فرصت های جدید، ارتباطات جدید، مهارت های جدید و اطلاعات جدید ایجاد کنند. از طرف دیگر، اجتماعی بودن و ماندن، برای سلامت ذهنی انسان بسیار مفید است.

۷- تقدیر از اشخاصی که دوست شان دارند

در نهایت، افراد موفق زمانی را برای قدردانی از کسانی دوست شان دارند صرف کنند. اما این اتفاق، متاسفانه همیشه رخ نمی دهد! برخی افراد آنچنان به ایده ی دستیابی به پول بیش تر، قدرت بیش تر و حرفه ای تر شدن در کار مجذب شده اند که گاهی کسانی را که این ارزش را به آنها اعطا کرده اند را از یاد می برند. نادیده گرفتن تقدیر و تشکر، شاید کمی به دستیابی به اهداف تان سرعت دهد، اما شما را بیگانه و ناکام ساخته و احساسی مانند تلف شدن سخت کوشی تان را در شما ایجاد می کند. پس جزو این دسته از افراد نباشید. زمانی را برای خانواده و دوستان تان ایجاد کنید.

البته که انجام دادن این هفت مورد، لزوماً از شما فردی موفق نمی سازد، اما این استراتژی ها می توانند به شما کمک کنند تا از استرس خود کاسته، بهره وری را افزایش داده و تمرکزتان را بر روی آنچه که در زندگی تان اهمیت دارد قرار می دهد. موفق باشید.

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar